Besmrtnost ili smrtnost duse

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ok, ajde da se igramo na tvojo nacin. Daj mi dokaz da je to sto pise u njoj tacno.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Nema tu nikavog nacina,mog ili tvog,ako neko diskutuje o hriscanstvu onda treba da postoji kriterijum za tu diskusiju.Mozes li ti da dokazes da nije istinita?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
A jel mozes ti da dokazes da nije istina za ono sto ti trazis dokaze?
Znaci na kraju mora da postoji neko verovanje, kao sto i ti verujes u bibliju bez dokaza tako i drugi ljudi veruju u nesto drugo sto ne mora da znaci da to nije tacno samo zato sto nemaju da ti iznesu dokaze kao sto ih ni ti sada nemas.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
opet se vrtis u krug.ovde je diskusija o hriscanstvu i normalno je da za hriscanina bude merodavna Biblija,sigurno nece biti Kuran ili neka druga.Ja sam Biblijske dokaze izneo i pokazao sta Bog kaze o tome u Bibliji,tako da ne vidim i kakvom nedostaku dokaza govoris?Ako neko smatra da je dusa besmrtna neka iznese dokaze za to.Prosto.Ja opet ponavljam da za diskusiju mora da se utvrdi kriterijum ili merilo,a za mene kao hriscanina je to Biblija
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ja se vrtim u krug ili se ti saplices o svoje reci.
Prvo ovde nije rec samo o hriscanstvu, tema je "Besmrtnost i smrtnost duse" sto znaci da obuhvata sve religije i svacije misljenje......ili mozda samo hriscani imaju dusu?
Ti si izneo ono sto biblija KAZE a nemas DOKAZE da je to tacno. Drugi sveti spisi iz drugih religija tvrde nesto drugo. Po cemu je biblija tacna a oni nisu?
Opet ti kazem, sve je stvar u verovanju i suludo je traziti DOKAZE za takve stvari na cemu si zapoceo temu.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ti mene ocigledno ne slusas ili neces da me cujes ili nisi ni razumeo sta sam rekao.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
takodje i ja mogu da kazem isto,rekao si da ima drugacijeg verovanja i da drugacije pise u drugim knjigama,ja kazem izvoli izneti te druge dokaze,da ih pogledamo.Sta je sad tu nejasno?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Koje dokaze? Dokazi ne postoje , mozes li to da shvatis?
Definisi mi rec dokaz.
Karikiram:
Nas dvojica smo doktori i obojica napisemo doktorat o krvi. Medjutim ti tvrdis da je krv plava a ja zelena. Ceo zivot se dokazujemo da ovaj drugi nije u pravu, odnosno da smo mi u pravu, a mozda niko nije.

Te tvoje dokaze koje pokusavas da dobijes cemo dobiti i ti i ja onog dana kada nam otkuca zadnja minuta. Dzaba trazis odgovore u knigama.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Pa vidis u tome je problem sto ti tvdis da dokazi ne postoje i smatras da je to merodavno,dok za mene dokazi postoje i dati su u Bibliji.
 
Natrag
Top