Blokira mi laptop

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Pokušaj očistiti sa CCleaner-om, a potom instaliraj 360 Total security (jednostavan antivirus, ne usporava racunar, a dobro radi svoj posao). Kada sve to sredis, instaliraj Advanced system care (može se lahko naći licenca za PRO verziju) i imat ćeš extra laptop. Pišem na osnovu vlastitog iskustva. Koristim te programe i nemam problema. Već godinu i nekoliko mjeseci je prošlo otkako sam radio sistem...
 
Učlanjen(a)
11.08.2015
Poruka
5
Hvala edinos na korisnim softwerima. install sam i jedan i drugi. Programi su fantasticni, stvarno mi nema nikakvog usporavanja. cak su mi lepo sredili i nepotrebne fajlove na C particiji. imao sam tek nesto malo slobodnog prostora, sad imam oko 7 GB. Znaci u sustini sam laptop lepo i brzo radi sa njima. Do juce nije bilo nikakvih blokiranja. Juce mi je laptop iz cista mira zablokirao (a sam bio skoro 100% ubedjen da nece) iako sam samo pokrenuo Chrome, otvorio Youtube i pustio sinu neke pesmice za decu. Samo sto je pocela pesmica, zablokirao je. A sto se tice drugih programa pored Chrome nista nije bilo pokrenuto. Sad se samo pocinjem plasiti da stvarno nije problem hardwerske prirode :(
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Sad se samo pocinjem plasiti da stvarno nije problem hardwerske prirode :(

Jeste. Oslabila ti je elektronika hard diska i tu si nemocan. Pri tom na disku ne moras imati ni jedan jedini bad sector. Sve sto mozes je da ga zamenis osim ako je prastari PATA disk u pitanju. U tom slucaju prosta zamena ploce sa elektronikom na HDD-u bi resila problem.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Hvala edinos na korisnim softwerima. install sam i jedan i drugi. Programi su fantasticni, stvarno mi nema nikakvog usporavanja. cak su mi lepo sredili i nepotrebne fajlove na C particiji. imao sam tek nesto malo slobodnog prostora, sad imam oko 7 GB. Znaci u sustini sam laptop lepo i brzo radi sa njima. Do juce nije bilo nikakvih blokiranja. Juce mi je laptop iz cista mira zablokirao (a sam bio skoro 100% ubedjen da nece) iako sam samo pokrenuo Chrome, otvorio Youtube i pustio sinu neke pesmice za decu. Samo sto je pocela pesmica, zablokirao je. A sto se tice drugih programa pored Chrome nista nije bilo pokrenuto. Sad se samo pocinjem plasiti da stvarno nije problem hardwerske prirode :(
Imas li licencu za Advanced system care? Meni djeluje kao da ti je RAM previše opterećen, a meni se to dešavalo na Chrome, pokušaj malo sa Mozillom ili Operom. Ja sam Chrome uklonio, znatno mi bolje rade mozilla i opera na računaru koji mi je slabiji od laptopa. Na laptopu mi je svaki browser dobar... Ako nemas licencu za Advanced system care, dat cu ti ja. Free verzija ti ne može sve srediti. Reci mi još grije li ti se laptop? Mozda bi ga trebalo očistiti, mozda se nakupilo prašine????
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sad s ove tacke tesko je bas doneti zakljucak bez malo dubljeg uvida, moguce je da je ta elektronika na hardu, al je moguce i da je i nesto drugo. Recimo i sam znas da nema tog Windowsa koji se posle nekog vremena ne "zapusi", znaci reinstalacija. Takodje ponekad se pomesaju i drajveri, registar se koruptira, procesi u pozadini koji se ne podnose, neispravan input od misa. Posto kazes da je to radilo do juce fino, verujem da je izdrzalo jedan ceo ili dva dana, a nakon ulaska u browser ...kaput. Mozda je pretrazivac napunjen Adonima koji se medjusobno ne podnose, java skripte pod takvim okolnostima blokiraju racunar i tako dalje(drajveri za zvuk). Znaci ukloni odredjene addone iz browsera, dovedi kompa u slicnu situaciju da vidimo kako ce da se ponasa.
Skini neki program za dignostiku sistema, recimo Aida 64 Extreme ili Aida 64Engineer, pa izvrsi System Stability Test. Takodje pogledaj iz Windows-ovog Event viewer-a, da nema nesto oznaceno crvenom bojom.
-------------
Ako nista ne uspe onda naravno servis, tip s naocarima ce da pogleda sta je u pitanju,
ako ti se ne svidja cena, stavis komp pod misku i ajd zdravo. Jedanput komsija odneo
racunar u servis i 10 dana nisu znali sta mu je, ja ga otvorim, kad ono nozica od procesora
savijena u stranu. Taj serviserov pomocnik glavom zaptivao procesor u slot, nije znao
da prvo podigne onu lopaticu za fiksiranje. U pitanju je bio obican stoni racunar, ovo sam reko
onako da te oraspolozim malo, ajd testiraj to jos malo pa javi sta je bilo.

P.S...proveri temperaturu kod procesora i graficke.
 
Natrag
Top