Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Opet nisi ništa razumeo.

Ne govorim o veri kao instituciji ili crkvi, već o stanju ljudskog duha u zajednici sa Bogom.

Verujem da svaki iskreni čovek može imati ovakvu veru, sa razlikom svesnosti ili nesvesnosti istine.

- Oni koji su svesni ove istine a ne žele da ispoštuju kriterijume spasenja, smatram da oni time odbijaju Božje delovanje u sebi, i da vode praznu legalističku religiju, religiju forme bez istinskog posvećenja, da jednostavno ne znaju šta je priroda pravog posvećenja, da nisu nikada doživeli dublje iskustvo sa Bogom.

- Oni koji nisu svesni istine, odnosno - nemaju sve svetlosti po pitanju ovih istina, ali žive krajnje iskreno po svetlosti koju imaju, i traže Boga i živo iskustvo sa nji, i takvim ljudima Bog daje meru Duha Svetoga u posvećenju.

Za razliku od toga - ljudi koji imaju puninu istine, i još iskreno primenjuju usvom životu, oni imaju puninu žive vere, i to je crkva Božja koju je on odabrao na spasenje ovoga sveta.

Laodikejac ,
opet spamujes temu,
rec je o alfi i omegi.
Zasto bre ne priznas da se reci alfa i omega nigde ne spominju u grckom tekstu otkrivenje 1:10
Budi covek pa kazi barem "Greska je ",netacno su ga ubacili..., ne moras da priznas da su ga zlikovacki i lazljivo ubacili da bi opravdali teoriju o trojstvu itd....,ili kazi da je to ptpuno ispravno i tacno i da to zasita postoji u originalnom grckom tekstu i pokazi ga ovde.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laodikejac ,
opet spamujes temu,
rec je o alfi i omegi.
Zasto bre ne priznas da se reci alfa i omega nigde ne spominju u grckom tekstu otkrivenje 1:10
Budi covek pa kazi barem "Greska je ",netacno su ga ubacili..., ne moras da priznas da su ga zlikovacki i lazljivo ubacili da bi opravdali teoriju o trojstvu itd....,ili kazi da je to ptpuno ispravno i tacno i da to zasita postoji u originalnom grckom tekstu i pokazi ga ovde.

Rise, nije mi jasno zasto ti trazus od Laodikeje da prizna da u Otkrivenju 1,10 ne pise Alfa i Omega?

Evo da ti ja odgovorim gde zaista pise:


"Evo dolazi s oblacima i vidje ce ga svako oko, cak i oni koji su Ga proboli i sva ce plemena zemaljska proplakati, zbog Njega, da Amin. Ja sam Alfa i Omega, pocetak i zavrsetak, govori Gospod koji bjese i KOJI CE DOVI, Svedrzitelj." Otkrivenje 1,7.8.
Ko je Alfa i Omega? Onaj sto ce doci na oblacima.
Ko to govori? "Govori Gospod KOJI BJESE I KOJI CE DOCI, SVEDRZITELJ."

Samo Hristos ce ponovo doci! I On je Alfa i Omega.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Početak i Kraj. Sve. Ko je ovo izrekao? Takvo pitanje mogu da postave samo oni koji ili imaju sumnje ili ne veruju u Isusovo božanstvo, tj. negiraju Trojstvo, predstavljajući Boga kao monističko biće. Sam Bog za sebe kaže da je Alfa i Omega, prvi i posledji, početak i svršetak svega. Izvan njega ne postoji ništa. Kada se u Sv. Pismu kaže Bog reče, tu se ne misli, Otac je rekao, ili Sin je rekao, ili Duh Sveti je rekao. Bog je rekao, Bog koji jeste Otac, Sin, i Duh Sveti, i osim koga Boga nema. Prauzrok svega, ALFA I OMEGA.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zasto bre ne priznas da se reci alfa i omega nigde ne spominju u grckom tekstu otkrivenje 1:10

U korumpiranom tekstu kodeksa Sinaja se ne spominje u ostalim se spominje.

Budi covek pa kazi barem "Greska je ",netacno su ga ubacili...

Ili msiliš uklonili.

ne moras da priznas da su ga zlikovacki i lazljivo ubacili da bi opravdali teoriju o trojstvu itd...

I da nema toga smisao je opet isti da je Isus Alfa i Omega.

,ili kazi da je to ptpuno ispravno i tacno i da to zasita postoji u originalnom grckom tekstu i pokazi ga ovde.

Pa originalni tekst ne postoji.

Postoji prihvaćeni i korumpirani.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sinajski da i Vatikanski, vidiš da tobom vlada duh izvrtanja kao i kod tvoje crkve.



Ovo je već vrijeđanje. Šta da ti radim, to je tvoj duh.
Ni jedan deo PISMA koje je Crkva kanonizovala nije korumpiran.

Sa mnom ne vlada taj DUH. Sa vama vlada, kao što je vladao i sa EGW.
Vređanje? Pa zar nije Mahomet bio pedofil, oženio se i imao seks sa šestogodišnjom devojčicom Ajšom? Zar nije bio krvolok? Zar nije njegov alah ispunjavao njegove seksualne fantazije aminujući ih, a to je u Jasnoj Reči? Isto je i sa vašom EGW. Svaka ideja koja bi joj pala na pamet bila je kanonizovana izvrtanjem pisma. Dakle koga sam vređao? Samo sam govorio istinu. A istina je danas proglašena za Hate Speech.
Ponoviću, moj duh to nije. Vaš je, duh takije i laganja, prevare i opsedanja.

Jer ni jednom jedinom HRIŠĆANINU ne bi na pamet palo da tvrdi da je pismo korumpirano. Samo vama, jer drugačije ne možete da propagirate Clear Word.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemojte u raspravama upotrebljavati uvredljive izraze. Vodite računa o vjerskim osjećanjima drugih vjerujućih ljudi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nemojte u raspravama upotrebljavati uvredljive izraze. Vodite računa o vjerskim osjećanjima drugih vjerujućih ljudi.

Kojim osećanjima? Po definiciji pedofilije, Muhamed jeste bio pedofil. Što se tiče krvoločnosti, u njegovo ime i prateći njegov primer muslimani ubijaju Hrišćane i Jevreje. I jedni i drugi, muslimani i Adventisti tvrde da je Biblija Hrišćana korumpirana. To nije uvredljivo, kao što nije uvredljivo nazivati Crkvu kurvom, a vernike iste paganima, nekromantima, vampirima, kanibalima? Posebno zato što za te tvrdnje nema nikakvih dokaza, dok za ove o Muhamedu ima. Ako je i ovode postalo uvredljivo govoriti istinu, onda recite to slobodno.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kojim osećanjima? Po definiciji pedofilije, Muhamed jeste bio pedofil. Što se tiče krvoločnosti, u njegovo ime i prateći njegov primer muslimani ubijaju Hrišćane i Jevreje. I jedni i drugi, muslimani i Adventisti tvrde da je Biblija Hrišćana korumpirana. To nije uvredljivo, kao što nije uvredljivo nazivati Crkvu kurvom, a vernike iste paganima, nekromantima, vampirima, kanibalima? Posebno zato što za te tvrdnje nema nikakvih dokaza, dok za ove o Muhamedu ima. Ako je i ovode postalo uvredljivo govoriti istinu, onda recite to slobodno.
Ne karikiraj! Nije uvredljivo govoriti istinu, ili ono što ti smatraš istinom, kada je taj govor dostojanstven, prikladan i lišen nepotrebnih uvreda. Ali je uvredljivo poistovjećivati sve pripadnike neke vjere, sa nekim njenim pojedincem ili gupom pojedinaca koji su se na bilo koji način ogriješili o moralne i Božije zakone i norme. Takvih grešnika ima u svim vjerskim denominacijama i bilo bi bezumno projektovati te grijehe pojedinaca na čitavu vjersku zajednicu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne karikiraj! Nije uvredljivo govoriti istinu, ili ono što ti smatraš istinom, kada je taj govor dostojanstven, prikladan i lišen nepotrebnih uvreda. Ali je uvredljivo poistovjećivati sve pripadnike neke vjere, sa nekim njenim pojedincem ili gupom pojedinaca koji su se na bilo koji način ogriješili o moralne i Božije zakone i norme. Takvih grešnika ima u svim vjerskim denominacijama i bilo bi bezumno projektovati te grijehe pojedinaca na čitavu vjersku zajednicu.

Ja ne karikiram, ali isto tako nisam ni politički korektan, jer ako išta mrzim to je ideologija koja razbija odnose među ljudima i pretvara ih u dvolične spodobe koje gaze po jajima da se ne bi neko uvredio. Muslimani su pozvani da veruju kuranu, a u njemu i hadisima stoje stvari koje sam naveo. Tako da nikoga nisam karikirao. To što su osnovne premise isma i advedntizma skoro u dlaku identične, nije moj problem nego problem ta dva verska sistema, ako se uopšte radi o verama, a ne o kultovima čija je jeidnma razlika u tome što adventistzi nisu nasilni, fizički nasilni u odbrani svoje proročice i njenih učenja. .

Inače, mnog razumnija, i produktivnija rasprava se može voditi sa ateistima o nauci, književnosti.. nego sa "vernicima" ekstremističkih kultova čija se teologija sastoji samo od slepog praćenja "proroka".
 
Natrag
Top