{Arhiv} stari postovi - rešeni problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Uputstvo za brzu izradu .gif animacija (za bannere i sl...) iz bilo kojeg video formata (avi, mpeg, xvid...)


Dakle, nešto poput ovog bannera iz filma Zatoichi:
57213654.gif


Potrebna su vam 3 jednostavna programa:

1. avi splitter - Trial verzija koja vrijedi 30 dana
2. AVI ReComp 1.4.5 - FREEWARE
3. Movie to Animated GIF Converter 1.0 - FREEWARE

1. Korak - je otvaranje video fajla u programu Avi splitter te određivanje početka i kraja onog dijela video fajla kojeg želimo pretvoriti u gif.

Pripazite da za bannere odabrani segmenti ne budu dulji od 10 sekundi zbog veličine (preko 3mb) koja bi previše opterećivala sporiji net pristup (dial up isl...).

Nakon što ste odabrali željeni dio filma/videa, kliknite na ''Save selection''.

1avisplitter.jpg


Otvara vam se prozor Save selection as, u kojem odabirete mjesto za spremanje izdvojenog avi fajla. Ostale postavke označite kao na slici.

2visplittersave.png


Avi segment je spremljen, sada slijedi njegova obrada programom Avi ReComp 1.4.5.

Otvorite u njemu avi segment i odredite mjesto na koje ćete ga spremiti nakon obrade.

3avirecomp.jpg


Poželjno je promijeniti rezoluciju videa kako bi poprimio izgled bannera, stoga kliknite na resizing.

4avire2.jpg


U prozoru koji se otvori, odredite nove dimenzije avi segmenta, ostalo ostavite kao na slici. Imajte na umu da će se u zadnjem stadiju postupka video, pri transformaciji u gif, smanjivati za pola pa nije potrebno vršiti drastična smanjivanja.

Ja osobno preferiram 624x256, što se doima kao maksimalna prikladna veličina potpisa/bannera na našem forumu kada se smanji na pola, dakle kad ispadne 312x128.

Možete upotriyebiti opciju preview, a kada ste gotovi sa podešenjima, pritisnite Use.

5resize.jpg


U video možete ubaciti i logo, za ovu priliku sam napravio jedan veličine 612x24.

6natpis.png


Kako biste ubacili logo, označite polja kao na slici i redom ga prvo uploadajte pa pritisnite logo settings.

7logo.jpg


Podesite mjesto gdje će se logo nalaziti na avi fajlu, malo zbrajanja i oduzimanja, logike i savršeni gabariti (vrh avi fajla) za ovaj primjer su tu.

Naravno, vi možete podesiti da se logo pokaže na bilo kojem drugom mjestu, osim izvan fajla :) i u bilo koje vrijeme unutar trajanja avi fajla, bilo kojeg trajanja, upadljivosti i sl...

Kada ste gotovi sa podešenjima, pritisnite Use.

8logopodesenja.png


Nakon toga kliknite na tab Queue, odaberite preview ako već ranije niste vidjeli kako gotov proizvod izgleda, kliknite na Add to Queue, zatim Start i nakon par sekundi, ovisno o veličini i duljini fajla (ovdje govorimo o 1-3 mb) obrađen avi fajl je spreman za zadnji korak, pretvaranje u gif.

9krajobradeavi.jpg


Otvorite program Movie to Animated GIF Converter, učitajte avi segment, te odaberite početak i kraj zapisa (bitno je da ovdje ne pogriješite) uz pomoć polja označenih na slici.

Dakle, vrlo je bitno da prvo odscrolate na sam početak pa pritisnete lijevi marker, pa onda na sam kraj te stisnete desni marker.

Kod animacije od 9 sekundi, nakon pravilnog odabira bi vam pod prva dva polja na dnu trebalo stajati 0.00.00 - 0.00.09, zanemarite stanje sa slike.

10avitogif.jpg


Odaberite export to animated gif, označite obavezno kao na slici (smanjenje za 50%) i nakon par sekundi vaš animirani gif banner je spreman za upotrebu.

11gotovgif.jpg


Vaš banner trebao bi izgledati otprilike ovako:

horrorbaner.gif


Originalan post by bubba ho-tep
 
Član
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
13
Kako funkcionise veza Excel-Cad.Kada pravim tabele u Cad-u,kako ih menjam u Excelu (sadrzaj) i kad ih menjam u Excelu kako se automatski menjaju iznosi u Cad-u.Ja napravim link tabelu (pise da je tabela u linku),ali kad otvorim file u Excelu i nesto promenim to se ne registruje u Cad-u.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Treba mi pomoc...i prilicno je hitno...danas to moram da resim...pa bih molila ako je iko nekada imao slican problem ili mu pada na pamet sta bi mogao da bude problem da mi pomogne...
A problem je u sledecem...
Imala sam 5+1 zvucnike i u jednom trenutku sam primetila da umesto 5 zapravo rade samo 2. .Posto su bila tacno podesena sva podesavanja, drug je dosaoda bnamesti i zakljucio je da je problem u drajverima, skinuo neke instalirao i svih pet zvucnika je radilo_Ono sto je bitno da u tom trenutku sam imala i TV karticu i kameru, koje su normalno radile bez ikakvih problema.Medjutim o tog trenutka, tv kartica i kamera ne rade.
Kompijuter ih vidi i obavestava da je nasao dva nova hardvera, ali jednostavno ne postoji mogucnost da se instaliraju.Prosto ne mogu da se instaliraju. Pokusala sam da skinem i te drajvere za muziku, ali ista stvar jos naravno tada nemam ni zvuk.
Mnogo bi mi znacilo, kada bi mi neko dao samo ideju sta bi moglo biti...
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
27
Treba mi pomoc...i prilicno je hitno...danas to moram da resim...pa bih molila ako je iko nekada imao slican problem ili mu pada na pamet sta bi mogao da bude problem da mi pomogne...
A problem je u sledecem...
Imala sam 5+1 zvucnike i u jednom trenutku sam primetila da umesto 5 zapravo rade samo 2. .Posto su bila tacno podesena sva podesavanja, drug je dosaoda bnamesti i zakljucio je da je problem u drajverima, skinuo neke instalirao i svih pet zvucnika je radilo_Ono sto je bitno da u tom trenutku sam imala i TV karticu i kameru, koje su normalno radile bez ikakvih problema.Medjutim o tog trenutka, tv kartica i kamera ne rade.
Kompijuter ih vidi i obavestava da je nasao dva nova hardvera, ali jednostavno ne postoji mogucnost da se instaliraju.Prosto ne mogu da se instaliraju. Pokusala sam da skinem i te drajvere za muziku, ali ista stvar jos naravno tada nemam ni zvuk.
Mnogo bi mi znacilo, kada bi mi neko dao samo ideju sta bi moglo biti...
Ajde kazi koji operativni sistem koristis,marke(oznake)tog hardvera sto komp ne prepoznaje,u tvom slucaju to su TV i kamera.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Nisam kuci da bih mogla tacno da ti kazem...jedino sto znam KOristim Win XP,
kamera je ova CANYON CNR-WCAM43
CANYON-CNR-WCAM43-USB-704.jpg

TV kartica je ATI ne znam sad tacno koja oznaka, ali u sustini kamerica je sasvim dovoljno da proradi,jedna i druga su radile super...ne kapiram sta je
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
27
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Ti mene nisi razumeo...
Ja imam drajvere...
kada ih instaliram, on ih ne vidi...to je problem
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
17
Imam JDownloader 0.6 poceo sam da skidam sa njim igricu,skinuo je 5 partova i trazi neku sifru,a jos veci problem sto nece nista da skida sa njim! e moze neko da mi kaze sta je problem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top