Biblijski tekstovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
2 Kor 3,14: Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire taj prijevjes čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao.

15Naprotiv, kad god se čita Mojsije, do danas prijevjes zastire srce njihovo.
16Ali kad se Izrael obrati Gospodinu, skinut će se prijevjes. 17Gospodin je Duh, a gdje je Duh Gospodnji, ondje je sloboda. 18A svi mi, koji otkrivenim licem odrazujemo slavu Gospodnju, po Duhu se Gospodnjem preobražavamo u istu sliku – iz slave u slavu. 2 Kor 3. 15-18



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citiraj moj post u kojem sam ja tvrdio da je Bog u Novom zavjetu kršćanima dopustio da kradu, lazu, cine preljube, ne postuju roditelje, klanjaju se idolima, ..itd..itd... Ako ovu svoju tvrdnju ne možeš dokazati, red bi bio sa se ispričaš. Ne zbog mene, nego zbog sebe.

Napisao si da deset zapovesti nisu date nama Hriscanima.

To znaci da mozemo da ih krsimo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Napisao si da deset zapovesti nisu date nama Hriscanima.

To znaci da mozemo da ih krsimo.

Evo što si tvrdio:

Ne, nego ti oduzimas tvrdeci da je Bog Hriscanima u novom zavetu dopustio da krse deset zapovesti, da kradu, lazu, cine preljube, ne postuju roditelje, klanjaju se idolima, ..itd..itd..

Dakle, citiraj moj post u kojem sam ja tvrdio da je Bog u Novom zavjetu kršćanima dopustio da kradu, lazu, cine preljube, ne postuju roditelje, klanjaju se idolima, ..itd..itd..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti znas gde si pisao, ne pada mi napamet da pretrazujem tvoje komentare.
Svuda tvrdis i ti i ostali da za Hriscane ne vaze deset zapovesti i da ne trebamo da ih drzimo.

Ko prati diskusiju zna da je ovo istina.

Evo, bas mi se sad otvorila tema gde si nesto slicno tvrdio.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."

Evo, mi kršćani držeći ove dvije zapovijedi ispunili smo sve svoje obveze prema Bogu.

Dakle, ti tvrdis da treba drzati samo ove dve zapovesti.

Ja objasnim da te dve podrazumevaju drzanje svih deset, a ti kazes da to nije biblijski.

To znaci da ti ustvari propagiras krsenje deset zapovesti.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog pomogao svakome u potrebama njegovim/njenim!

Danas je u Crkvi izmedju ostalog pročitana i ova rečenica iz poslanice Filipljanima
ali namenjena i svim vernicima:

"I to molim od Boga, da vaša ljubav sve više i više obiluje u spoznanju i svakom osećanju..."
Eto, nije ljubav samo osećanje već je podjednako, ako ne i više, spoznajna odluka.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jer će kamen iz zida vikati I cvor iz drveta svedocice. Avakum 2,11.

Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI. Luka 19,40.

Samo za zagovornike vikanja mrtvih duša.
 
Natrag
Top