Ana Ivanovic

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Srpsko finale: Ana protiv Jovane
Izvor. B92 | AK
Prvi put u istoriji tenisa u finalu WTA turnira igraće jedna protiv druge dve srpske teniserke. Ana Ivanović i Jovana Jakšić boriće se za trofej u Montereju.



Beta/AP Photo
Ivanovićeva je do svog drugog finala u 2014. godini stigla pobedom nad nakada prvom teniserkom sveta Karolinom Voznijacki u dva seta, 7:6(5), 6:4.

Rivalka će joj biti 20-godišnja zemljakinja Jovana Jakšić koja je pobedom nad 23 godine starijom Japankom Kimiko Date-Krum u tri seta stigla do prvog WTA finala u karijeri.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Ana dobila Kuznjecovu za polufinale
Izvor. B92 24.04.2014.
Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Šturgartu pobedivši Svetlanu Kuznjecovu sa 6:3, 2:6, 6:4.

16526588315357d80c49d2b751703083_orig.jpg
Beta/AP
Bio je ovo 12. duel srpske i ruske teniserke i deveta pobeda Ivanovićeve koja sada čeka bolju iz duela Jelena Janković – Alisa Klejbanova.

Obe teniserke napravile su po četiri brejka na meču, ali Ana je bolje rasporedila svoje i posle sat i 53 minuta obezbedila je plasman u polufinale.

Odlučujući brejk Ivanovićeva je u trećem setu napravila u devetom gemu, iskoristila je drugu brejk šansu i nakon toga uspela da bez većih problema odservira za pobedu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Ana ubedljivo do finala Birmingema
Tanjug | 14. jun 2014. 14:08 | Komentara: 0
Srpska teniserka je na dobrom putu da osvoji prvu titulu u karijeri na travi, pošto je u polufinalu turnira u Engleskoj savladala Kineskinju Šuai Žang sa 6:2, 6:2




Ana Ivanović foto: Arhiva VN


Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira u Birmingemu, pošto je u polufinalu pobedila Kineskinju Šuai Žang sa 6:2, 6:2.

Ivanovićeva je nastavila sa dobrim igrama u Birmingemu i na dobrom putu je da osvoji prvu titulu u karijeri na travi.

Njena protivnica u finalu biće bolja iz meča Kejsi Delakva (Australija) – Barbara Zahlavova Štricova (Češka).

Srpska teniserka ima bolji međusobni skor protiv obe igračice. Delakvu je pobedila 2007. godine u Sidneju sa 6:3, 6:4, dok je protiv Zahlavove-Štricove bila ubedljiva u Lincu (6:3, 6:2) i Indijan Velsu (6:2, 6:2).

Turnir u Birmingemu igra za nagradni fond od 710.000 dolara, a pobednici će pripasti ček na 120.000 dolara i 470 WTA bodova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Ana osvojila turnir u Birmingemu!
Srpska teniserka Ana Ivanović osvojila je prvu titulu u karijeri na travi, pošto je danas u finalu WTA turnira u Birmingemu pobedila Čehinju Barbaru Zahlavovu Stricovu sa 6:3, 6:2.

ana-ivanovic.jpg

Ovo je 14. titula srpske teniserke u karijeri i treća ove godine, posle Oklenda i Montereja.

Srpska teniserka, koja je do danas zauzimala 13. mesto na WTA listi, nikada ranije nije igrala finale jednog turnira na travnatoj podlozi.

Ivanovićeva nije imala težak zadatak protiv Čehinje, koja je danas pretrpela i treći poraz u međusobnim duelima.
Stricova je pripretila samo u prvom gemu, kada je zbog početne dekoncentrisanosti Ivanovićeve, došla do brejka. To je za srpsku teniserku bio signal da naglo podigne nivo igre, odmah uzvrati brejkom i do kraja slomi svaki otpor Čehinje.

Ivanovićeva će se ovom pobedom u ponedeljak popeti na listi najuspešnijih igračica sveta na 11. mesto.

Izvor: Tanjug
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Ana Ivanović: Promenila sam način razmišljanja
Izvor: sport.bt.com | SO
Ana Ivanović ove sezone igra izvanredno, a pre nekoliko dana u Birmingemu osvojila je treći trofej ove sezone, prvi u karijeri na travi.


40211656053a1dbb94a081991659851_size3.jpg


Beta/AP
To je Ivanovićevoj bila 37. pobeda u 2014. godini, kojom se probila na 11. poziciju na WTA listi. Ne tako davno Ana je stagnirala i činilo se da će se teško vratiti u vrh.

“Dogodio se jedan prelomni trenutak kada sam odlučila da stvari moraju da se promene“, počela je 26-godišnja Srpkinja priču o ponovnom usponu.

"Počelo je kada sam izgubila pre godinu dana u Istbornu. Imala sam zaista dug razgovor sa bratom preko Skajpa. Učinio je da se opustim i da shvatim neke stvari o kojima sam počela više da razmišljam. On mi je pomogao da promenim način mišljenja", dodala je Ana.

72321787353a1dbbb3b7df458982054_size3.jpg


Beta/AP
Međutim, napredak nikada ne može da bude evidentan preko noći.

“Od tada je to proces i ponosna sam na korake napred koje sam učinila. Srećnija sam osoba, ne sudim o sebi na osnovu rezultata, već na osnovu toga kakva sam osoba“, kaže Ivanovićeva.

Ana je shvatila da mora da bude srećna van terena kako bi bila uspešna na njemu. Veliku pomoć dobila je od trenera Nemanje Kontića, sa kojim je počela da sarađuje nakon što se rastala sa Najdželom Sirsom. Upravo joj je Kontić najviše pomogao da ne oseća krivicu jer ima život van tenisa, a od tada su i rezultati mnogo bolji.

“Sada razmišljam u stilu: ’Bila sam tako glupa, previše sam se brinula’. Ipak, kada si u tome, emocije te ponesu i teško je da jasno vidiš stvari. Sa druge strane, važno je biti svestan da to što si zabrinut ne rešava ništa. Potrebno je da preduzmeš nešto povodom svega – to jeste teško, ali je jedini put napred“, rekla je Ana.

152337671153a1dbbca4c0f067449042_size3.jpg


Beta/AP
Sledeći cilj za Ivanovićevu, šampionku Rolan Garosa iz 2008. godine, jeste da zadrži rasterećenost i opuštenost i na Gren slem turnirima.

“To mi je sada najveći cilj i to je nova situacija za mene, mada sam iskusila nešto slično veoma davno. Pokušavam da razmišljam samo o sadašnjosti i tu mi Nemanja dosta pomaže – mnogo razgovaramo, što je veoma važno“.

Da može da se vrati šest godina unazad, Ana zna šta bi posavetovala 20-godišnjoj Ani.

“Rekla bih sebi da se opustim i da malo više uživam. U jednom trenutku pomisliš: ’U redu, ovo je sjajno, ali ništa drugo ne radim u životu. Nemam prijatelje’. Bila sam mlada, toliko sam želela uspeh i to je bio jedini način da ga postignem. Sada ne želim da ponovim greške – mislim da mogu da budem uspešna čak iako sebi priuštim lepu večeru ili sličnu“, zaključila je Ivanovićeva.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Ana: Promenila sam mentalitet
Izvor. B92 | AK
Srpska teniserka Ana Ivanović zadovoljna je načinom na koji je savladala Zabine Lisicki u Stenfordu.

95490044053d906530fc28437073064_orig.jpg

Beta/AP
Ključan je bio taj-brejk prvog seta u kojem je Ivanovićeva prelomila meč i dobila teniserku koja ju je eliminisala na Vimbldonu.

"Promenila sma mentalitet. Nekada samo nekoliko poena može da napravi razliku i pomogne da napeta situacija prođe pozitivno. To sam ja uradila u taj-brejku. Mislila sam da moram biti agresivna, pa sam izašla na mrežu. Verovala sam tada u sebe", rekla je Ivanovićeva.

Ivanovićeva je prvi put nastupila otkako je zamenila trenere, dovela Dejana Petrovića umesto Nemanje Kontića.

"Bilo je dosta stvari na i van terena. Kontić mi je mnogo pomogao, nekad su takve odluke veoma teške", nije bila previše rečita Ana u vezi sa ovom temom.

Ivanovićeva će u drugoj rundi igrati protiv kvalifikantkinje iz Kanade Kerol Žao, kojoj je zbog bolesti meč predala Janina Vikmajer.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Pobeda Ane, Lisicki u istoriji
Izvor. B92 | ĐN
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u sredu rano ujutro u drugo kolo turnira u Stenfordu, pobedom nad Sabine Lisicki u dva seta.


16134848753d8909fb27c5589380036_orig.jpg


Beta/AP Photo/Ben Curtis

Ivanovićeva je pobedila sa 7:6, 6:1, ali će taj meč ostati upamćen po tome što je Lisicki odservirala najbrži servis u istoriji ženskog tenisa.

Lisicki je odservirala 210,8 kilometara na sat, što je najbrži servis u istoriji ženskog tenisa. Ivanovićeva je čak uspela da uzvrati, ali je njen ritern završio zamalo u autu.

Ana je nešto slabije otvorila meč protiv Nemice, koja je veoma rano oduzela servis našoj igračici. Ipak, Ivanovićeva je uspela da se konsoliduje, sredinom seta vrati izgubljeno i izbori taj brejk.

Tu je pokazala da polako napreduje na mentalnom planu, izgubila je samo jedan poen na svoj servis, a napravila čak četiri mini brejka i dobila prvi set.

Tada je potpuno prelomila meč i, iako je Lisicki napravila brejk na samom startu drugog dela igre, videlo se da nije spremna za preokret. Ana je vezala šest gemova i plasirala se u narednu rundu.

To je ujedno bio i revanš srpske teniserke za poraz od Lisicki u osmini finala Vimbldona, rezultatom 6:4, 3:6, 6:1.

Protivnica Ane Ivanović u drugom kolu biće mlada Kerol Žao iz Kanade, kojoj je Janina Vikmajer predala duel prve runde.

To je 19-godišnjakinji rođenoj u Pekingu ujedno bila i prva pobeda na nekom od WTA turnira.

Nagradni fond na turniru u Stenfordu iznosi 710.000 dolara, od čega će 120.000 pripasti pobednici.

Ana Ivanović postavljena je za petog, a Amerikanka Serena Vilijams za prvog nosioca.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Bačinskoj i prošla u drugu rundu Montreala

Ana Ivanović uspešno je startovala na takmičenju u Montrealu pošto je švajcarskoj teniserki Timei Bačinski dozvolila samo tri gema 6:1, 6:2.

500078_ana-stenford-foto-ap_f.jpg



Meč je trebalo da traje i kraće od 67 minuta, jer je Ivanovićeva imala potpunu dominaciju na terenu, pa je od starta vezala pet gemova uz dva oduzeta servisa. Protivnica je osvojila šesti gem, ali i samo jedan poen u sedmom gde je Ana uspela da dođe do prvog seta.

Ivanovićeva je i u drugoj deonici odmah napravila brejk, ali je Bačinski iz prve prilike izjednačila. Ipak, reakcija je bila brza, jer je Ana ponovo bila bolja na protivnicin servis, a istu stvar je uradila i u sedmom gemu (5:2), tako da je, posle manjeg mučenja u osmom gemu, otišla u narednu rundu turnira.

Predstavnica Srbije će u drugom kolu igrati protiv Koko Vandevege koja je eliminisala Že Žang sa 6:2, 6:4, a moguće je i da će u osmini finala doći do srpskog derbija Ivanovićeve i Jelene Jaković.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Ana "otkazala" srpski derbi i ispala iz Top 10
Autor: mondo.rs



Ivanovic


Foto: AP/Jeff Chiu
Amerikanka Koko Vandevege, kvalifikantkinja, eliminisala je Anu Ivanović u drugom kolu turnira u Montrealu.

Posle dva seta završena taj-brejkom (6:7, 7:6), Srpkinja je u poslednjem vodila 3:0, ali nije znala da rutinski privede meč kraju. Naprotiv.

Zbog poraza u noći između srede i četvrtka, Ivanovićeva će od ponedeljka izgubiti svoje mesto među deset najbolje rangiranih teniserki.
Aninim porazom, zakazan je duel Janković - Vandevege u trećem kolu, a na neki novi srpski derbi moraćemo da sačekamo.
 
Natrag
Top