Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Što se tiče ovoga, mislim ovako:

Ateista ako nikada nije čuo za Isusa, a čini prema savesti uglavnom dobro, tada postoji mogućnost da će mu se suditi prema savesti i srcu i da će biti spasen.

No, ako je ateista čuo za Isusa i za Njegovu žrtvu i odbio priznati Boga koji je Svemoguć i odbio se odvratiti od greha - tada neće biti spasen, jer je rečeno:

"Ko veruje u njega, ne osuđuje se;
a ko ne veruje, već je osuđen;
što nije verovao;
u ime jedinorođenoga Sina Božjega".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dok ne shvate da nema potrebe da se mrznu pred vratima, jer uh unutra čeka pravi život...:)
Da li si i ti medju njima ili pitaš, ono,kao...brineš se?;)

Nemam pojma, ali ne brinem se za sebe. Znam da će mi, ako završim u paklu, tamo biti mnogo interesantnije nego u raju! Tamo ću sresti najveće umove svijeta...
No, odgovoriću kasnije na tvoje i sectorove traktate o ovoj temi. Treba mi vremena da dođem sebi i svaraim ono što ste napisali...
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Što se tiče ovoga, mislim ovako:

Ateista ako nikada nije čuo za Isusa, a čini prema savesti uglavnom dobro, tada postoji mogućnost da će mu se suditi prema savesti i srcu i da će biti spasen.

No, ako je ateista čuo za Isusa i za Njegovu žrtvu i odbio priznati Boga koji je Svemoguć i odbio se odvratiti od greha - tada neće biti spasen, jer je rečeno:

"Ko veruje u njega, ne osuđuje se;
a ko ne veruje, već je osuđen;
što nije verovao;
u ime jedinorođenoga Sina Božjega".

Apsolutno tačno!!!
Samo što Sveto Pismo kaže da neće biti čoveka ni naroda da neće čuti za ime Hristovo.Upravo zato je Isus i išau u Ad (3 dana posle raspeća), da bi propovedao Jevanđelje onima koji za njega nisu čuli.Otud ona ikona Hrista koja predstavlja Njegovo Vaskrsenje, gde za ruke iz Ada izvlači Praroditelje, Adama i Evu...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Apsolutno tačno!!!
Samo što Sveto Pismo kaže da neće biti čoveka ni naroda da neće čuti za ime Hristovo.Upravo zato je Isus i išau u Ad (3 dana posle raspeća), da bi propovedao Jevanđelje onima koji za njega nisu čuli.Otud ona ikona Hrista koja predstavlja Njegovo Vaskrsenje, gde za ruke iz Ada izvlači Praroditelje, Adama i Evu...

Protekcija i na nebu!
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
2.da li dobra dela spasavaju.Ne, jer dobri, a nekršteni ostaju pred vratima, jer nemaju ulaznicu.

Znaci samo hriscanima je dozvoljen ulaz posto ostali nisu krsteni. Iz toga zakljucujem da je do pre dve hiljade godina kada je hriscanstvo nastalo raj bio prazan....ili mozda zelis da kazes da je tada stvoren.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Ne, jer dobri, a nekršteni ostaju pred vratima, jer nemaju ulaznicu.Dakle, to su oni koji su sve uradili da bi ušli, ali ne i jednu malenkost...nisu nabavili kartu.
Znaci samo hriscanima je dozvoljen ulaz posto ostali nisu krsteni. Iz toga zakljucujem da je do pre dve hiljade godina kada je hriscanstvo nastalo raj bio prazan....ili mozda zelis da kazes da je tada stvoren.
:???: :???: :???: :???: :???: :???:
meni tek sad ništa nije jasno...i prvo što mi pada na pamet ne samo da je raj bio prazan, nego su svi išli direktno u pakao :???:
 
Natrag
Top