Arsenal ~ The Gunners

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Venger: Zašto je Đuru još u Arsenalu? Zato što ga volim

Venger: Zašto je Đuru još u Arsenalu? Zato što ga volim

Blic



Menadžer Arsenala Francuz Arsen Venger u poslednje vreme je prečesto nailazio na pitanja novinara zbog čega je švajcarski internacionalac Johan Đuru i dalje u klubu kada ne igra ni minut kod njega.

271847_34114880226112011203913_f.jpg


Sa Vermalenom, Koščelnijem i Mertezakerom na mestu centralnih defanzivaca, Đuru nema priliku da dođe do pozicije u prvom timu ali i dalje vredno trenira i nada se boljem. Kako i ne bi kada ga podržava menadžer kluba.


"Nisam dozvolio da nas Đuru ovog leta napusti jer ga volim. Volim ga i cenim kao igrača a i on iskreno voli Arsenal", rekao je Venger za San.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kazorla: Oduševljen sam što mi je Venger dao potpunu slobodu u igri

Kazorla: Oduševljen sam što mi je Venger dao potpunu slobodu u igri

Blic



Možda najproduktivnije pojačanje u ovom prelaznom roku u Arsenalu i igrač koji se uz Edena Azara najbolje uklopio u Premijer ligi, Santi Kazorla, izjavio je da ne bi tako igrao u prvim utakmicama za novi klub da mu menadžer Arsen Venger nije dao "odrešene ruke" u igri.

265061_santi_f.jpg


Najbolji pojedinac poslednje pobede Arsenala nad Liverpulom (2:0) izjavio je da mu je drago što se igrama već isplaćuje novom klubu.


"Volim stil igre Arsenala. Vengerova filozofija je da se uvek kontroliše igra na terenu a da ja budem na lopti. Stavio me je u poziciju drugog napadača sa apsolutnom slobodom na terenu. Rekao mi je da se samo opustim i da igram tako da uvek pomažem ekipi. Došao sam kao krilo u nameri da češće ulazim u šesnaesterac, ali ovde sam odmah dobio idealnu poziciju. Sa manevrom u okviru kojeg će biti Vilšer, Dijabi, Rosicki i Arteta nema sumnje da ćemo često imati višak lopte u posedu", rekao je Kazorla.








 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Arsenal ucenio Volkota, sedi na klupi dok ne produži ugovor!

Arsenal ucenio Volkota, sedi na klupi dok ne produži ugovor!

Blic



U Arsenalu su odlučni da spreče predstavu po scenariju Robina van Persija, pa su ucenili Tea Volkota da se neće naći u prvih 11 sve dok ne potpiše nov ugovor.

269523_19361volkotkasni01afpiankingtonf_f.jpg


Volkot trenutno ima ugovor sa Arsenalom do narednog leta i ako ne produži vernost "tobdžijama", verovatno bi u zimskom prelaznom roku napustio Emirate, jer u suprotnom može to da učini bez obeštećenja za godinu dana.


Krilni napadač je do sada odbijao da potpiše nov ugovor, pa "Dejli Star" prenosi da su u londonskom klubu izgubili više strpljenje i odlučili da Volkot ne bude u startnoj postavi sve dok ne stavi paraf.

Prema novog ugovoru, bilo bi mu zagarantovano 75.000 funti nedeljno, što njemu ne odgovara, a u Arsenalu nisu želeli da mu poboljšaju ponudu, već su odlučili da derbi sa Sitijem (17 časova) počne sa klupe.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Venger: Ako nas je Murinjo hvalio, onda sigurno dobro radimo

Venger: Ako nas je Murinjo hvalio, onda sigurno dobro radimo

Blic



Na adresu trenera Arsenala Arsena Vengera stigle su pohvale od kolege sa klupe Reala Žozea Murinja, koje je francuski strateg sa zadovoljstvom prihvatio.

266568_610x_f.jpg


Murinjo je poznat kao neko ko jako retko hvali suparnike, a poznato je i da Specijalni nije bio u najboljim odnosima sa Vengerom dok je bio trener Čelsija.


Zato su kormilaru "tobdžija" posebno prijale pohvale koje su stigle sa Pirineja, jer ih nije očekivao.

"Uvek je lepo čuti dobre stvari o svom timu, pogotovo kada stignu od ljudi koji su u poslu i koji ga poznaju. Verujem da je bio iskren i da je pričao o tome što je video i šta misli. Nadam se da ćemo na tom nivou ostati cele sezone", poručio je Venger.





 
Natrag
Top