Bistrina uma

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ne znam gde bih smestio temu, pa neka je premeste administratori ili neko drugi.
Interesuje me kako postici bistrinu uma, kako jednostavno ne misliti kada trebamo da donesemo odluke, znate bwe na sta mislim! :)

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Osecaj za stvarnost,posmatracki duh,inteligencija-bistrina uma...
U pocetku sam miislila da je koncentracija resenje,prakticiranje koncentracije u pocetku sa kracim vremenskim intervalima,dok se ne postigne maksimalna usredsredjenost na ono sto se radi,tako da vam ne smeta ili ne odvlaci paznju nista sto se desava u okolini,
ili kao zumiranje: fokusirate se samo na odredjenu stvar ili temu,
sad mi se cini da: ili jesi ili nisi rodjen s tim.
Mozda nesto vise se moze naci ovdje:

Kod:
[url=http://sites.google.com/site/vastuasocijacijasrbije/Home/biblioteka/filozofija-duhovnost-1/stanja-svesti-u-ezoterijskoj-praksi]Stanja svesti u ezoterijskoj praksi - VEDSKA AKADEMIJA SRBIJE[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2011
Poruka
108
Ne volim ezoteriju, zivim po prirodnim odlukama a ne vestackim.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Kao prvo tebi ne treba bistrenje uma nego nesto drugo:
1.naspavaj se,tj iskljuci kompj.tusiraj se i lezi,pokusaj tehnikom disanja da se opustis i da ne razmisljas ni o cemu.
2.ujutro organizuj dan tako da uradis nesto od poslova koji odavno cekaju,a postove i dr.na kompj pogledaj kad zavrsis.
3.da li se bavis sportom,ako ne teretana bi bila dobar izbor ako je u blizini ako nista i sam mozes da vezbas,recimo sklekovi svaki dan po sto u dva tri ponavljanja kad osetis da si nervozan ili zbunjen,to ce ti povecati samopouzdanje i dobro raspolozenje.
4.misli pozitivno i nemoj si postavljati nerealne ciljeve,idemo korak po korak,mada bi ti ovo sve preskocio.
5.nakon ovog napora nagradi sebe nekim komadom odece ili sisanje,brijanje,ili jednostavno drugacije se pocesljaj i pozovi devojku,prijateljicu,poznanicu da prosetate gradom,jer nakon tolikog posla i truda sam se drugacije osecas i drugacije zracis i drugi ce to primetiti.Neka tu promenu prati i osmeh na licu i pristojno ponasanje bez mnogo alkohola i sl.sve to je u cilju jacanja samopouzdanja.
Za sad toliko i sretno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2011
Poruka
108
Znam to, ali ne mislim o tome vec kako u sekundi prepoznati trag, i zakljuciti sve detalje na osnovu traga?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Znam to, ali ne mislim o tome vec kako u sekundi prepoznati trag, i zakljuciti sve detalje na osnovu traga?

Mislim da su na tu temu indijsnski vracevi dosta profitirali !
A tek ako je bilo vatrene vode i kalumet onda tragovi vode direktno do predaka!
To sto trazis prijatelju svi bi voleli da znamo ali koristimo ono sto smo spoznali i naucili tokom zivota.
Tragove citaj u otiscima,govoru tela,lepetu krila ptice,mirisu vjetra,ponasanju zivotinja ima toga jos,zavisi sta je krajnji cilj.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2011
Poruka
108
Mislim da su na tu temu indijsnski vracevi dosta profitirali !
A tek ako je bilo vatrene vode i kalumet onda tragovi vode direktno do predaka!
To sto trazis prijatelju svi bi voleli da znamo ali koristimo ono sto smo spoznali i naucili tokom zivota.
Tragove citaj u otiscima,govoru tela,lepetu krila ptice,mirisu vjetra,ponasanju zivotinja ima toga jos,zavisi sta je krajnji cilj.....

Hocu druze da kada vidim devojku, znam sve o njoj, kakva je sta voli a sta ne, da li vredi prilaziti ili ne.
Da kada idem razgovor za posao vidim poslodavca i sve znam o njemu na osnovu onoga sto sam video.
Svi bi hteli to da znamo sto ja pitam, da se naidje na papir od zvake i sve zakljuci o osobi koja ga bacila, raspon godina, pol, mesto.
Znam da pitam nemoguce ali mora postojati nacin da se razvije dedukacija kao sto je ima legendarni strip junak Serlok Homs - za primer.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
To znanje i umece je jos uvek rezervisano samo za - bogove!
Za devojku-nikad se nemoze u potpunosti upoznati devojka,ljudi provedu godine u braku a ne saznaju sve o osobi!
A da bi saznao sta devojka voli,misli,oseca, prvo se morate druziti neko vreme i ne brini sve sto muci tebe muci i devojku,isto tako i ona nezne s kim ima posla i ko si i kakav si.Devojke su,opreznije cutljivije,mirnije,to je nekivid samoodbrane.
muskarci su navalentniji,zele sve da znaju ,sad i odmah,zele da dominiraju,zele da poseduju sve sto im se svidi.
Zene vole da muskarac prica o sebi,ne sad da se hvali nanovijim autom,brzinom,kako se potukao,kako je pijancio isl.Zene vole kad joj muskarac donese cvet,kad joj kaze kako je lepa,i naravno iskrenost je bitna jer prvi put kad vidi da nesto nije tacno i sve ostalo ce da preispita.
Sto se tice poslodavca e pa tu je potrebna informacija vise,ali nece sama da se stvori u glavi.raspitaj se o firmi,upoznaj se s nekim radnikom iz te firme od njega ces saznati sta te zanima.
A papir od zvake?Za to se sad koristi dnk nalaz,ali ni on nije sasvim dovoljan.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2011
Poruka
108
Znam kakve su devojke. Predivne, Bozanstvene, zato hocu da zaznam sve o njima:)
I nisi mi dala potpun odgovor, kako si mi ti;)? salim se malo.

Mora da postoji nacin da na osnocu pocepanog dugmeta se zakljuci da je u pitanju bekstvo ako se ima blato na cizmama, a moze biti i svadja,
na osnovu gradje tela zakljuci sta voli sta ne, na osnovu mnogo toga samo treba pratiti pozorno detalje, evo recimo i na osnovu mog pisanja mozes zakljuciti da obozavam devojke, one su poput jabuka samo su one na vrhu stabla vredne da se uberu.
 
Natrag
Top