bios ne vidi hdd

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Sta ce se desi, to je sigurno pokvario kad je onomad secao onaj dvd-rom, na srafce. Iskreno se nadam da nije ovo udarao od vrata...ej salim se...vidi dilerik nisi opisao jel to tvoj disk ili si ga kupio na buvljaku, ima prodaju razne pokvarene samo da se domognu novca.
Takodje ako je tvoj, sta si zadnje radeo na njemu, ponekad i sam bios oce da se zezne kad se vade i dodaju razne komponente, vidi ako ma neki oblik reseta ili optimizacije biosa na njemu.
Sve u svemu sad mozes sa onim Linuxom(Kali live) sto smo ranije razgovarali da cepas. Podrzava i zvuk i net, a fleska nek ti sluzi kao hard.
moj je disk,nije kupljen na buvljaku,nisam ništa radio sa njim..to se desilo iz čista mira,upalim laptop kad ona poruka..probam sa nekim alatima iz hirens,neće ni jedan..ukratko,pokazuju mi da na disku nema ništa...0 koma0...koja ironija,prije nekoliko dana sam ga provjeravao sa sentinelom i još jednim programom....vaš disk je u odličnu stanju,nigdje loša sektora...aha,malo morgen,u odličnom stanju...ebeš ga,ja se tebi neki dan smijem za cigu i hdd,kad ono...prc

To onda ili ima los kontakt ili nesto nije u redu sa HDD-om.Mozda bi mogao proveriti da ga nije pronasao Device Manager,ako ga slucajno tamo ima idi desnim klikom na njega,pa propertis,pa update driver.Ponekad se desava da ga device vidi iako nije u BIOS-u.Nista ne kosta.
ne mogu uopšte podići sistem,kako normalno,tako ni u safe modu..čim uključim laptop odma mi izbaci ono pxe rom...u bios mogu ući,ali mi to ništa ne pomaže
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.335
moj je disk,nije kupljen na buvljaku,nisam ništa radio sa njim..to se desilo iz čista mira,upalim laptop kad ona poruka..probam sa nekim alatima iz hirens,neće ni jedan..ukratko,pokazuju mi da na disku nema ništa...0 koma0...koja ironija,prije nekoliko dana sam ga provjeravao sa sentinelom i još jednim programom....vaš disk je u odličnu stanju,nigdje loša sektora...aha,malo morgen,u odličnom stanju...ebeš ga,ja se tebi neki dan smijem za cigu i hdd,kad ono...prc
Nema veze to.Kad nesto krene naopako to je tako i gotovo.Ne bi bilo lose sko bi imaonekoga sa lapom da to probas na drugom da se uveris da li je do njega.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.135
Na žalost treba da odrešiš kesu.
moj je disk,nije kupljen na buvljaku,nisam ništa radio sa njim..to se desilo iz čista mira,upalim laptop kad ona poruka..probam sa nekim alatima iz hirens,neće ni jedan..ukratko,pokazuju mi da na disku nema ništa...0 koma0...koja ironija,prije nekoliko dana sam ga provjeravao sa sentinelom i još jednim programom....vaš disk je u odličnu stanju,nigdje loša sektora...aha,malo morgen,u odličnom stanju...ebeš ga,ja se tebi neki dan smijem za cigu i hdd,kad ono...prc

Pa nije stvar samo u lošim sektorima...ima tu još mnogo drugih stvari koje utiču na rad ili ispravnost hard diska. Ja sam pre par dana tražio crack za jedan savršeni, odlični program i nema ga. Međutim program odrađuje i kao trial verzija što se traži od njega. Bojim se da u tvom slučaju ide samo zamjena hard diska. Da bi ga još testirao ne treba ti baš lap. Možeš ga priključiti i na kompjuter i odmah ćeš vidjeti vidi li ga bios odnosno windows.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
danas sam saznao da je neka mehanička greška razlog zašto neće da se pokrene..nešto se moglo i uraditi ali to bi izašlo skuplje nego novi hdd...pošto ne mislim uzimati ništa polovno a ne mogu se sjetiti tih stranica gdje se naručuje online,osim ebay-a i amazon,zamolio bih vas za neke stranice/ prijedloge..hdd od 320gb,sata,free shiping
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Sam Bog zna sta se desilo sa diskom. Jedna od mnogih mogucnosti je po zlu cuvena serija Acer laptopova ciji primerak imas. Ni ja ni iko od mojih kolega ne dajemo za njega ni 5 evra kada ga vidimo na pijaci. Znamo da su to bacenih 5 evra. Chipset im strada kao od sale i onda pocinju problemi... od jednog USB porta koji volsebno prestaje da daje znake zivota, preko prepoznavanja HDD-a tek svaki 5-ti put pa sve dok konacno ne odbije da se uopste ukljuci. Imam preko 300 laptopova (uglavnom su nekompletni ili neispravni) ali Acer kao tvoj (prepoznatljivog su oblika) nemam ni jedan. Odavno sam ih pobacao kao smece a druge mi ne pada na pamet da nabavljam. Niko nije uspeo da ga "prekugla" a da laptop posle toga izdrzi bar 2-3 meseca.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
beš ga,nisam bio na serbian forumu kad sam kupovao laptop,inače bi se raspitao šta uzeti...ali ja ovo čudo koristim 8 godina..osim problema sa power buton i sad sa hdd nikakvih drugih problema nisam imao
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Radoznao sam, da li igras video igrice? Cak i bez njih je to vise nego raritet. Zasluzio si sliku na "Tom's Hardware".
 
Natrag
Top