Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

• Začetnik teme mire000
  • Datum pokretanja
Laodikeja

Laodikeja

VIP
Pisao si ti - nebitno je je li Isus Bog.
Za samo spasenje nije bitno raspravljati o Isusovoj prirodi, jer nigde ne pise PRIHVATITE ISUSA KAO BOGA I ZIVECETE" vec kao spasitelja.

Ako neko ima problem da prihvati da je Isus Bog, time ne bi trebao da se bavi, vec da ispuni sve druge kriterijume spasenja.

S

stvarnoslap

Za samo spasenje nije bitno raspravljati o Isusovoj prirodi, jer nigde ne pise PRIHVATITE ISUSA KAO BOGA I ZIVECETE" vec kao spasitelja.

Ako neko ima problem da prihvati da je Isus Bog, time ne bi trebao da se bavi, vec da ispuni sve druge kriterijume spasenja.
Kako bi Spasitelj mogao biti netko tko ne bi bio Bog? Kad bi me netko uvjerio da Isus nije bio i pravi Bog i pravi čovjek, nego samo čovjek, ja bih prestao u njega vjerovati. U "ljude spasitelje" vjeruju bezbožnici.

Laodikeja

Laodikeja

VIP
Kako bi Spasitelj mogao biti netko tko ne bi bio Bog? Kad bi me netko uvjerio da Isus nije bio i pravi Bog i pravi čovjek, nego samo čovjek, ja bih prestao u njega vjerovati. U "ljude spasitelje" vjeruju bezbožnici.
Ponavljam.

Ja verujem da je Isus potpuni Bog koji se utelovio u ljudskom telu, jer je samo Bog mogao da preuzme ljudske grehe, i to nije moglo ni jedno stvoreno bice.

To veruje i uci Adventisticka crkva jer je to biblijsko ucenje.

Ali takodje ponavljam i sledece.