Argentina-BiH

VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.938
Nekako mi taj lokalpatriotizam ne ide od ruke, nadam se da ce proći kao i Hrvati.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Safet-Susic-670x446.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.539
Ko je sudija utakmice BiH - Argentina: Prijetili mu smrću zbog sviranja nepostojećeg penala Joel Antonio Aguilar Chicas, fudbalski sudija iz Salvadora, u nedjelju navečer sudit će u prvoj utakmici reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Argentine na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Ipak, malo je onih koji znaju da je riječ o sudiji koji se tim poslom počeo baviti "onako slučajno", kako i sam kaže.

Joel Antonio Aguilar Chicas

Također, Aguilar i linijske sudije William Torres i Juan Zumba, svi iz Salvadora, nakon 30 godina prve su sudije iz svoje domovine koji imaju priliku da sude na jednom svjetskom prvenstvu.

Moja prognoza

Argentina vs BIH
1 : 2

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Znaci moje misljenje ... Radim sutra od 04h ali cu veceras da gledam i navijam za nasu bracu !!! Napred BiH !!! Pozz iz Novog Sada !!!
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Blizi se mec, jos 45 minuta...Ovaj sastav mi je totalno nelogican..kako ce ovo na terenu da izgleda nisam siguran
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.539
Na današnji dan: Argentina na SP doživjela najveći poraz u svojoj historiji


Na ovaj, 15. dan juna, fudbalska reprezentacija Argentine pretrpjela je najveći poraz u svojoj historiji i to baš na šampionatu svijeta.

Na Mundijal održan u Švedskoj 1958. “gaučosi” su stigli sa velikim ambicijama. Nakon što su nastupili na prva dva Svjetska prvenstva, bojkotovali su posljednje pred Drugi svjetski rat i prvo naredno koje je usljedilo.

Poslije čak 24 godine odsustva sa najveće scene Argentinci su u Evropu stigli željni dokazivanja da se kod njih, a ne u Brazilu, igra najbolji fudbal koji stiže iz Južne Amerike. Dokaz su imali i u rukama: pehar aktuelnog osvajača Kopa Amerika, pobjedom nad “kariokama” od 3:0 u meču koji je odlučivao o kontinentalnoj tituli.

Impresivni su bili i u kvalifikacijama za Mundijal izabranici selektora Giljerma Stabilea, koji je nacionalnu selekciju vodio čak 21 godinu, a uz gol-razliku 10:2 njegov tim je u Švedsku došao kao jedan od favorita za najviši plasman.

Međutim, posle početnog poraza od Zapadnih Nijemaca sa 3:1 u Malmeu, morali su kako znaju i umiju da se vade protiv Sjevernih Iraca. Taj zadatak nije bio ni malo lak, pošto su amateri sa ostrva savladali u prvom kolu ČSSR, ali su “gaučosi” ipak uspjeli u svojoj namjeri i istim rezultom kojim su izgubili – slavili su pobjedu. Na red je došao odlučujući meč sa Čehoslovačkom, za plasman u narednu rundu…

To veče 15. juna i utakmicu u Helsinborgu vječno pamte u Argentini. I u oba dijela evropske države koje više nema. Umjesto rapsodije “gaučosa” desila se jedna nestvarna priča. Po dva gola Zikana i Hovorke te po jedan Dvoraka i Fojrisla i – reprezentacija ČSSR deklasirala je Argentinu sa čak 6:1. Bio je to najteži poraz u historiji međunarodnih nastupa “gaučosa”. Bio, i ostao. Ko zna možda se historija i ponovi večeras

Argentina vs BiH

Pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.539
SP Argentina – BiH: Dan koji smo dugo čekali


Večeras je na rasporedu prva utakmica grupe F u kojoj se sastaju Argentina i Bosna i Hercegovina. Susret počinje u ponoć po našem vremenu.

Sušić: Argentina je apsolutni favorit

BiH je spremna za svoj premijerni nastup na SP-u. Safet Sušić čvrsto vjeruje da možemo iznenaditi favoriziranu Argentinu koju predvodi jedan od najboljih fudbalera današnjice, Lionel Messi.

“Nadam se da mi Brazilci neće zamjeriti, ali presretan sam što prvu utakmicu igramo na Maracani i to protiv Argentine i Messija, najboljeg igrača na svijetu”, rekao je Sušić.

“Igrat ćemo s tri napadača i dva ofanzivna vezna”, rekao je Sušić uz smijeh. “Gledajte mi im sigurno nećemo dozvoliti da se prešetavaju po terenu kako požele. Mi imamo kvalitetne igrače. To znaju svi oni koji prate našu reprezentaciju, a oni koji ne prate vidjeti će šta možemo”, poručio je Sušić.

Kapiten Emir Spahić obratio se otvorenim pismom

“Dragi navijači, patriote i svi prijatelji reprezentacije Bosne i Hercegovine, naša reprezentacija će sutra navečer utakmicom protiv Argentine započeti svoje prvo historijsko Svjetsko prvenstvo.

Moji saigrači i ja lično smo spremni za nastup na najvećoj svjetskoj fudbalskoj smotri i mogu slobodno reći da jedva čekamo početak utakmice.

Svima vama koji ste bili i koji ćete biti uz nas, uživo na stadionu, ili diljem svijeta uz TV ekrane, kapiten ne može obećati sigurne pobjede i plasman u drugu fazu takmičenja, ali može da će svi naši reprezentativci uraditi sve da Bosnu i Hercegovinu predstave u najboljem svijetlu, te da cijeloj planeti pokažemo koliko smo mi Bosanci i Hercegovci sposobni i kvalitetni za najveće rezultate.

Naše misli su posebno uz žrtve poplava u Bosni i Hercegovini, te je sve ono što smo proživjeli sa našim narodom motiv da u sebi nađemo dodatnu snagu, strpljenje, znanje i koncentraciju da napravimo u Brazilu što bolji rezultat i barem na taj način uljepšamo svakodnevnicu onima koji su ostali bez svojih domova, imovine, sigurnosti… Svi kao jedan za našu Bosnu i Hercegovinu! Vaš kapiten.
Emir Spahić”.

Sejad Salihović upitan za meč sa Argentinom

Naime fudbaler Hoffenheima zbog povrede nije trenirao punim intenzitetom, a iako naš medicinski tim čini sve kako bi osposobio Salihovića, ona najvjerovatnije neće igrati u duelu sa Gaučosima.

Ukoliko Salihović ne bude nastupio u ovom meču umjesto njega na poziciju lijevog beka će Kolašinac, dok će štoperski par činiti kapiten Emir Spahić i Ermin Bičakčić.

“Messi je spreman za utakmicu”

Argentinci su veliki favoriti u dvoboju s BiH, ali njihov selektor bježi od tog statusa.

“Ne volim tu riječ. Tu ulogu prepuštam drugima”, rekao je Alejandro Sabella, koji je poručio kako je njegovo najopasnije oružje spremno za okršaj s BiH.

“Znam da bi svaki trener na svijetu volio imati igrača poput Lionela. On se osjeća odlično i siguran sam da će biti na razini”, tvrdi Sabella.

Kako će Argentina igrati? Argentinski mediji nagađaju da će Sabella postaviti formaciju 5-3-2.

“Još uvijek ništa nisam odlučio. Ima jedna mudra: Ne mogu napasti bez dobre obrane, a tako ne mogu se braniti bez dobrog napada. Tako i ja razmišljam. Moram imati posloženu ekipu koja zna red”, za kraj će Alejandro Sabella.

Očekivani sastavi:

Argentina: Romero; Zabaleta, Fernandez, Garay, Rojo, Gago, Mascherano, Di Maria, Messi, Higuain, Aguero

BiH: Begović, Mujdža, Spahić, Bičakčić, Kolašinac, Hajrović, Bešić, Pjanić, Misimović, Lulić, Džeko

Pozdrav
 
Natrag
Top