Američki fudbal u Srbiji

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
4
Evo ta otvorimo i ovu temu

Za one koji neznaju u Srbiji postoji oko 30 klubova koji su ranije bili svi pod jednim savezom,,Savez američkog fudbala Srbije,,(SAFS),međutim kako to biva od jedne jedinstvene organizacije otcepljivanjem nastao je još jedan Savez ,,Srpska asocijacija američkog fudbala,,(SAAF)

Kao i u svakom sportu zastupljene su tri kategorije Seniori,Juniori,Flegovci (petlići)
Treba napomenuti da je oprema obavezna za sve sem flegovaca jer klinci igraju ,,fleg fudbal,,vrsta američkog fudbala BEZ KONTAKTA.

Sam sport kod nas postoji oko sedam godina i u neprekidnom je usponu u oba saveza.

Linkovi

SAFS http://www.safs.rs/

SAAF http://www.saaf.rs/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Gledao sam prvo finale Amričkog fudbala u Srbiji i pobedu Divljih Veprova nad Vukovima. Tada se još igralo bez zaštitne opreme i to mi je prva utakmica koju sam gledao.
Neću je zaboraviti i zbog toga što je sve vreme padala kiša pa sam i navukao jednu od najvećih prehlada u životu :(
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
199
Ja sam gledao prvi mec reprezentacije Srbije protiv slovenije, mislim da je to bio prvi zvanican mec, bilo je to pre jedno 3, 4 godine vise se i nesecam, mislim da smo pobedili...:D
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja sam gledao prvi mec reprezentacije Srbije protiv slovenije, mislim da je to bio prvi zvanican mec, bilo je to pre jedno 3, 4 godine vise se i nesecam, mislim da smo pobedili...:D

SAFS: Srbija - Slovenija 38:0

Prvi nastup reprezentacije Srbije u američkom fudbalu završen je trijumfalno. Na stadionu Obilića Srbija je pobedila selekciju Slovenije rezultatom 38:0 i osvojila Trofej Beograda.
Ovo je bio prvi meč američkog fudbala na tlu naše zemlje čiji učesnici su nosili kompletnu opremu, a kao tim Srbije, u ovom meču nastupali su u crvenim dresovima.
Izabranici Igora Hofmana pokazali su sjajnu partiju pred prepunim tribinama Obilićevog stadiona. Iako su se samo desetak dana spremali zajedno i nikad ranije nisu odigrali zvanični meč u punoj opremi, “crveni” su potpuno dominirali tokom celog meča.
Čvrstom igrom u odbrani od prvog minuta i raznovrsnim rešenjima u napadu, oni su iznenadili Slovence, koji već sedam godina učestvuju u međunarodnim takmičenjima, kao nacionalna selekcija, ali i tim Ljubljana Silverhoks, koji čini veći deo nacionalne selekcije najsevernije ex-YU republike.
Najbolju igru pružila su braća Andrej i Pavle Tasić, kvoterbek i raning bek beogradskih Vukova. Kapiten tima Andrej Tasić primio je posle meča pehar iz ruku gradonačelnika prestonice Nenada Bogdanovića

16/10/2005 | Izvor: B92

To je ta utakmica yes3
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
162
Nisam mnogo gledao nase nade, ali sam video neki mec na Obilicevom stadionu i tada sam snimio da se samo trcalo. Kao da ne znaju da bacaju? Citav teret izneli halfbekovi. Uzasna utakmica. :) Doduse, tek je bio pocetak tog sporta kod nas.
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2009
Poruka
3
Ja sam sa svojim drugovima iz ulice igrao ovu igru (do duše po pravilima Flag fudbala) još sredinom 80-tih, kad ni lopta za nju kod nas nije mogla da se nađe, i bezuspešno pokušao da zainteresujem i privučem veći broj ljudi.
Zato mi je drago kad danas vidim kako se veliki broj današnjih klinaca interesuje za ovaj sport, pa makar postojala i dva saveza samo neka se igra.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
4
Posle dužeg vremena evo vesti a u vezi takmičenja ,,Flegovaca,,
Takmičenje će se održati 8 maja na Adi ciganliji (teren sa veštačkom travom) sa početkom u 13 sati.

Naš klub će se takmičiti ,,protiv,,
-Vukovi-Beograd
-Vitezovi-Pirot
-Nebeski gromovi-Obrenovac

Ovom prilikom pozivam sve zaljubljenike u američki fudbal da dođu na Adu i svojim prisustvom podrže ,,klince,, i igri

K.A.F ,,T-REX,, • View topic - Fleg tim



Turnir na Adi završen je Pobedom ekipe Vitezova (Pirot)
koji su pobedili

-Vukovi (Beograd)
-T-REX (Zemun)
-Sky Thunders (Obrenovac)

Naš klub T-REX je imao svoje prvo zvanično igračko ,,krštenje,,
osvojili smo drugo mesto na tabeli pobedivši

T-REX - Sky Thunders 25 - 0

T-REX - Vukovi 30 - 14

Sledće Subote 15.05.2010 Fleg liga se nastavlja u Obrenovcu pa koristim priliku da pozovem sve ljude da dođu i podrže sve ekipe flegovaca

izvor : KAF ,,T-REX,, Zemun

kaft-rex
 

Prilozi

  • HPIM3005.jpg
    HPIM3005.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ujedinili se Srbi u američkom fudbalu

00035158.jpg


Dugo očekivano ujedinjenje svih srpskih klubova američkog fudbala konačno se i dogodilo: umesto funkcionisanja u dve organizacije, svi klubovi u Srbiji sada su pod okriljem Srpske asocijacije američkog fudbala (SAAF).

Čelnici dve organizacije dogovorili su se da sa Asocijaciji priključe svi klubovi koji su ostali u prvobitnom Savezu američkog fudbala Srbije (SAFS) i tako zajedno krenu da grade budućnost ovog sporta u našoj zemlji.

To znači da će se SAAF-u, kog su do sada po učinku na terenu predvodili beogradski Vukovi, novosadske Vojvode, somborski Celtisi, Lovci iz Vrbasa i još 16 klubova, priključiti i ekipe poput kragujevačkih Divljih veprova, beogradskih Plavih zmajeva, čačanskih "Anđeoskih ratnika", "Kraljevskih kruna" iz Kraljeva, Vitezova iz Kleka i drugih.

- Došao je trenutak da zarad napretka ovog sporta koji nam je svima drag ostavimo po strani neke davnašnje lične sujete i klupske sukobe, te da u period koji sledi uđemo sa mnogo odricanja kako bi se došlo do opšteg dobra. Uz kompromise i usaglašene stavove svi zajedno treba da damo sve od sebe kako bi razvoj američkog fudbala u Srbiji išao uzlaznom putanjom. Jedino ako smo spremni da zajednički uložimo novu energiju možemo da dođemo do opšteg napretka ovog sporta i ovaj prvi korak, ujedinjenje, je preduslov da se tako nešto ostvari. Ali je ujedno samo i početak. Ono pravo, rad na opštem dobru, tek sledi - rekao je nedavno izabrani predsednik SAAF-a Vuk Dinčić.

Dosadašnji predsednik SAFS-a Dušan Obradović, koji će u Asocijaciji biti na funkciji potpredsednika, složio se da je jedinstvo jedini put do zajedničkog uspeha.

- Ovim ujedinjenjem svi dobijamo novu snagu, novi podstrek da krenemo ka još većim ostvarenjima i na domaćoj i na međunarodnoj sceni. Naša reprezentacija biće, kao i na samom početku razvoja ovog sporta u Srbiji, ponovo sastavljena od svih najboljih igrača američkog fudbala kojima Srbija raspolaže, isto važi i za juniorsku selekciju koja je uoči ozvaničenja ujedinjenja već napravila sjajne korake na putu ka prvenstvu Evrope. Ono što je bilo iza nas treba da nam posluži kao lekcija da će nam svima biti bolje jedino ako svi podjednako uložimo trud da ovaj sport krene stazama još većih uspeha - istakao je Obradović.

Prvi zajednički nastup klubovi američkog fudbala u Srbiji imaće u juniorskoj ligi koja kreće ove jeseni.

Foto: (saaf.rs)



11 septembar 2010 sportal.rs

 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
18
00035158.jpg


Dugo očekivano ujedinjenje svih srpskih klubova američkog fudbala konačno se i dogodilo: umesto funkcionisanja u dve organizacije, svi klubovi u Srbiji sada su pod okriljem Srpske asocijacije američkog fudbala (SAAF).

Čelnici dve organizacije dogovorili su se da sa Asocijaciji priključe svi klubovi koji su ostali u prvobitnom Savezu američkog fudbala Srbije (SAFS) i tako zajedno krenu da grade budućnost ovog sporta u našoj zemlji.

To znači da će se SAAF-u, kog su do sada po učinku na terenu predvodili beogradski Vukovi, novosadske Vojvode, somborski Celtisi, Lovci iz Vrbasa i još 16 klubova, priključiti i ekipe poput kragujevačkih Divljih veprova, beogradskih Plavih zmajeva, čačanskih "Anđeoskih ratnika", "Kraljevskih kruna" iz Kraljeva, Vitezova iz Kleka i drugih.

- Došao je trenutak da zarad napretka ovog sporta koji nam je svima drag ostavimo po strani neke davnašnje lične sujete i klupske sukobe, te da u period koji sledi uđemo sa mnogo odricanja kako bi se došlo do opšteg dobra. Uz kompromise i usaglašene stavove svi zajedno treba da damo sve od sebe kako bi razvoj američkog fudbala u Srbiji išao uzlaznom putanjom. Jedino ako smo spremni da zajednički uložimo novu energiju možemo da dođemo do opšteg napretka ovog sporta i ovaj prvi korak, ujedinjenje, je preduslov da se tako nešto ostvari. Ali je ujedno samo i početak. Ono pravo, rad na opštem dobru, tek sledi - rekao je nedavno izabrani predsednik SAAF-a Vuk Dinčić.

Dosadašnji predsednik SAFS-a Dušan Obradović, koji će u Asocijaciji biti na funkciji potpredsednika, složio se da je jedinstvo jedini put do zajedničkog uspeha.

- Ovim ujedinjenjem svi dobijamo novu snagu, novi podstrek da krenemo ka još većim ostvarenjima i na domaćoj i na međunarodnoj sceni. Naša reprezentacija biće, kao i na samom početku razvoja ovog sporta u Srbiji, ponovo sastavljena od svih najboljih igrača američkog fudbala kojima Srbija raspolaže, isto važi i za juniorsku selekciju koja je uoči ozvaničenja ujedinjenja već napravila sjajne korake na putu ka prvenstvu Evrope. Ono što je bilo iza nas treba da nam posluži kao lekcija da će nam svima biti bolje jedino ako svi podjednako uložimo trud da ovaj sport krene stazama još većih uspeha - istakao je Obradović.

Prvi zajednički nastup klubovi američkog fudbala u Srbiji imaće u juniorskoj ligi koja kreće ove jeseni.

Foto: (saaf.rs)



11 septembar 2010 sportal.rs


Extra! Bice vrlo vrlo zanimljivo!
 
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
54
Amerika protiv ostatka sveta ! Mislim da niko nije svestan koliko je značajna ova utakmica . Ona globalno predstavlja sve ono što se dešava decenijama između Amerike i ostatka sveta, njihov uticaj u svim sferama , političke manipulacije, ekonomsko uništavanje i razaranje .
Utakmica se igra u Teksasu (to je njihovo Kosovo) , igra je njihova , i treba skinuti kapu momcima koji su otišli tamo u ime svih nas i koji će
dati sve od sebe da ih poraze u njihovoj igri !
Navijam svim srcem za njih !!


USA vs. World/Austin, Texas
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top