Arsenal ~ The Gunners

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Keln potvrdio: Podolski na leto pojačava Arsenal!

Keln potvrdio: Podolski na leto pojačava Arsenal!


Blic



Vest koja se nedeljama najavljivala dobila je i konačnu potvrdu, pošto je bundesligaš Keln saopštio da će njihov najbolji igrač Lukas Podolski od leta biti član Arsenala, javljaju engleski mediji.

224843_610x_f.jpg


Ni Arsenal ni Keln nisu želeli da saopšte vrednost transfera, ali je sigurno da će Podolski od naredne sezone biti veliko poajačanje za napad "tobdžija".


Pretpostavlja se da će se nemački reprezentativac preseliti u London za sumu od 11 miliona funti, koliko je ranije bilo dogovoreno.

"Prelazak u Arsenal pruža mi mogućnost da igram u jednom od najvećih klubova i na visokom nivou. Ovo je velika prilika da unapredim karijeru, odluku nisam lako doneo zbog Kelna, grada i navijača koji mi posebno znače", rekao je Podolski.

Ubojiti napadač je istakao da će mu Keln ostati zauvek u srcu i da će do kraja sezone dati sve od sebe da klub izbori opstanak u Bundeligi.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vertongen i M'Vila želje Arsenala

[h=1]Vertongen i M'Vila želje Arsenala
[/h] Izvor. B92 | AK


Nakon što je potvrđen transfer Lukasa Podolskog u Arsenal, menadžer "tobdžija" Arsen Venger okrenuo se dovođenju novih igrača na "Emirate".

8319791354fa03478bb0d9827595586_orig.jpg
Najveća želja francuskog stručnjaka su defanzivac holandskog Ajaksa Jan Vertongen i vezni igrač francuskog Rena Jan M'Vila.
Venger će pokušati da dodatno pojača svoj tim kako bi time nagovorio kapitena Robina van Persija da produži ugovor i ostane u timu iz severnog Londona.
Dovođenje Podolskog trebalo bi da rastereti Van Persija u napadu, a s po još jednim pojačanjem u svakoj liniji Venger je na pravom putu da uveri kapitena da će u narednoj sezoni Arsenal biti znatno konkurentniji.

Venger već duže vreme prati kapitena Ajaksa, belgijskog defanzivca Vertongena koji bi se rado pridružio reprezentativnom kolegi Tomasu Vermelenu u obrani "tobdžija", premda su za njega interes pokazali i Mančester junajted i Njukasl. Vertongen ulazi u poslednju godinu ugovora sa "kopljanicima" pa verovatni ni odšteta neće biti previsoka.

Osim njega, Venger je "bacio oko" i na defanzivnog veznog igrača Rena M'Vilu koji je ove sezone zablistao u francuskoj Ligi 1, te izborio mesto na spisku selektora Francuske Lorana Blana.

Za 21-godišnjaeg Francuza se takođe interesuje Junajted, kao i Liverpul. Međutim, Venger je već nekoliko puta dokazao da ima veliki autoritet u rodnoj zemlji i da će njegove veze verovatno osigurati transfer M'Vile na "Emirate", a ne "Old Traford" ili "Enfild". Njegov dolazak doneo bi više nego potrebnu čvrstinu u veznom redu Arsenala.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Arsenal u avgustu u Nigeriji

Arsenal u avgustu u Nigeriji

Izvor. B92, zvanični sajt | MN


Fudbalski klub Arsenal saopštio je da će 5. avgusta odigrati prijateljsku utakmicu u Abudži, glavnom gradu Nigerije.

6031571674fa3aa8f15a05936663195_orig.jpg

Arsenalu će to biti prvo gostovanje u ovoj zemlji u istoriji kluba, a ime protivnika biće saopšteno naknadno.

Utakmica će biti odigrana na nacionalnom stadionu kapaciteta 60.000 mesta. Poslednji put Arsenal je na afričkom kontinentu gostovao 1993. godine, kada je igrao u Južnoj Africi.

Pre dolaska u Nigeriju, ekipa Arsenala će u julu igrati na turneji po Kini i Maleziji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Venger: Uveren sam da Robin ostaje

[h=1]Venger: Uveren sam da Robin ostaje
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Menadžer Arsenala Arsen Venger izjavio je da je uveren da će Holanđanin Robin van Persi ostati u klubu na kraju sezone.

17876560534fa416b80aa19537091132_orig.jpg
Interesovanje za Van Persija pokazalo je nekoliko klubova, među kojima i Barselona, iako ubedljivo najboljem pojedincu Arsenala ove sezone ugovor ističe u junu 2013. godine.
"Ko bi voleo da izgubi najboljeg fudbalera. Moja želja i san je da se dogovorim sa Van Persijem, produžimo saradnju i ostane na duže staze. Nadam se da možemo da ga zadržimo", rekao je Venger.
Francuski stručnjak je dodao da klub mora da pronađe način da ga zadrži i motiviše da karijeru završi u dresu Arsenala.

"Ne mogu da garantujem da će biti lako, ali osećam da će ostati. Verujem da je Robin vezan za klub, koji je verovao u njega. Doveo sam ga davno i on se tokom godina razvio u pravu osobu i igrača. On je danas fudbaler svetskog nivoa i zaslužuje priznanje", zaključio je Venger.

Van Persi je u dosadašnjem delu sezone odigrao 45 utakmica i postigao 34 gola, a proglašen je za fudbalera godine u Premijer lige izboru Asocijacije engleskih profesionalnih fudbalera i Udruženja sportskih novinara Engleske.




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pet Rajs se povlači iz Arsenala

[h=1]Pet Rajs se povlači iz Arsenala
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt


Jedan od stubova Arsenala u prethodnim decenijama Pet Rajs objavio je da napu[ta klub na kraju sezone.

19298578824faba57022531115907546_orig.jpg


Rajs je u prethodnih 15 i po godina bio desna ruka Arsena Vengera, i značajno je doprineo osvajanju tri titule i dve duple krune.
Pre rada u stručnom štabu Rajs je igrao za Arsenal od ulaska u juniorski tim 1964. Bio je član tima koji je osvojio duplu krunu 1971, kapiten osvajača kupa iz 1979, a kao trener doveo je tim do dva juniorska FA kupa.
Desni bek reprezentacije Severne Irske odigrao je 528 utakmica tokom 14 sezona u prvom timu.

Prizor Rajsa na klupi pored Vengera dobro je poznat svima koji su od 1996. pratili zbivanja u najtrofejnijem londonskom klubu.

„Pat je istinska legenda Arsenala, posvetio je klubu gotovo ceo život, sa neverovatnom odanošću. Sjajno smo sarađivali u ovih 16 sezona i mnogo mu dugujem. Kada sam stigao u Arsenal, on je bio tu za mene u svakoj situacijii naučio me je svemu o ovom velikom klubu. Na treninzima i utakmicama, uvek je radio sa velikom strašću, bio je odan i posvećen, i izuzetno stručan“, rekao je Venger.

Tokom saradnje dva stručnjaka Arsenal je osvojio tri titule, četiri FA kupa i igrao finale Lige šampiona 2006.

Pet je u sredu uveče imao oproštajni roštilj sa Arsenom i igračima. Venger će ime naslednika saopštiti na vreme za početak sledeće sezone.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rajs napušta Arsenal, Venger traži novog pomoćnika

Rajs napušta Arsenal, Venger traži novog pomoćnika


Tanjug |




Pomoćnik menadžera Arsenala Arsena Vengera, Pet Rajs potvrdio je da će po završetku sezone napustiti poznati londonski klub.

219219_venger401-reuter-nigel-roddis_f.jpg


Rajs je na funkciju došao 1996. godine, kada je u klub iz severnog Londona došao i Venger.


Prethodno je Rajs kao igrač zabeležio 528 mečeva u dresu Arsenala.

"Rajs je uvek i na svakom mestu, treningu ili utakmici, bio sjajan i odan kolega", rekao je Venger o najbližem saradniku.

Kao Vengerov pomoćnik Rajs je osvojio tri titule prvaka Engleske i četiri FA kupa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ferguson: Siti glupo troši novac

[h=1]Ferguson: Siti glupo troši novac
[/h] Izvor. B92 | JT



Menadžer Mančester Junajteda Aleks Ferguson prozvao je Siti, inače novog šampiona Premijer lige, zbog glupog trošenja novca.

1116104454fb23a760f1d1615063822_orig.jpg

Beta

Ferguson je odmah pošto su ’crveni đavoli’ izgubili titulu upravo od Sitija, rekao da će ih gradski rivali stići tek za 100 godina, a potom je poručio da ostaje pri svojoj politici ulaganja u mlade igrače.
„Mi ulažemo u mlade igrače jer smo po tome poznati. Nismo kao neki koji kupuju gotov proizvod. Znamo da će Siti opet potrošiti bogatstvo na pojačanja, potrošiti glupo veliku količinu i podeliti apsurdno visoke plate. Mi tu ništa ne možemo, koncentrišemo se na našu politiku i dovođenje igrača iz pravih razloga“, rekao je Ferguson, „Junajted investira u igrače koji će dugo biti deo kluba i stvarati njegov kvalitet, koji će doneti uzbuđenja našim navijačima i ponosan sam što nastavljamo tim putem. Kriterijumi su nam važniji od osvajanja Premijer lige“.

Iskusni Škot rekao je da su Kris Smoling, Fil Džons i Čičarito bile dobre investicije, ali da su jednako važni iskusniji igrači kao što je Rio Ferdinand.

„Morate da imate i neke iskusnije igrače u svom timu, a Rio je dobar primer za to, jer sa 33 godine nema nikakvih problema sa uklapanjem mladih igrača. Sada razmišljamo o tome koje igrače ćemo dovesti za sledeću sezonu, već imamo neke ideje jer moramo da budemo sigurno da će se evolucija Mančester Junajteda nastaviti. Ovde sam više od 25 godina, postavili smo neke standarde koji su nam jako važno“, naglasio je menadžer Junajteda.

Ferguson je, takođe, dva dana posle triler završnice Premijer lige rekao da je Sitiju bilo dozvoljeno da kasnije završi meč protiv Kvins Park Rendžersa. U trenutku kada je Junajted pobedio u Sanderlendu sa 1:0, Siti je kod kuće gubio sa 2:1, pre nego što je prvo u 92. minutu Edin Džeko izjednačio na 2:2, da bi titulu ’građanima’ dva minuta kasnije doneo Kun Aguero.

„Premijer liga mora da se pozabavi time. Nijedan tim ne bi smeo da završi meč pre drugih. Mislili smo da samo uspeli i osvojili titulu“, rekao je Ferguson.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
UEFA upozorava Vilšira

UEFA upozorava Vilšira

Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Evropska fudbalska unija (UEFA) upozirila je igrača Arsenala Džeka Vilšira zbog kršenja pravila vezanog za sportsko klađenje.

17333794124ffc059e12e9b743099825_orig.jpg

"Vilšir je upozoren jer je prekršio osnovne principe i narušio integritet fudbalskog meča. Izrečena disciplinska mera je samo upozorenje kako se ovakve stvari više ne bi ponovile", kaže UEFA.

Fudbaler Arsenala je zbog povrede propustio veći deo protekle sezone, a u decembru je na Tviteru otkrio da je uložio 10 funti da će njegov saigrač Emanuel Frimpong postići pogodak u LŠ protiv Olimpijakosa.

Prema pravilima UEFA, fudbaler ne sme da se kladi na sopstveni tim.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Venger: Nešto nam nedostaje, ali možemo da budemo prijatno iznenađe

Venger: Nešto nam nedostaje, ali možemo da budemo prijatno iznenađenje sezone


Tanjug |




Menadžer fudbalera Arsenala Arsen Venger rekao je da njegovom timu očigledno nešto nedostaje, ali da i dalje veruje da može da bude prijatno iznenađenje Premijer lige.

269033_venger_f.jpg


Arsenal je jedini tim u ligi koji posle dva odigrana kola nije postigao gol. Nakon početnih 0:0 protiv Sanderlenda, mreže su mirovale i juče protiv Stouka.


"Oseća se da imamo potencijal, ali i dalje nešto nedostaje. Nismo dovoljno spontani u nekim situacijama. Moramo još da radimo u napadu, jer nam nedostaje preciznost u kretanju i završnom pasu. Stouk se odlično branio i imaju iskustva u zadnjoj liniji. Ipak, mislim da je trebalo da pobedimo sa 1:0", rekao je Venger.


On je dodao da je novim igračima potrebno vreme kako bi se uigrali.

"Ne poznaju se dovoljno. Do pre mesec dana Kazorla, Podolski i Žiru nisu znali jedni za druge. Ne mogu da poreknem da na dve utakmice nismo postigli gol, ali isto tako i da smo igrali protiv Sanderlenda i Stouka koji znaju odlično da se brane. Mislim da uprkos svemu možemo da budemo prijatno iznenađenje ove sezone", rekao je Venger.


On je demantovao navode lokalnih medija da će fudbaler Njukasla Čeik Tiote preći u Arsenal.


Iskusni Venger još jednom se osvrnuo na odlazak Robina van Persija u Mančester Junajted.


"Oni koji žele da me ubede da smo odlaskom Van Persija izgubli izvanednog igrača, gube vreme, jer ja to znam. Moramo da pronađemo način da izađemo iz te situacije", zaključio je Venger



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Venger: Bendtner dobrim igrama u Juventusu može imati budućnost u A

Venger: Bendtner dobrim igrama u Juventusu može imati budućnost u Arsenalu

Beta |



Trener fudbalera Arsenala Arsen Venger rekao je da napadač Niklas Bendtner može da ima budućnost u Arsenalu ako se bude dobro pokazao na pozajmici u Juventusu.

229018_610xca0omqwu_f.jpg


"Bendtner je vrhunski fudbaler. Mislim da će dodatno napredovati igrajući za Juventus, nadam se da će se onda vratiti u Arsenal. Juventus će ga unaprediti za nas", rekao je Venger za britanski Skaj sport.

Bendtner je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Sanderlendu iz Arsenala, gde je na 28 utakmica postigao osam golova, dok će ove igrati takođe na pozajmici, ali u Juventusu.

Arsenal je proslog vikenda zabeležio prvu pobedu u ovoj sezoni pobedom u gostima nad Liverpulom sa 2:0. Golove za londonsku ekipu postigli su nova pojačanja tog kluba Santi Kazorla i Lukas Podolski.





 
Natrag
Top