Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Nisam bas siguran da je Pavle Simovic Adventista.

Zaljubljen je u Ellen White jednako koliko i ti. :) Je li adventist?

U svakom slucaju, cak i da je Adventista to nije bitno, jer danas postoji pokret unutar Adventizma koji tvrdi da Isus nije Bog.

I ti im pripadaš. I ti si ustvrdio da je nebitno je li Isus Bog.


Ovo se vise odnosi na prihvatanje Isusa za spasitelja, jer bez njega kao takvog nema ko da nas otkupi od greha.

"Malo morgen". Evo ti još jednom Isusovih riječi: Iv 8,24: Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim.

Ovu laz sam vec obelodanio.

Adventisti se ne klanjaju Ellen White, jer nemaju kult svetaca.

Kainos, tripo, Simović, Miloš i Miroljub joj se klanjaju. Ne možeš im ti to zabraniti. A oni su adventisti sedmog dana.

Cudi me da Stvarnoslap u svojoj crkvi ima kult klanjanja ljudima, osudjuje Adventiste za isto sto nemaju u svojoj crkvi.

Mi svece štujemo, ne klanjamo im se. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zaljubljen je u Ellen White jednako koliko i ti. :) Je li adventist?

Jeste, od Veithovaca.

I ti im pripadaš. I ti si ustvrdio da je nebitno je li Isus Bog.

I te kako im pripada. Oni svoje negiranje Isusovog božanstva i ne kriju. Čak je i navodno verovanje u trojstvo u stvari verovanje u Trijadu bića, a Bog im je ono.

"Malo morgen". Evo ti još jednom Isusovih riječi: Iv 8,24: Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim.

On te reči ne vidi, njemu je Ego Eimi tek zamenica, a Onaj koji ih je izgovorio samo Mihael (i tu ne poznaju Hebrejski, jer ime "generala" nebeske vojske nije "Kao Bog", nego "Ko je kao Bog?"

Kainos, tripo, Simović, Miloš i Miroljub joj se klanjaju. Ne možeš im ti to zabraniti. A oni su adventisti sedmog dana.

Klanja se i on, jer klanjanje nije samo spoljašnji vid obožavanja, nego i sleđenje nekog u toj meri da se reči istog koriste kao ključ za tumačenje Božije poruke.

Mi svece štujemo, ne klanjamo im se. :)

Njima Slape nikada nije bila poznata razlika između poštovanja i obožavanja (klanjanja).

Da ne govorim o tome da ni jedan od svetaca i svetica Božijih nije naučavao blasfemije niti bio u kontradikciji sa Božijom objavom.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Time Isus otvoreno iskazuje ko je. YHWH u Telu. Ne nekakav "anđeo" stvorenje, nego Bog lično.

Ovako Adventisti veruju u Trojtvo:

2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TTT je najveća uspjela prevara Oca Laži
___________________________________________


Trojstvo objašnjeno

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Zasto Ne treba Verovati u Trojstvo ili Trojedinog Boga!

Zato sto je doktrina Trojstva OMEGA OTPAD - prorokovano od Ellen G. White

TTT je najveća uspjela prevara Oca Laži

Da tako je trojstvo je prevara.

Ovo je najbolji dokaz da trojstvo ipak postoji. Trojstvo piramide, mystery i tripe. :)

P.S. Sektaši, iako ih je teško i prebrojati koliko ih ima, uvijek se slažu u negiranju Boga i temeljnih istina o Bogu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je najbolji dokaz da trojstvo ipak postoji. Trojstvo piramide, mystery i tripe. :)

P.S. Sektaši, iako ih je teško i prebrojati koliko ih ima, uvijek se slažu u negiranju Boga i temeljnih istina o Bogu.

Daleko su njih petoro (da petoro, jer uTripo41-vani je tri osobe u jednom nalogu) od "Trojstva", pre su trijada ili tačnije Pentada "vidovitih" :)

Sektaši se uvek slažu u negiranju Boga i temeljnih istina o Njemu. Uvek. To što se međusobno "svađaju" je isključivo zato što "There could be only one"...

PS. Zamisli 50.000 "zajednica" u kojima skoro svako za sebe tvrdi da je on/ona upravo taj i njegova/njena "zajednica" "only one"... Upravo to i dokazuje ko im je otac i mati. Upravo to.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top