Ana Ivanovic

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Šta je briga. Ove godine je potpisala nikad jače sponzorske ugovore i dokle god bude mogla da trčkara i da se slika za nju neće biti zime yes3
Nije u tome poenta... Ona je sportista, odlučila je time da se bavi! Uzela bi ona pare i da se samo manekeniše i slika, sigurno trpi ogroman pritisak zbog slabih rezultata. Upala je mlada u mašineriju, dočepali se lešinari oko nje pa je cede i iskorišćavaju, malo je odlutala od tenisa, ali sigurno nije zaboravila da ga igra! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne, ne baš je u tome poenta yes3
Nije ona baš toliko lepa niti je nešto posebno građena da bi mogla da se takmiči sa manekenkama. Ali zato među sportiskinjama je druga priča.
Jeste mlada ušla u profesionalni tenis ali nije ni prva ni poslednja. I niko je ni na šta nije primorao takav je sport ako neko hoće profesionalno... o tenisu da ne pričam... zna se ko može tim sportom da se bavi...yes3
Ona sada dobro zarađuje isključivo na osnovu izgleda.
Skoro je izjavila da je tek sada naučila da gubi... šta reći :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ana: Kim je došla da me uteši

Ana Ivanović čini sve ne bi li što pre zalečila povredu ligamenata stopala i vratila se na teren. U Sinsinatiju je krenula sa serijom pobeda, načinila je skok na 39. mesto WTA liste i sa velikim nestrpljenjem očekuje nove turnire, pre svega poslednji grend slem sezone - US Open.

66556_sivanovic01-foto-afp_f.jpg

Veruje u brz povratak: Ana Ivanović

Ukoliko sve bude u redu, Ivanovićeva se nada da bi mogla čak i da zaigra u Nju Hejvenu, na turniru koji bi joj poslužio kao poslednja provera forme pred US Open. Povreda koju je zadobila u polufinalu Sinsinatija jeste problem, ali oporavak ide željenim tokom.

- Dva dana sam skoro bez prestanka imala led na nozi kako bih sprečili oticanje. Članak je dosta dobro reagovao na lečenje, pa se nadam da ću igrati u Nju Hejvenu sledeće nedelje. Ta odluka će biti doneta na licu mesta, držimo pesnice. Stalno sam u kontaktu sa doktorima, a moj novi fizioterapeut sjajno radi, svi dajemo sve od sebe kako bih što je pre moguće ponovo bila na terenu - izjavila je Ivanovićeva.



Poznato je da su Ana i Kim Klajsters dobre prijateljice. Belgijanka se i posle meča polufinala raspitivala kako se Ana oseća.

- Povreda nije mogla da se dogodi u gore vreme. Jako sam se zabrinula kada sam osetila da je nešto puklo, ali mi je laknulo kada sam saznala da je u pitanju istegnuti ligament, a ne prelom kosti. Kim je još jednom svojom reakcijom na celu situaciju pokazala koliko je sjajna osoba. Narednog dana, kada se pripremala za finale a ja išla kod doktora, došla je da mi pruži podršku. Takva velikodušnost je u tenisu retka i mnogo mi je značilo - kaže Ana.

Ana kaže da joj se jako dopala atmosfera na turniru u Sinsinatiju i da je zadovoljna svojim igrama, te da će rado ponovo igrati na ovom turniru.

- Pobeda nad Viktorijom Azarenkom mi je dala dosta samopouzdanja i uspela sam da to prenesem u sledeće mečeve. Poslednjih meseci su me mnogo puta pitali kada ću da napredujem na rang-listi i ponovo početi da osvajam turnire.
Uvek kažem da je za to potrebno vreme i moram da budem strpljiva. Iako sam zadovoljna kako sam igrala prošle nedelje, neću se zanositi time. Sada je važno da budem konstantna u svojoj igri - poručila je Ivanovićeva.

Novi reket
Ana Ivanović je na turniru u Sinsinatiju imala prilike da igra sa novim tipom reketa „joneks“.
- Mislim da će ga kompanija tokom narednih meseci pustiti u prodaju. Ja sam bila jedna od prvih koja ga je probala i baš mi se dopao - izjavila je Ivanovićeva.
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruka
21
Znala je da igra, dok je 1. na WTA bila, a koji je njen problem sada i sta je to muci u njenoj glavi ...
Ko to zna, verovatno ni ona sama ne zna.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
WTA Peking: Ivanovićeva solidna uprkos porazu

08 Oktobar 2010 | 13:05 |




Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Pekingu pošto je izgubila od Dankinje Karoline Voznijacki sa 0:2 u setovima (6:7, 4:6).

Voznijacki, koja će od ponedeljka preuzeti prvo mesto na WTA listi od Serene Vilijams je bolje počela prvi set, u šestom gemu je oduzela servis protivnici i povela sa 4:2. Ivanovićeva je nakon toga vratila brejk i ubrzo izjednačila, nakon čega su teniserke osvajale gemove na svoj servis, sve do taj-brejka.

Dankinja je potpuno dominirala u taj-brejku, dozvolila je srpskoj teniserki da osvoji samo jedan poen, prenosi Beta. Voznijacki je već u prvom gemu drugog seta napravila brejk i tu prednost čuvala od sedmog gema, kada je i drugi put oduzela servis protivnici i povela sa 5:2. Ivanovićeva, 36. teniserka sveta, je nakon toga osvojila dva gema uzastopno, ali je Voznijacki u poslednjem gemu bila sigurna prilikom svog servisa i plasirala se u polufinale.

Voznijacki će u polufinalu igrati protiv bolje iz meča 15. nosioca Izraelke Šahar Per i Timee Bačinski iz Švajcarske. Drugi polufinalni par čine Li Na i Vera Zvonareva. Kineskinja je sa 2:0 (7:6, 6:3) pobedila Letonku Anastasiju Sevastovu, a Ruskinja Italijanku Frančesku Skjavone identičnim rezultatom, po setovima 6:0 i 6:2.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Najbolji srpski teniser Novak Đoković i nekadašnja prva teniserka sveta Ana Ivanović ne odvajaju se jedno od drugog već punih mesec dana!
126728_ana-navija-mec-federera-i-novaka_f.jpg
Ana navija za Noleta na meču protiv Federera​


Nole i Ana se nisu razdvajali još od Hopman kupa, koji je počeo prvog dana 2011. godine, a prelepa Beograđanka još uvek prati sve mečeve trećeg tenisere sveta na Australijen openu, iako je svoje takmičenje u Melburnu završila još u prvom kolu.


Srpski teniski dvojac zajedno je bio i za proslavu novogodišnje noći. Ana i Nole su u australijskom gradu Pertu, tokom priprema za Hofman kup, našli vremena da se dobro zabave. Ana se u jednom trenutku oprobala za mikrofonom, dok se Nole ponovo latio gitare.

122086_novak4_f.jpg
Novak i Ana su uživali na teniserovoj jahti u Melburnu​



Na samom kraju Hofman kupa Ivanovićeva se povredila, pa je morala da propusti turnir u Sidneju, a pauzu je iskoristila za oporavak i odmor u Australiji. Druženje se zatim nastavilo u Melburnu, na Australijen openu, gde je Ana nakon eliminacije ispratila svaki Novakov meč i bila mu talična do ulaska u finale.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ФЕД КУП: На Канађанке без Ане!

2011_26_01_brez.jpg
Женска српска тениска репрезентација започеће такмичење у ФЕД купу ове сезоне без помоћи најбољих играчица.

Селектор ФЕД куп тима Србије Дејан Вранеш пријавио је списак играчица за дуел против Канаде у првом колу Светске Б групе, на којем нема најбољих тенисерки Јелене Јанковић и Ане Ивановић.

Ана је дан пре последњег рока за пријаву и званично саопштила Вранешу да неће играти у Новом Саду, док је исту ствар учинила и Јелена.

На списку се налазе Бојана Јовановски, 58. са WТА листе, Ана Јовановић (322. на свету), Александра Крунић (284) и Тамара Чуровић (623).

„Ово је тим са којим ћемо наступити у мечу против Канаде. Сигурно је да изостанком Јелене и Ане нисмо више фаворити у овом сусрету. У овом трентуку меч је отворен, али ми ћемо дати све од себе да направимо добар резултат и победимо Канаду”, изјавио је селектор Вранеш.

За екипу Канаде наступиће Ребека Марино, 104. играчица света, Александра Возниак (138. на WТА листи), Стефани Дубоа (163) и Мари-Ив Пелетије (536).

Сусрет Србија - Канада игра се 5. и 6. фебруара у дворани Спенс у Новом Саду. (Мондо)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
ANA IZGUBILA U ČETVRTFINALU U PATAJI

(2) Petak, 11. Februar, 2011.| Autor: Agencija BETA

44407.jpg

BEOGRAD - Srpska teniserka Ana Ivanović izgubila je danas u četvrtfinalu turnira u Pataji od Italijanke Roberte Vinči sa 7:5, 6:3.

Ivanovićeva je bila postavljena za drugog, a italijanska teniserka za petog nosioca. Meč je trajao sat i 15 minuta, a Italijanka je u čak pet gemova oduzela servis Ivanovićevoj.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Ana: Igraću za Srbiju u Slovačkoj!




news_42121.jpg



14.02.2011 | 22:01







Neće na cedilu da ostavi svoju reprezentaciju Ana Ivanović!

Naša teniserka je potvrdila za Večernje novosti da će biti deo tima 16. i 17. aprila u sudaru sa Slovakinjama, u meču plej-ofa za ulazak u Svetsku grupu A Fed kupa. Bez obzira na to za koju podlogu će da se odluče domaćini u Bratislavi, bivša kraljica Rolan Garosa će obući srpski dres, a na ovakav njen izbor neće uticati ni forma u tom trenutku, ni rezultati na turnirima (Majami, pa Marbelja), niti bilo kakav drugi faktor.

- Na raspolaganju sam za meč protiv Slovačke i očekujem da me selektor kontaktira. Što se pre to desi, to je bolje - poručila je Ivanovićeva iz Dubaija, gde u utorak igra meč prvog kola protiv Švajcarkinje Pati Šnider.


Ovakva vest svakako će obradovati sve poklonike belog sporta u našoj zemlji, ali i selektora Dejana Vraneša, koji se nadao da će barem jedna od naše dve najbolje igračice prihvatiti poziv i biti u sastavu.

- Nažalost, bilo je mnogo slučajeva pogrešnog informisanja u vezi sa Anom u proteklom periodu kada je reč o Fed kupu - dodaje Gavin Versi, direktor "DH menadžmenta", kompanije koja zastupa Ivanovićevu.

Kako ističu u Aninom stručnom štabu, najmanje tri detalja su bila "pogrešno interpretirana". Tako na adresu naše teniserke, suprotno onom što se pričalo, nikada nije stigao zvaničan dopis i poziv za prošlomesečni duel protiv Kanade. Takođe, nije se nijednom čula sa selektorom Dejanom Vranešom od prošlonedeljnog žreba, a nije tačno ni da je Ana ikada ignorisala telefonske pozive od selektora, što je moglo da se čuje po kuloarima.
 
Natrag
Top