Biblijski tekstovi

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Posto nema bolje teme, pitacu ovde..

Zanima me u vezi ove biblije, izdanje je od "krscanske sadasnjosti", kakva je ovako za citanje, mislim da li je tekst citljiv tj. kolika su slova? Jel neko od vas ima kuci?

Link: https://www.ks.hr/dzepna-biblija-meki-uvez-od-umjetne-koze~1

IMG_20200705_170439.jpg

Nameravam da je kupim, samo ne znam kako cu posto ne zivim u Hrvatskoj, i ne mogu da pregledam kakva je..

I ako ne uspem da je nadjem u Srbiji, mozda bi mogao neko sa foruma da mi posalje?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Posto nema bolje teme, pitacu ovde..

Zanima me u vezi ove biblije, izdanje je od "krscanske sadasnjosti", kakva je ovako za citanje, mislim da li je tekst citljiv tj. kolika su slova? Jel neko od vas ima kuci?

Link: https://www.ks.hr/dzepna-biblija-meki-uvez-od-umjetne-koze~1

Pogledajte prilog 128605

Nameravam da je kupim, samo ne znam kako cu posto ne zivim u Hrvatskoj, i ne mogu da pregledam kakva je..

I ako ne uspem da je nadjem u Srbiji, mozda bi mogao neko sa foruma da mi posalje?

Drago mi je da te interesuje ovaj prevod Svetog Pisma. Kao i onaj velikog formata i ovaj je lako čitljiv, što ti mogu posvedočiti i ja, iako nosim veliku dioptriju, sasvim lako čitam iz nje.

Što se tiče nabavke, Kršćanska Sadašnjost nažalost nema svoju knjižaru u Srbiji, ali možeš pitati nekog od sveštenika da ti je donese.

Ukoliko ne uspeš da je nabaviš, raspitaću se u Katoličkom Media Centru Beogradske Nadbiskupije.

Ps. Kršćanska Sadašnjost pored ove ima i mnoštvo drugih izdanja Svetog Pisma, naravno skupljih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Drago mi je da te interesuje ovaj prevod Svetog Pisma. Kao i onaj velikog formata i ovaj je lako čitljiv, što ti mogu posvedočiti i ja, iako nosim veliku dioptriju, sasvim lako čitam iz nje.

Što se tiče nabavke, Kršćanska Sadašnjost nažalost nema svoju knjižaru u Srbiji, ali možeš pitati nekog od sveštenika da ti je donese.

Ukoliko ne uspeš da je nabaviš, raspitaću se u Katoličkom Media Centru Beogradske Nadbiskupije.

Ps. Kršćanska Sadašnjost pored ove ima i mnoštvo drugih izdanja Svetog Pisma, naravno skupljih.
Hvala ti brate. To mi je bitno da je citljiv tekst, a naravno i prevod mi je vazan. Koliko ja znam "krscanska sadasnjost" bas vodi racuna o tome da bude citljiv i kvalitetan tekst, pa zato i hocu da je nabavim, jer bice lakse da citam pretpostavljam nego iz ove moje i najvece sto imam king size :)

Inace prva biblija mi je bila neko katolicko izdanje, i bas je bio citljiv tekst, ali sam je poklonio..

Evo, sad sam pogledao, na sajtu upucuju da se potrazi kod jednog dobavljaca u Srbiji, poslao sam im email, pa ako mi ne odgovore ili ne uspem naci, javim ti se.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hvala ti brate. To mi je bitno da je citljiv tekst, a naravno i prevod mi je vazan.

Nema na čemu brate. Prevod im je zaista odličan, a imaš i druge Biblije kod njih, takođe izvrsnih prevoda. Recimo u svim prevodima Kršćanske sadašnjosti, YHWH se prevodi kao Jahve, tu su zatim izvrsni komentari. Oni imaju i prevod Jerusalemske Biblije, kao i mnoge druge. I svugde se vodi računa da prevod bude u skladu sa kanonom.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, imam jedan primerek Biblije Krscanska Sadasnjost.
Prevod je dobar, slicanje prevodu Stavarnos koju takodje imama.

Mislim da ni jedan prevod nije bez greske. jer to je nase ljudsko, ali uglavnom je bitno da je istina izneta na najbolji nacin, sto je moguce.

U 2, Mojsijevoj 20,8-11 Gde Danicensc prevodi: Sjecaj se dna od odmora da ga svetkujes. Sest dana radi, a sedmi je dan od odmora Gospodu."

Krscanska sadasnjist prevodi :
"Sjeti se da svetkujes dan SUBOTNI... Sedmi dan je SUBOTA."
2, Mojsijevoj 20,8-11
Kao sto vidite daleko je preziznije od Danicicvog prevoda Starog zaveta
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da se ne bi otvaralo mnoštvo parcijalnih tema o biblijskim tekstovima, ovdje će biti prebačene sve teme koje su do sada otvorene a sadrže biblijske tekstove. Isto tako, svi koji budu željeli da postavljaju tekstove iz Biblije, molim da to rade u ovoj temi.
Zdravo Jure,
svratih na kratko da vas vidim i pozdravim...
Ti imas dobrih trenutaka i zamisli,ali ova nije bila bas najbolja.
Ljudi se spore za svaku rec ,a ovde ima mnogo recenica koju svako objasnjava kako misli da je najtacnije.
Manje vise svaki biblijski tekst moze da bude tema za sebe,a ti si to sve spojio kao u jednu kantu za otpatke ,ali ti si sef,mozda pronadjes neko bolje resenje ,nesto kao "podforum"...
 
Natrag
Top