Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Nevjerovatno. Ne znam da je Boga neko više ocrnio kao sector i kalista u ovim prethodnim postovima! Po ovome kako ga oni predstvaljaju, nema većeg sebičnjaka niti narcisiodnijeg stvorenja. Hej, ljudi, zar je Bog takav?
Zar Bog nije dobrota? Zar nije radostan kada ljudi čine dobra djela? Zar će zalupiti vrata raja pred nekim dobročiniteljem samo zato što se nije molio njemu i vjerovao u njega, nego je vjerovao u dobro i činio dobro?
Ovako. Neko ne vjeruje u Boga. Nikada ne ide u crkvu. Ali uvijek, dok vjernici idu u crkvu, on ide obilaziti nemoćne i bolesne, pomaže im i brine se o njima. Istovremeno, njegov hipotetički dvojnik ide u crkvu redovno, moli se iz petnih žila i pada ničice pred svetiteljskim ikonama, a nikada u životu ne da i pare, ni komad hljeba, ni lijepu riječ, nekome kome je to potrebno. Kalista! Ovaj ima ulaznicu za raj, zar ne? A onaj prvi nema!
Znate šta? Vi ste zastranili. To što vi pričate, niti je vjera niti je Bog!

Kuku meni i lele, jer sam zena necistih usana!Zar sam tako nejasno napisala?Da ocrnim Boga?Njegovu dobrotu i mislost?
Sada me dovodis u ozbiljnu sumnju da li da se ikada vise javim i pisnem.Zaista.
Hajde, pokazi mi deo u kome sam bila nejasna, sta te je to tako sablaznilo?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kuku meni i lele, jer sam zena necistih usana!Zar sam tako nejasno napisala?Da ocrnim Boga?Njegovu dobrotu i mislost?
Sada me dovodis u ozbiljnu sumnju da li da se ikada vise javim i pisnem.Zaista.
Hajde, pokazi mi deo u kome sam bila nejasna, sta te je to tako sablaznilo?

Sablasne su tvoje ulaznice! Razmisli malo. Ako Bog vrši selekciju na način kako si to predstavila, onda je on i sebičnjak i narcis! A Bog, ako postoji, to ne može biti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Sablasne su tvoje ulaznice! Razmisli malo. Ako Bog vrši selekciju na način kako si to predstavila, onda je on i sebičnjak i narcis! A Bog, ako postoji, to ne može biti.

Ne radi se tu niokakvim "ulaznicama", njih sam figurativno navela, pokušavajući da, (očigledno, vrlo nevešto, zbog čega se izvinjavam), pomenem, kako bih ilustrovala da JE BOG DOŠAO NA SVET DA BI SPASIO SVE LJUDE, ALI SE NEĆE SPASITI SVI, VEĆ SAMO ONI KOJI NA NJEGOVU LJUBAV BUDU ODGVORILI SVOJOM LJUBAVLJU, SVOJIM DELIMA VERE.
Evo šta doslovno piše u katihizisu, izdvojila sam ono sto smatram bitnim za ovu temu:
[FONT=&quot]Због чега је Син Божји, Исус Христос, сишао с неба, тј. из своје вечне славе и блаженства у овај свет страдања?[/FONT]
[FONT=&quot]Ради људи и ради њиховог спасења.[/FONT]
[FONT=&quot]Шта је било узрок да Он сиђе с неба? Шта Га је покренуло?[/FONT]
[FONT=&quot]Његово милосрђе и неизмерна љубав према људима.[/FONT]
[FONT=&quot]Да ли је Он дошао ради свих људи?[/FONT]
[FONT=&quot]Да, Он је дошао да пружи спасење свима људима. Али су се спасли само они који су поверовали у Њега и који су на Његову љубав одговорили својом љубављу.[/FONT]
...
[FONT=&quot]Зашто Христа зовемо Спаситељем?[/FONT]
[FONT=&quot]Зато што је дошао с неба да спасе људе од Сатане, греха и смрти. Јер, Сатана је проузроковао грех, а из греха је дошла смрт.[/FONT]
[FONT=&quot]Када се догодио први грех?[/FONT]
[FONT=&quot]У Рају, када су Адам и Ева устали против Бога и покорили се Сатани.[/FONT]
[FONT=&quot]Какве везе имају остали људи с Адамовим грехом?[/FONT]
[FONT=&quot]Сви су они наследили тај грех од својих првих предака. Исто као што и ми наслеђујемо неке болести од својих родитеља, тако смо исто наследили грех од прародитеља људског рода.[/FONT]
[FONT=&quot]Да ли је био само овај једини грех због кога је Христос дошао да спасе људе?[/FONT]
[FONT=&quot]He. TOM првом греху додато је безброј других грехова, тако да су у дугом низу људи потпуно пали под власт Сатане.[/FONT]
[FONT=&quot]Зашто Бог није подигао неког великог човека — генија — да сврши дело Христово и тако да поштеди свог вечног Сина?[/FONT]
[FONT=&quot]Зато што су сви људи били грешни и смртни, чак и највећи и најбољи. Цео свет је лежао у греху. Сатана и смрт владали су у свету докле није сишао с неба једини могући Спаситељ, јачи од Сатане, безгрешан и бесмртан, који је донео људском роду ослобођење и спасење.[/FONT]
... [FONT=&quot]Који је догађај потврдио Христову победу над Сатаном?[/FONT]
[FONT=&quot]Његов силазак у Ад.[/FONT]
[FONT=&quot]Шта је то Ад?[/FONT]
[FONT=&quot]Царство таме доњега света где Сатана држи власт смрти. Христос је „могао смрћу да сатре онога који има државу смрти, то јест, ђавола“ (Јевр. II, 14).[/FONT]
[FONT=&quot]Шта је Христос радио у Аду?[/FONT]
[FONT=&quot]Својим силаском у Ад Он је учинио да Сатана задрхти и да побегне испред Његовог лица. Миријаде људских душа, које су тамо патиле, зарадовале су се Христовом силаску.[/FONT]
[FONT=&quot]Шта је Христос учинио за те људске душе?[/FONT]
[FONT=&quot]Он им је проповедао Своје Јеванђеље — Радосну вест — и потврдио Своју победу над Сатаном и над смрћу. И пошто га многи прихватише, били су спасени. [/FONT]
[FONT=&quot]Кога се дана догодило Христово васкрсење?[/FONT]
[FONT=&quot]Трећег дана после Његове смрти, тачно као што је Он много пута прорекао својим ученицима. Он је умро у Петак и васкрсао у Недељу.[/FONT]

[FONT=&quot]Шта је крштење?[/FONT]
[FONT=&quot]To је почетни свети чин, или света служба, кроз коју постајемо законити чланови Цркве.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ja i dalje ovde u prici vidim da samo hriscanstvo ( po mogucstvu pravoslano ) ima prodju.
Znaci ili krst ili pakao.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ja i dalje ovde u prici vidim da samo hriscanstvo ( po mogucstvu pravoslano ) ima prodju.
Znaci ili krst ili pakao.

Ali nije ovde reč o religiji!Pa neće se svi pravoslavci, samo zato što se tako deklarišu i čak rade sve što je Kanonima Vaseljenskim, na kojima su utvrđeni dogmati hrišćanske vere, biti spašeni!Neće biti ni oni koji su "u ime Hristovo, demone izgonili"!, Neće ni svi isposnici koji su ostavili svet radi svoje vere biti spašeni...ovde je o ljubavi prema Bogu reč.Ljubav je ta koja predstavlja čarobnu reč koja otvara vrata Neba, a krštenje je njen izraz.
Seti se šta piše, šta je ljubav, kakva je ona, u 2.Poslanici Korinćanima.
Evo, samo da ti ilustrujem opet (Bog te sačuvao od mojih poredjenja, vidiš kako su nevešta!:()
Ako čovek ima toliku veru, da gore pomera, da čini čudesa, da je oličenje vere hrišćanske u spoljašnjem smislu, ako živi bez greha, ako sve što radi, radi BESPREKORNO, neka je kršten...ali ako on nema ljubavi u sebi koja ga je na sva ta dela pokrenula, sve mu je uzalud!
Zato je besmisleno da se raspravlja da li će ateista, koji negira Božije postojanje, a kamoli Njegovu žrtvu ljubavi za čoveka ući u Raj.Pa taj Raj, dakle, Božija blizina, za njega, ateistu ne postoje!
Isus sve zove ka Sebi, u tome je Njegova milost, ali NE ŽELE SVI DA MU PRIĐU.
A s tim u vezi i pitanje za tebe, kapiram da si mudar i iskren i ne mislim da si ateista, zato dajem sebi slobodu da ti se ovako obratim:kakav je tvoj, lični, odnos prema Bogu?Ne mislim kako se verski izjašnjavaš, nego DA LI GA POZNAJEŠ, KAKVE NJEGOVE OSOBINE SI LIČNO ISKUSIO U SVOM ŽIVOTU?Ako to iskustvo nemaš, zbog čega ga nemaš?Zašto imaš tako puno znanja o stvarima koje su prolazne, a ne učiniš ništa ili sve da upoznaš Ličnost svog Tvorca?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
Pa neće se svi pravoslavci, samo zato što se tako deklarišu i čak rade sve što je Kanonima Vaseljenskim, na kojima su utvrđeni dogmati hrišćanske vere, biti spašeni!
Pretpostavljam da govorim u ime mnogih ovde (ako ne, onda sigurno u svoje ime da) kada kažem da "protivnici tvoje teorije" (u nedostatku boljeg termina) ni ne tvrde da pravoslavlje kaže da je dovoljno krstiti se da bi se ušlo u raj. Mislim da oni kažu da je sam taj preduslov krštenja problem, dakle da je problem u tome što oni koji nisu kršteni ni ne dolaze u obzir za raj.
Razumeš? Niko ovde ne kaže "ako krštenje, onda sigurno raj" i takođe niko ni ne misli da ti to kažeš. Ali onaj deo "ako nema krštenja, onda nema raja" je ono što ljudima zapada za oko i smeta im.
To je bar kako sam ja shvatio polemiku, tj sukob mišljenja.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Pretpostavljam da govorim u ime mnogih ovde (ako ne, onda sigurno u svoje ime da) kada kažem da "protivnici tvoje teorije" (u nedostatku boljeg termina) ni ne tvrde da pravoslavlje kaže da je dovoljno krstiti se da bi se ušlo u raj. Mislim da oni kažu da je sam taj preduslov krštenja problem, dakle da je problem u tome što oni koji nisu kršteni ni ne dolaze u obzir za raj.
Razumeš? Niko ovde ne kaže "ako krštenje, onda sigurno raj" i takođe niko ni ne misli da ti to kažeš. Ali onaj deo "ako nema krštenja, onda nema raja" je ono što ljudima zapada za oko i smeta im.
To je bar kako sam ja shvatio polemiku, tj sukob mišljenja.
Pozdrav

Hvala na pojašnjenju, ištrecala sam se živa.Onaj Jurivaka kad me nagrdi... neću moći par dana da dođem sebi...
Ja, mene glupewacko2
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.674
Niko nije privilegovan.
Pravoslavci ,kao i ostali vernici bilo kojoj religiji ili veri da pripadaju greše.
Pakao ne postoji,ili ako postoji neko mesto gde se duša čisti to je biološki život u trećoj dimanziji na zemlji.
U raj idu samo oni koji budu ispoštovali rešenje iz Gordijevog čvora.
To rešenje je ključ za Raj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hvala na pojašnjenju, ištrecala sam se živa.Onaj Jurivaka kad me nagrdi... neću moći par dana da dođem sebi...
Ja, mene glupewacko2

Dobro, neću te više grditi, a i nisam... Samo mi reci jednu stvar. Bog, Isus (šta bilo), o kome ti govoriš, da li je to samo hrišćanski Bog i da li on ima kompentencije samo nad hrišćanima? Kažeš: došao da spasi sve ljude... i spasio one koji su ga prihvatili. Ok. A šta sa onima koji ni do danas nisu čuli za njega, a da ne govorimo o vremenu ondašnjem. Uz to, niti su kršteni niti će biti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Dobro, neću te više grditi, a i nisam... Samo mi reci jednu stvar. Bog, Isus (šta bilo), o kome ti govoriš, da li je to samo hrišćanski Bog i da li on ima kompentencije samo nad hrišćanima? Kažeš: došao da spasi sve ljude... i spasio one koji su ga prihvatili. Ok. A šta sa onima koji ni do danas nisu čuli za njega, a da ne govorimo o vremenu ondašnjem. Uz to, niti su kršteni niti će biti.

..ma nisi, nisi...:friends:
Kako mislišs da Bog može da ima neki, kako bih rekla..."nacionalni interes"lokalnog tipa?Pa onda on nije Bog, nego idol, kumir, koji prihvata neka omanja populacija.
Jeste, došao da spasi sve ljude.
I spasio samo one koji ga prihvataju.Jeste.
Ok.
A za one koji za Njega nisu čuli, išsao u Ad.Da bi čuli.Jeste.Piše u citatu koji sam kopirala.

A oni koji nisu,pitam ja tebe, zašto nisu?A čuli šta se dešava u komšiluku preko puta, znaju šta se kuva u čijem loncu, znaju ko je s kim, kada i kako, a "nisu čculi" za Tvorca Vaseljene?!Idi molim te...Pa se kao nisu nikada zapitali oklen oni ovde dopadoše?U današnje vreme?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top