BOKALI ZA FILTRIRANJE VODE

Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Gospodo,
interesuju me Vaša iskustva sa bokalima za filtriranje vode?
Planiram da odem do "Tehnomanije" i kupim jedan.

hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Koristim bokal "Aquaphor" već tri godine i prezadovoljna sam. Menjam filter na dva do tri meseca (jer nas je dvoje, pa nije potrebno češće), a voda je odlična. Preporučujem svima. Ni ona flaširana koju skupo plaćamo nije ništa bolja, a i bajata je, jer ko zna koliko stoji i u kakvim se uslovima čuva dok stigne do nas. Čak i kad, ponekad, kupim flaširanu, obavezno je provučem kroz svoj bokal. U njega imam više poverenja.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gospodo,interesuju me Vaša iskustva sa bokalima za filtriranje vode?.Planiram da odem do "Tehnomanije" i kupim jedan.Hvala na odgovoru
Ako jos nisi kupio taj bokal,evo ti jedan mali savet,znaci ovo onako s nogu procitaj.Posto sam bio malo revoltiran cenom plasticnog bokala ,2500 ...ne znam zasto je onoliko bilo skupo,ja uzmem pa kupim samo filter.Znaci kupis samo filter od 350 dinara.Sledece nabavis plastican sud, moze i onaj od pavlake iz mlekare od 700 gr.Sa donje strane suda postavis filter i u krug obelezis olovkom otisak,znaci gde ce da prorezes rupu, obelezis to.Sledece rupu pazljivo prorezes nozem ili drugim alatom i gledas da bude malo tesnija od tog filtera.Kad filter na kraju ubacis kroz to, on treba da prodje skroz do dole i da izgleda kao zakivak , kad pogledas odozgo,znaci skroz do dna treba da ode.
Sa strane mozes malo po potrebi da oblozis spoj selotep trakom i to je to...dobio si prirucni filter za vodu.Nekih trista do 400 litara moze da precisti ,pre nego se zasiti tocilo.Posle toga se baca.Znaci ovo ti je samo privremeno, ako nisi do pare ,da primenis stos.Na zalost toliko to traje,a ako kojim slucajem peres i kosu ovom vodom onda jos brze moze da se zasiti,znaci svaka kap se racuna.To je to postovani mister:Ivan Dimitrijević Dimke,haha..."postovani"...ovo ti je dobra navika, mogu ti reci...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zaista ne znam kakav si ti to bokal našao za 2.500 din. Ja sam svoj kupila u "Tempu" za neku siću. Praktično, platiš ta dva filtera koji idu uz bokal, a bokal u tom slučaju dobiješ gratis. Bar je tako bilo kad sam ja kupovala...
Zato, Ivane, baci malo pogled čega sve ima po hipermarketima, verovatno su jeftiniji od "Tehnomanije". A znam sigurno da ih i dalje ima u "Tempu" i "Rodi".
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Naravno treba biti malo snalazljiv pa obici vise mesta, ne zalitati se,to je bilo u nekoj apoteci, sada pretpostavljam da to ima i u malo jacim radnjama plasticne robe,mislim naravno na jeftinije modele.Ne bi me cudilo da ima i kod Kineza, ali sam ja ono dao kao privremeno resenje za slucaj plitkog dzepa.Haha inace si u pravu za taj bokal, bio je zaista neobican sa nekim komorama izmedju,kao onaj za dekopresiju ronilaca,ladno si mogo u njemu da stavis ribice umesto u akvarijum.Licno gorim od radoznalosti da presecem jedan od onih filtera da vidim sta je zaista unutra,kaze aktivni ugalj i jos neke zezancije,to cu na tamo kad me ne bude mrzelo.Ako to provalim onda cu filtere da pravim i sam,naravno... ako se ne otrujem u medjuvremenu.Adios senjorita...
 
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Poštovani Crvendać 011 i Bazlik,
hvala Vam na odgovorima i predlozima. Bokal sam kupio pre dve nedelje u "Tehnomaniji" za 2.000 rsd-a. Ruski "Aquafor" i zadovoljan sam. Voda je nekako pitkija i "slađa".
Na redu je sokovnik, ali o tom potom.
Hvala još jednom na utrošenom vremenu.
Srdačan pozdrav i svako dobro.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
I ja imam isti, model Triumf, i sasvim sam zadovoljna.
A što se sokovnika tiče, moj ti je savet, ne troši pare na njega nego kupi multipraktik i imaš sve.
Ja imam odvojeno sokovnik, odvojeno blender za suve i vlažne sastojke i mogu da ti kažem da sam se pokajala.
Uložiš u dobar multipraktik, i rešiš sve probleme odjednom. On i secka, i melje, i mesi i radi šta hoćeš. Ako ti je baš do ceđenog soka, uvek možeš da ga procediš, mada sam ja radije za smuti ili frape varijante, da sve ostane tu. Sa sokovnikom bacaš mnogo pulpe, koja je takođe korisna.
U svakom slučaju, drago mi je kad god mogu da pomognem.
Svako dobro i tebi. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
77
Koristim "BRITA" bokal...Ali sve ređe od kad sam saznao da svi ti bokal-filteri osim što filtriraju vodu vrše i demineralizaciju , što i nije baš dobro. Najviše ga koristim za punjenje bokala za brzo zagrevanje (voda za nes kafu), jer ostavlja mnogo manje kamenca, što je dokaz da demineralizuje vodu. Bojim se da filtriranje vode ovim jednostavnim filterima i nije baš tako dobro kako izgleda na prvi pogled.
 
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Poštovani gospodine Tomas,
hvala Vam što ste podeli svoje iskustvo u vezi bokala za vodu, sa nama. Svakako da vredi razmisliti i o ovom apsektu.
Svako dobro.
Srdačan pozdrav.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moglo bi se reci da su svi u pravu, a istovremeno i nisu, al bez sve sumnje je doslo vreme da od dva zla odaberemo ono manje. Postoji recept jednog Ruskog istrazivaca kome se trenutno ne secam imena, mozda je to Malahov, al ajd da ne nagadjam, koji nudi sledeci recept...Natoci se voda u staklene flase i ostavi na suncu da stoji tri dana, posle toga odlije se gornja polovina flase u drugu posudu, ali vrlo pazjivo da se voda ne bi zatalasala. Znaci po njegovoj teoriji voda koja je tri dana stajala na suncu, koja je energizirana suncevim zracima i gde su teski elementi pali na dno, misli se na deuterijum i tako to, odlije se u drugu posudu(gornji deo flase) i dobijete koliko-toliko preciscenu vodu. Ovom prostom metodom ne bi nesto preterano bio ugrozen mineralni sastav pretocene vode, dok bi nepozeljni elementi bili eliminisani.
Sve u svemu kako se zagadjenje povecava cisto i sumnjam da ce ovi kucni filteri biti dobri u buducnosti, jer postoje otrovi koje ni ovaj junak "aktivni ugalj" nece moci procistiti...nadam se da se niste uplasili, mogo bi da kazem da sam se malo salio, al nisam ni u to vise siguran.
 
Natrag
Top