Beograđanin osmislio ekološki semafor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
pa bogami bice malo drugaciji pogotovo ako nas rabnu po djepu
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
1
Beograđanin osmislio ekološki semafor

Index.hr



BEOGRADSKI dizajner Damjan Stanković se dosjetio zanimljivog rješenja za semafore koji bi vozačima, ali i ostalim sudionicima u prometu dao jasno do znanja koliko im je još ostalo prije nego im bude dopušteno ponovno krenuti.

Stanković vjeruje kako bi takva informacija poboljšala protočnost prometa, ali i smanjila potrošnju goriva, a time i razinu štetnih emisija. Naime, ovaj bi dizajner u semafore ugrađivao LED timer sa svjetlosnim odbrojavanjem.

75507de65e402ba6f5d869bfa64e5f44.jpg


Dakle, vozači se mogu pripremiti za kretanje koje bi tada bilo bez odgode. Sve širom primjenom stop-start sustava bi u skoroj budućnosti mogli držati automobil ugašenim do zadnjeg trena prije polaska.
Naravno, nekima se ovako nešto može činiti bespotrebnim jer u istu nam svrhu danas služi crveno/žuto svjetlo, kao i ponegdje postavljeni zasloni s numeričkim prikazom preostalog vremena. No, s obzirom kako ponekad mnogi zaboravljaju gledati na semafor možemo računati s tim da bi ih ovo novo rješenje moglo barem dodatno zainteresirati na početku primjene.



Nemoj koristiti hrvatski jezik na ovom forumu...ili koristi srpski ili ili nemoj da pises nista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Čovek je u pravu, za jezik. Mislim da bi na srpskom forumu trebali pisati srpskim jezikom. Mislim na teme koje se postavljaju. Naravno, odgovore svako piše na svom maternjem, to je u redu... Treba da cenimo svoje, jer nam drugi neće ceniti...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Čovek je u pravu, za jezik. Mislim da bi na srpskom forumu trebali pisati srpskim jezikom. Mislim na teme koje se postavljaju. Naravno, odgovore svako piše na svom maternjem, to je u redu... Treba da cenimo svoje, jer nam drugi neće ceniti...

Da sam ovaj članak uspela da nađem na srpskom, postavila bih ga na srpskom. Očigledno nas drugi cene više u ovom slučaju. Kao i mnogo puta ranije, neko od naših ode u "beli svet", pa se proslavi nekom pametnom idejom. O ovome ništa na srpskom nisam našla. A i palo mi je na pamet da će nekome zasmetati.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Da sam ovaj članak uspela da nađem na srpskom, postavila bih ga na srpskom. Očigledno nas drugi cene više u ovom slučaju. Kao i mnogo puta ranije, neko od naših ode u "beli svet", pa se proslavi nekom pametnom idejom. O ovome ništa na srpskom nisam našla. A i palo mi je na pamet da će nekome zasmetati.
Stvarno se ne razumem oko postavljanja tema, duduk sam za to, ali da li može da se "prevede" tekst, odnosno isprave neke reči, ili mora tako u kompletu? :???:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne znam, neka još neko kaže svoj komentar, ne bih da ispadnem neki mrgud, kontraš, zatucanko...
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Nemoj koristiti hrvatski jezik na ovom forumu...ili koristi srpski ili ili nemoj da pises nista.

Postoje pravila foruma kojih mora da se pridrzavaju svi korisnici.Ti si najmanje merodavan da ih odredjujes.
Izvorni tekst sigurno nece niko da prevodi.
Ostavio si jednu jedinu poruku na forumu i to totalno nebuloznu.
Pravila postoje da bi se postovala i sledeci put ih procitaj detaljno pre postovanja.

Download Rapidshare Serbia Srbija Filmovi Muzika Igrice - FAQ: Board FAQ
Postovao sam na vecini Hrvatskih foruma i nikad nisam dobio upadicu slicnog tipa.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top