bog hriscana i jevreja

Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
pod jedan, to uopste ne brani masakr nevine dece ili na primer homoseksualaca koji su se rodili takvi kakvi jesu i samim rodjenjem su zasluzili smrt, kao i deca iz plemena za koje je bog dao naredbe da se razbiju o kamenje, pod 2 , celo hriscanstvo se zasniva na uceni, "prati mene, pokaj se ( za to sto si se rodio jer si odmah gresnik ) ili gori zauvek" , to nije moralno a nije ni normalno

Da ne bih nepotrebno pisao ono što sam već rekao u ranijim prilikama, kopiraću jedan od sopstvenih odgovora na ovakve primedbe:


Božja pravednost u uklanjanju grešnika

Znajući da je Bog ljubav, možemo shvatiti da On nikoga ne pohodi sudovima ukoliko postoji i najmanja volja da se greh ostavi a kada se grešnici odaju zlu u takvoj meri da postaju opasnost za svoje bližnje, upravo zato što je ljubav, On ih uklanja - po njihovim zaslugama i svesno odabranim putevima, kako bi oni koji žele da budu savesni mogli da žive.

Dakle, Bog uklanja samo one koji su prezreli Njegovu milost i svojim primerom i postupcima presudno utiču na one koji ne žele da žive bezbožno. To je istina koju nam otkriva Sveto Pismo, tako da svi drugi komentari bacaju senku na Božju pravednost i milost.

--------------------------------------------------

Božje postupanje prema toj deci ne možemo posmatrati samo tako, izuzimajući činjenicu da su za razvoj karaktera dece, a pre toga i nasleđe karakternih crta, odgovorni roditelji. Naime, poznato je da geni određuju karakternu i psiho-fizičku konstrukciju naših potomaka i što su određene osobine češće ponavljane u prethodnim generacijama, to je sigurnije da će postati dominantne i prisutnije u svakoj sledećoj generaciji tako da vrlo brzo dolazi do velikog procenta moralne izopačenosti čitavih naroda, od kojih su mnogi živeli u različitim vrstama izolovanosti od drugih naroda i tako ubrzavali proces svestrane degradacije.

Bog je bio prinuđen da potopom ukloni i mnogu decu ali to ne mora da znači da su ona zauvek izgubljena već je sigurno da će - pošto zna ljudska srca i budućnost - sva deca koja su bila otvorena za dobro (ako ih je bilo) biti vraćena u život prilikom Drugog Hristovog dolaska. Isto će biti i sa mnogim Hrišćanima koji su nedužni umrli za svoju veru ali i sa svim savesnim i pobožnim osobama koje su trpele posledice ovozemaljskog poretka. Bog voli Svoja stvorenja i najviše brine za njih ali kada bi silom branio svaku nepravdu, onda slobodna volja ne bi došla do izražaja, niti bi Njegov karakter bio ispravno predstavljen. Zato je neizbežno da zbog greha pate i nevini ali, po Njegovom sigurnom obećanju, ne više nego što mogu podneti a na kraju će ući u večan život dok će nepravednici nestati zauvek. Zato i stoji napisano: “Ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu pogubiti; nego se bojte Onoga Koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.” (Matej 10,28) Bog je potpuno Pravedan, i potpuno Milostiv.

--------------------------------------------------

Sasvim je prirodno da se iz društva odstrane oni koji preziru zakone i uredbe koje određuju pravila ponašanja datih za dobrobit zajednice, posebno kada to čine i pored velike milosti i prilika koje su im pružene da bi se uskladili sa zakonima. To se radi u svakom civilizovanom društvu a koliko je prirodnije da tako postupa i Sam Stvoritelj i Gospodar svega postojećeg, po Čijoj mudrosti i mi činimo sve što je dobro?


Referenca:

http://samobiblija.blogspot.com/p/bozji-sud.html


...kao i deca iz plemena za koje je bog dao naredbe da se razbiju o kamenje...
Gde si to našao?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ti ocigledno ne citas ono sto ja pisem, po cemu su homoseksualci zasluzili smrt?po cemu koji je covek koji je skupljao grancice na sabat zasluzio kamenovanje do smrti, to sto pises o deci i genima je cista glupost, jer po toj logici treba ubiti svaku decu ciji su roditelji bili ubice, jel si citao deo u kojem bog naredi da se ubije svaki muskarac svaka zena svako dete svaki magarac i ovca iz plemena samo da se device ostave za njegove ratnike, vrlo poznata prica boga ljubavi
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Verovatno si, dakle, aludirao na ovaj tekst:

Luka 19:44 I razbiće tebe i decu tvoju u tebi, i neće ostaviti u tebi kamena na kamenu, zato što nisi poznao vreme u kome si pohođen.

Koji, međutim, nije naredba već proročanstvo, koje su, 70. godine 1. veka, ispunili Rimljani (svakako ne po Božjoj zapovesti).
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
aludiram na pola starog zaveta i na dobar deo novog, svi zakoni iz starog u kojem mojsije dolazi sa zakonima u kojima pise ne ubij a onda kad vidi da ljudi vec slave druge bogove naredi im da pobiju sve svoje rodjake, i hrist kada je dosao u novom zavetu nije rekao ni rec protiv robovlasnistva i genocida, koji bog radi kroz ceo stari zavet
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
ti ocigledno ne citas ono sto ja pisem, po cemu su homoseksualci zasluzili smrt?po cemu koji je covek koji je skupljao grancice na sabat zasluzio kamenovanje do smrti, to sto pises o deci i genima je cista glupost, jer po toj logici treba ubiti svaku decu ciji su roditelji bili ubice, jel si citao deo u kojem bog naredi da se ubije svaki muskarac svaka zena svako dete svaki magarac i ovca iz plemena samo da se device ostave za njegove ratnike, vrlo poznata prica boga ljubavi

Biće da je upravo suprotno jer sam ti na ovo pitanje već odgovorio (sledi citat odgovora):

Tako je tebi, kao pripadniku mladih naraštaja, koji u svom okruženju imaju malo šta pozitivno da vide, nepojmljivo da neko izgubi život zbog predbračnog/vanbračnog opštenja ali pitanje greha nije pitanje njegove veličine već će, u konačnoj liniji, zauvek biti uklonjen svako ko je namerno pristajao na bilo koji oblik greha, jer je smrtnost i inače automatska posledica i najmanje grešnosti (jer je zaista dobro samo ono što je POTPUNO dobro), zbog čega i jesmo smrtna bića
, ali, dakle, iskrenim pokajanjem u ime Spasitelja - Hrista, Isusa, i odbacivanjem grešnih sklonosti sa kojima smo rođeni, imamo priliku da primimo dar večnog života!

Što se tvoje nove primedbe tiče, nigde u Bibliji nećeš naći da je Bog zapovedio da budu silovane već su uzete kao sluškinje i svako ko bi pokušao da ih siluje sam bi bio sankcionisan zbog toga. Prema tome, ti sudiš po ljudskim merilima, očekujući ono što oni (ljudi) obično misle i čine, ali Bog nije čovek.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
aludiram na pola starog zaveta i na dobar deo novog, svi zakoni iz starog u kojem mojsije dolazi sa zakonima u kojima pise ne ubij a onda kad vidi da ljudi vec slave druge bogove naredi im da pobiju sve svoje rodjake, i hrist kada je dosao u novom zavetu nije rekao ni rec protiv robovlasnistva i genocida, koji bog radi kroz ceo stari zavet

Zapovest "Ne ubij" se odnosi na samovoljno ubijanje dok je Bog, u TEOKRATSKI (gde je Bog Prisutan i vlada po Svojim Zakonima, kao što je to bio slučaj u Starozavetnom Izraelu) uređenom društvu, imao pravo i vlast da zapovedi egzekuciju grešnika.

Što se Hrista tiče, ako nešto nije rekao eksplicitno, ne znači da nije implicitno (tako je, na primer, učio da svoje bližnje ljubimo kao sebe...)
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ok, posto ovako ocigledno ne moze
1.homoseksualac se rodi i privlace ga muskarci, znaci takav se rodio, ali zasluzuje kamenovanje do smrt?
2.deca koja su neposlusna, kamenovanje do smrti??
3.verovanje u druge bogove, kamenovanje do smrti?
4.skupljanje grancica na odredjen dan, kamenovanje do smrti?

i tako dalje, naravno najvise mi se svidja ono sta hriscani smatraju da je moralno od njihovog boga, ponuda klasicnog diktatora, "ili si samnom, ili te nema " :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Homoseksualizam nije bolest, već moralna izopačenost - greh.

O tome svedoči činjenica da je reč o PROTIVPRIRODNOM razvratu, koji je, kao takav, OČIGLEDNO pogrešan, zbog čega oni koji ga upražnjavaju nemaju nikakav izgovor za to, pogotovo kada imamo u vidu da zadovoljavanje polnog nagona nije egzistencijalna potreba, niti je, uopšte, potreba koja MORA da se zadovolji (lično, mogu da kažem da mi je Bog, kroz istrajno posvećenje, i ovaj nagon stavio pod kontrolu uma, tako da njime upravljam kako hoću a inače sam apstinent).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
znaci bog im je dao delove mozga koji na njih uticu tako da ih privlaci isti pol, a onda je naredio da ako prate ono sto oni jesu u sustini cega ih strasna smrt? i nemas odgovor na ove ostale zakone iz starog zaveta, naravno ako si ga citao znas da ih ima jos dosta?
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Otkud ti ideja da im je takvo opredeljenje dao Bog, i gde je dokaz da je urođen? Dakle, zaključak je da je to, iz objašnjenih razloga - moralna izopačenost.

Pozdrav!
 
Natrag
Top