Bio sam subotar – moje oslobođenje iz adventizma

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Iskrenost treba poštivati

Antonija, jesi li ti razumela šta je on napisao? Da je navodno on bio pravoslavac kada niko nije bio. Misli možda na period komunizma (tačnije socijalizma) kada je Crkva bila potiskivana i na momente progonjena. No to baš i nije bilo tako kako on predstavlja. U Crkve se slobodno išlo, jedini koji su izbegavali da idu bili su oni "partijaši" koji su na sve načine pokušavali da se prikažu "politički korektnim" i naprednim, tačnije da su shodno Marksizmu-Lenjinizmu raskrstili sa Bogom kao "reakcionarnim" elementom.

Dakle, ako je ova njegova "izjava" istinita, on je pripadao ovim već navedenim "partijašima", pa je u inat istima, jer nije napredovao išao u crkvu i navodno bio pravoslavac. Pa čak i da je pripadao, nije bio jedini. Iz ove njegove izjave prosto vrišti arogancija i reklamiranje sebe.

Ujedno, iskrenost istog, je pod velikim znakom pitanja, jer kao neko ko navodno dolazi iz Trinitarističke Crkve, a ne veruje u Trojstvo, (gle) otvoreno laže pri "krštenju" u "ostatku" da veruje u Trojstvo. Ko može da garantuje da ne laže i u vezi ovoga?

O tome da je laganjem ušao u ono što je na lažima branilo Milerove laži, već sam dosta pisao.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija, jesi li ti razumela šta je on napisao? Da je navodno on bio pravoslavac kada niko nije bio. Misli možda na period komunizma (tačnije socijalizma) kada je Crkva bila potiskivana i na momente progonjena. No to baš i nije bilo tako kako on predstavlja. U Crkve se slobodno išlo, jedini koji su izbegavali da idu bili su oni "partijaši" koji su na sve načine pokušavali da se prikažu "politički korektnim" i naprednim, tačnije da su shodno Marksizmu-Lenjinizmu raskrstili sa Bogom kao "reakcionarnim" elementom.
Ko zna , možda je iskren , a možda ne , možda je išao u crkvu dabi špijunirao ?
Jasam samo rekla iskrenost treba cjenit , ako je stvarno iskren svaka mu čast
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ko zna , možda je iskren , a možda ne , možda je išao u crkvu dabi špijunirao ?
Jasam samo rekla iskrenost treba cjenit , ako je stvarno iskren svaka mu čast

Problem je u tome što je ta iskrenost pod velikim znakom pitanja. Antonija, znam mnogo ljudi koji su eto i radili na dobro plaćenim poslovima u bivšoj nam zajednikoj državi, koji su eto napredovali u svemu, a koji su išli u crkvu. I nisu se busali, niti se busaju u grudi kako su oni bili vernici kada niko nije bio.

On se samo hvali, nabija neki navodni autoritet. Na način: "Šta vi hoćete, ja najbolje znam kakvi su pravoslavci, ja sam bio pravoslavac kada niko to nije smeo da bude." To je pozadina svega, a ne navodna iskrenost. Ujedno, tvrdio je ranije da je kršten suprotno svojoj volji. I da još čuva krštenicu, tj da nije tražio da ga izbrišu. O kakvoj onda iskrenosti se onda tu radi?

Crkva nije komunistička partija pa da se dobija ispisnica. Jednom je kršten, ako je uopšte i kršten, no hajde da to uzmemo kao isitinito, krštenje može biti samo jedno, tako da njegovo uranjanje pri kome je lagao da veruje u Trojstvo, nije nikakvo krštenje. On je po svim kanonima apostata.

Naravno, ako je sve to što je napričao imalo ikakve veze sa njime, jer postoji velika verovatnoća da je tuđe životne priče pripisao sebi. Što takođe nije za čudo, jer je i ona u čiju je veru "uronjen" plagirala samo tako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta mislite, da li Hriscanin, recimo jedan Adventista treba da se vrati iz svetlosti koju je spoznao, i vrati se u tamu ovakvih stvari koje cine oni koji se nazivaju Hristovim imenom, u svet svetovne muzike, viceva, sala, filmova i serija, da ne govorim o pijancenju i bancenju, alkoholicarstvu, pusenju, jurenju zena i promiskuitetizmu, itd..itd..

Sta moze da zameni zivot sa Hristom?

Neka se svako od nas zapita.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sta mislite, da li Hriscanin, recimo jedan Adventista treba da se vrati iz svetlosti koju je spoznao, i vrati se u tamu ovakvih stvari koje cine oni koji se nazivaju Hristovim imenom, u svet svetovne muzike, viceva, sala, filmova i serija, da ne govorim o pijancenju i bancenju, alkoholicarstvu, pusenju, jurenju zena i promiskuitetizmu, itd..itd..

Zato što njihova vjera ne ide dalje od priče da imaju vjeru, a to imaju svi.

A djela su pokazala da je nemaju.

Jakov osuđuje takvu nauku.

Jakov 2,18

No može ko reći: ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi vjeru svoju bez djela svojijeh, a ja ću tebi pokazati vjeru svoju iz djela svojijeh.
Jakov 2,19 Ti vjeruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli vjeruju, i drkću.
Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,21 Avraam otac naš ne opravda li se djelima kad prinese Isaka sina svojega na oltar?
Jakov 2,22 Vidiš li da vjera pomože djelima njegovijem, i kroz djela svrši se vjera?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Zato što njihova vjera ne ide dalje od priče da imaju vjeru, a to imaju svi.
Nemaju svi , recimo ti
A djela su pokazala da je nemaju.
Djela Adventista su u redu , ja neželim optuživati braću Adventiste zbig jednog pojedinca , tvoja djela pokazuju daje nemaš
Jakov osuđuje takvu nauku.
Jakov neosuđuje vjeru , već vjeru pojedinaca , Neosuđuje on Katolike , Pravoslavce ,ili Adventiste ,on osuđuje pojedince , a uovom slušaju pojedinac si ti .

Jakov 2,18
No može ko reći: ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi vjeru svoju bez djela svojijeh, a ja ću tebi pokazati vjeru svoju iz djela svojijeh.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
No može ko reći: ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi vjeru svoju bez djela svojijeh, a ja ću tebi pokazati vjeru svoju iz djela svojijeh.

Jakov pravedni govori o pojedincima, tačno si napisala, i čitavo je Hrišćanstvo i zasnovano na pojedincu, koji bi trebao da se pokaje da bi se pomirio sa Bogom.

Problem je u tome da kao i zamotani, i ovi pate od kolektivizma i materijalizma, pa su im gresi uslovljeni upoređivanjem sa pravilima datim jednom narodu, a svaki pojedinac ne "sme biti grešan po zakonu" jer od toga zavisi sudbina uslovnog spasenja cele zajednice.

Totalno ne biblijski koncept Istražnog postupka kojim se "vernici" drže u strahu i podgreva se paranoja.

Da ne ponavljam više već poznatu činjenicu o 50 kontradikcija i dodavanju "zakonopravilima" i onoga čega u Bibliji nema. Recimo spasenje sa zadrškom, ili desetak kao uslov.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje nikakve kontradikcije u Adventizmu u odnosu na bibliju, to je vec dokazano biblijom.

Ali sta bi se postavljalo kao argument ako ne 100 puta ponovljene, i isto toliko puta osporene lazi protivnika.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Problem je u tome da kao i zamotani, i ovi pate od kolektivizma i materijalizma, pa su im gresi uslovljeni upoređivanjem sa pravilima datim jednom narodu, a svaki pojedinac ne "sme biti grešan po zakonu" jer od toga zavisi sudbina uslovnog spasenja cele zajednice.

Darth, dokle ces ti prosipati svoje ludosti ovde na forumu. Tvoj koncept Adventista i njihovog spasenja ti je potpuno nepoznat i ti umesto da propovedas istinu siris lazi o drugima. Pre svega nismo mi "zamotani" nego si ti okovan u pameti. O kakvom kolektivizmu ti govoris? To je samo tvoja iskvarena masta i nista drugo. Na Bozijem sudu nece se pojaviti grupe bilo koje denominacije, nego svaki od nas pojedinacno. Prema tome tvoj kolektivizam je obuicna glupost.
O kakvom materijalicmu ti lamatas?.
Zatom protestvujes protiv Bozjeg zakona. Hoces li da kazes da je Bog pogresio sto je od stvaranja stavio propise, ciji su prerstupnici skupo platili? Zar ti smes biti gresan bez zakona?????


Totalno ne biblijski koncept Istražnog postupka kojim se "vernici" drže u strahu i podgreva se paranoja.[/QUOTE]

Ma nece biti tako. Nego vi katolici plasite vernike cistilistom i vecnim mukama u paklu. Svako adventisticko ucenje zasniva se na Bibliji, a mnoga vasa zasnivaju se na bajkama.

Da ne ponavljam više već poznatu činjenicu o 50 kontradikcija i dodavanju "zakonopravilima" i onoga čega u Bibliji nema. Recimo spasenje sa zadrškom, ili desetak kao uslov.[/QUOTE]

Vidis, Darth, ovo sam ti obajsnio desetinu puta, i ti ponovo lupetas gluposti. Ko je rekao da je desetak uslov spasenje. Vera u Hrista nas spasav, a ne darovi, kao sto ste vi propovedali onda kad ste prodavali oprostajnice za novac.
[/QUOTE]
 
Natrag
Top