Borba za veru po zapadnom diktatu - Srpski prvojerarh Irinej u katoličkoj procesiji

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Драган, колико пута на овом форуму је било тих ситуација? Ја нисам толико баш изгубио разум да бележим и сликам сваку нашу преписку. Имам паметнијег посла.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa trebalo bi da belazis svaku prepisku, da bi kasnije mogao da dokazes da neko iznosi neistine, ili svesno laze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Показао сам више пута, али нисам ја толико оптерећен суботарима да некоме нешто доказујем. Све је већ јасно после толико година. То и стоји овде на форуму, не верујем да је обрисано. Тако да ко чита раније постове може лако да види. А да си уметник да се "правиш Тоша", то ти скидам капу.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Показао сам више пута, али нисам ја толико оптерећен суботарима да некоме нешто доказујем.

Naravno kada dokazuješ sebi.

A vidimo da nisi opterećen, arg. su ti bili vi ste nastali u Americi, nastali u 19. v.

To se zove predrasuda, a to je opterećenje.

Kao i ono vi ste izdajnici, samo si se zeznuo nije Hamza na Kosovu, nego Hećim koji je prešao na Islam, a pomogao mu je Miloš Obilić.

Mi smo došli da vas razorimo, a vi sami razarate sebe, ovdje ste ujedinjeni sa katolicima, a njihov vrh vam pravi igranku u Ukrajini i CG i MKD.

Znaš ti to dobro, ali vas ovdje drži mržnja prema advent. pa ste te sukobe ostavili po strani.

Kao saudikeji i fariseji ujedinjeni u mržnji prema Isusu i apostolima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Хећим је, драги мој Хамзо, онај видар (доктор), а Хамза је онај што удара да се докаже.


Велико разочарање (енгл. The Great Disappointment) је био важан догађај у историји милеритског покрета, америчке хришћанске секте која је настала у периоду Другог великог буђења. На основу свог тумачења старозаветне Књиге пророка Данила (поглавља 8 и 9, односно реченице 8:14: „до две хиљаде и три стотине дана и ноћи; онда ће се светиња очистити“), Вилијам Милер, баптистички проповедник, је проповедао да ће се Исус Христ вратити на Земљу током 1843. или 1844. године. Самјуел С. Сноу је проповедао да је 22. октобар 1844. године тачан датум Исусовог повратка. Хиљаде верника, међу њима и они који су се одрекли своје имовине, је исчекивало овај догађај. Када се Исус Христ није појавио, 22. октобар 1844. је постао познат као Велико разочарање.


Наравно да сте настали у деветнаестом веку, почевши од Милера који је исто као ваша пророчица имао визију да Господ долази. По рачуници је било "велико разочарање", па се касније силни следбеници Милера одвојише и направише своје секте и наставише да "пророкују" и имају "визије". Није узалуд Господ рекао:

23. Тада ако вам ко каже: Ево овде је Христос или онде, не верујте.
24. Јер ће изићи лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке велике и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране.
25. Ето вам казах унапред.
26. Ако вам дакле кажу: Ево га у пустињи, не излазите; ево га у собама, не верујте.

Ја дефинитивно немам предрасуда према било ком вернику или невернику. Знам само институција како ради, а људе волим. То да ја мрзим суботаре није тачно, не можеш тако писати на овом форуму јер све стоји записано. Ја сам бранио суботаре и мислио да су заиста поштени.

Када сам увидео лукавство почео сам да истражујем ко сте. А то је тежак посао био, јер сте веома добри у сакривању текстова и негирању базичних чињеница. Чак је наводно неко веће у Америци заседало због мене и мојих тврдњи, како рече онај Њу ејџ гуру вегетаријанац из ваше секте.



Mi smo došli da vas razorimo, a vi sami razarate sebe,

Е, видиш - то сам схватио. Сада знам да хоћете да нас разорите, тада нисам имао појма. Зато сам вас бранио. Богу хвала, отворио ми је очи да схватим намере. А да смо сами себи велики (чак највећи) непријатељи, то си у праву. Нити слоге, нити воље. Зато нам и стоји да Само Слога Србина Спасава. Многи то не поштују, зато нас вуци уједају и кидају.




Само слога Србина спасава је незванична крилатица Србије и веома популаран слоган међу Србима, који се често користи као позив на уједињење против спољашњег непријатеља и у вријеме националне кризе. Крилатица представља и једно од значења четири ћириличка слова С која се налазе на штиту српског грба.

Четири ћирична слова С су заправо огњила, и преузети су из византијске хералдике у средњем вијеку. Народно предање крилатицу приписује Светом Сави, оснивачу Српске православне цркве.
Поријекло
Поријекло крилатице се налази на тзв. српском крсту или крсту Светог Саве који саджи четири стилизована ћириличка слова С постављена у сва четири угла крста. Крст је настао у 12. вијеку, када се сличан крст налазио на амблему владајуће византијске династије Палеолог. На том крсту се у сваком углу налазило по једно слово β, које је личило на огњило, а слова су представљала акронимЦар Царева царује над царевима” (грч. βασιλεὺς βασιλέων, βασιλεύων βασιλευόντων).[1
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Хећим је, драги мој Хамзо, онај видар (доктор), а Хамза је онај што удара да се докаже.

Pa što si onda govorio o izdaji, Hećim je promijenio vjeru. On je lik koji predstavlja buduća događaje napuštanja pravosl. vjere.

а Хамза је онај што удара да се докаже.

I kakve to ima veze sa nama? Jesu vama (nama pošto sam Srbin, a vama pošto ste pravosl.) adventisti kidali glave? Ili ste možda vi bogumilima i međusobno.

Znaš šta su radila plemena u CG?

Наравно да сте настали у деветнаестом веку,

A jel subota nastala u 19. v. ?

По рачуници је било "велико разочарење", па се касније силни следбеници Милера одвојише и направише своје секте и наставише да "пророкују" и имају "визије".

Po tome onda su i apostoli izdajnici, imali su zablude da će Isus sjesti na presto u Jerusalimu i da će otjerati Rimljane.

Ја дефинитивно немам предрасуда према било ком вернику или невернику.

I džihadisti kažu da su ispravni kada kidaju glave kao Milošu O. što su Turci.

То да ја мрзим суботаре није тачно, не можеш тако писати на овом форуму јер све стоји записано. Ја сам бранио суботаре и мислио да су заиста поштени.

Vidimo po arg. pa nije niko pošten u širem smislu, svi smo grešnici.

U užem je nešto drugo.

Када сам увидео лукавство почео сам да истражујем ко сте.

tebi je lukavstvo što neko kaže da se drži subota, nauka Biblije ti je lukavstvo, što kaže da se ne jede svinja, reci onda da ti je Biblija lukavstvo.

А то је тежак посао био, јер сте веома добри у сакривању текстова и негирању базичних чињеница.

Tebi su pisci Biblije sakrili tekst?

Сада знам да хоћете да нас разорите, тада нисам имао појма.

Onda reci hoće Bog da nas razori, ovi advent. daju istine Biblije, jel misliš da Bog hoće da vas razori?


зато нас вуци уједају и кидају.

Tebi su vuci oni koji govore kako stoji u Pismu, koji govore Tako Gospod kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Tebi su vuci oni koji govore kako stoji u Pismu, koji govore Tako Gospod kaže.

Ви не говорите како стоји у Писму, већ како вам је речено да говорите. А Писмо користите тако да изврћете науку хришћанску. То сам се трудио да покажем, управо Писмом. Ви додајете речи, погрешно преводите и сл., а када вам се то покаже правите се Тоше. Као да се ништа није догодило. Образ као ђон, савести ни најмање.

Ма, важно је да људи виде сами. Ово препуцавање које ти стално започнеш служи да се покрије неки пост који вам не одговара. То радите од како ја памтим и веома је очигледно. Да ли ја не ваљам, драги мој Хамзо, или ваљам, пустимо сада. Добро знам шта се дешавало када се слога изгуби и почну поделе. Зато се и борим за слогу, за заваду је лако.


Крст носити нама је суђено
Страшне борбе са својим и с туђином.
В.Р.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ви не говорите како стоји у Писму,

Vidim da imaš za to dokaze, znači u Bibliji ne stoji da se drži subota, da se ne jede svinjetina, da mrtvi ne znaju ništa, da se ne klanjamo idolima itd.

А Писмо користите тако да изврћете науку хришћанску.

Zar je hrišćanska nauka suprotna Pismu?

То сам се трудио да покажем, управо Писмом.

Šta si pokao da u Bibliji piše da se drži nedelja, da se jede svinjetina? Kako si dokazao Pismom kada sve suprotno od Pisma tvrdite.

Ви додајете речи, погрешно преводите и сл.,

Kako je licemejrno da ti to tvrdiš, izmijenili ste 4. zapov. izbacili dio koji piše subota, pisali Dan nedeljni, iako piše Dan Gospodnji.

Ма, важно је да људи виде сами.

Ljudi vide da u Bibliji piše drugačije.

Да ли ја не ваљам, драги мој Хамзо, или ваљам, пустимо сада.

Vidiš da nisi u stanju da osporiš ono što sam dao, jesu vama advent. kidali glave?

Ne vi ste kidali drugima, pa je Bog dozvolio da kidaju vama.

Добро знам шта се дешавало када се слога изгуби и почну поделе. Зато се и борим за слогу, за заваду је лако.

Ako nema sloge oko Hrista ko je onda za to kriv? Adven. možda, eto imate svetu i sabornu apostolsku crkvu pa što niste unaprijedili život? Niste ni prije ni sada.

Зато се и борим за слогу, за заваду је лако.

Ako se ne boriš zas slogu u Isusu, onda se džabe boriš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je. Sloga je u mnoštvu. Složite se - množite se! Sto tisućita sekta dobit će nagradno putovanje na Orion.

Ne, neće, jer ne mogu da se slože oko toga ko će da plati gorivo za Millenium Falcon.

No, sada ozbiljno. Koliko pravog Hrišćanstva i Ljubavi izvire iz rada Dr. Davida Wood-a, koji je o gle čuda Protestant i to New Born Evangelista. Nikada on nije pljuvao po Crkvi, niti je monopolizirao pisma. Koliko se god ne slagao sa Sola Scriptura, njemu svako poštovanje. Brani Hrišćanstvo od napada neprijatelja i za to koristi Pismo. Ne koristi ga da napadne druge Hrišćane.

Šta mi ovde radimo? Crkva biva pljuvana i napadana, Hrišćani se, ako su uopšte Hrišćani svete i raduju podelama, i nesreći drugih Hrišćana.
 
Natrag
Top