Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pisao si ti - nebitno je je li Isus Bog.

Za samo spasenje nije bitno raspravljati o Isusovoj prirodi, jer nigde ne pise PRIHVATITE ISUSA KAO BOGA I ZIVECETE" vec kao spasitelja.

Ako neko ima problem da prihvati da je Isus Bog, time ne bi trebao da se bavi, vec da ispuni sve druge kriterijume spasenja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Za samo spasenje nije bitno raspravljati o Isusovoj prirodi, jer nigde ne pise PRIHVATITE ISUSA KAO BOGA I ZIVECETE" vec kao spasitelja.

Ako neko ima problem da prihvati da je Isus Bog, time ne bi trebao da se bavi, vec da ispuni sve druge kriterijume spasenja.

Kako bi Spasitelj mogao biti netko tko ne bi bio Bog? Kad bi me netko uvjerio da Isus nije bio i pravi Bog i pravi čovjek, nego samo čovjek, ja bih prestao u njega vjerovati. U "ljude spasitelje" vjeruju bezbožnici.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako bi Spasitelj mogao biti netko tko ne bi bio Bog? Kad bi me netko uvjerio da Isus nije bio i pravi Bog i pravi čovjek, nego samo čovjek, ja bih prestao u njega vjerovati. U "ljude spasitelje" vjeruju bezbožnici.

Ponavljam.

Ja verujem da je Isus potpuni Bog koji se utelovio u ljudskom telu, jer je samo Bog mogao da preuzme ljudske grehe, i to nije moglo ni jedno stvoreno bice.

To veruje i uci Adventisticka crkva jer je to biblijsko ucenje.

Ali takodje ponavljam i sledece.

Ako neko ima problem da prihvati da je Isus Bog, time ne bi trebao da se bavi, vec da ispuni sve druge kriterijume spasenja.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Isto kao i njegov "anđeo" ovde na forumu.

Baš tako. "Anđela" je antitrinitarizmom zarazio Kainos, koristeći se upravo "kanalizacijskim video uradcima" iz Simovićeve septičke jame. Zato on ovako zbori:

Uopšte ne razumiješ da je Duh Sveti sam Isus, on je personifikovan u Duhu Svetom. Zaboravljaš da je Isus jedini posrednik do Boga.

Ti bi Laodikeja treba znati iz knjige EGW Stvaranje ko je 3. osoba koja je htjela da je obožavaju uz Oca i Sina.

Pazi malo ko uzvisuje 3. osobu uzvisuje Lucifera još gore što taj nije ni svjestan toga.

zatim laodikeja čitaj malo Stvaranje od EGW AKO si već jednom onda još jednom.

Postoji još jedan kuriozitet vezan uz ovu trojicu, Kainosa, tripu i Simovića. Njih se može imenovati svojevrsnim - "adventističkim bigamistima". Naime, kao klanjatelji Ellen White, oni su i štovatelji još jedne žene - "svete" Helene Petrovne Blavatsky, koja, jednako kao i njih trojica, klanjanje Duhu Svetom smatra klanjanjem Luciferu, Sotoni. Evo slike iz već gore navedenog Simovićeva kanalizacijskog uratka:

1579522618037.png
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A jedan adventist sedmog dana, Pavle Simović, vjeruje ovako:

Pogledajte prilog 119494

Nisam bas siguran da je Pavle Simovic Adventista.

U svakom slucaju, cak i da je Adventista to nije bitno, jer danas postoji pokret unutar Adventizma koji tvrdi da Isus nije Bog.

To ne manja stvari, jer ucenje Adventisticke crkve je da je Isus Bog nestvoreni jednak Ocu.


Iv 8,24: Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim.

Ovo se vise odnosi na prihvatanje Isusa za spasitelja, jer bez njega kao takvog nema ko da nas otkupi od greha.

Naime, kao klanjatelji Ellen White, oni su i štovatelji još jedne žene - "svete" Helene Petrovne Blavatsky, koja, jednako kao i njih trojica, klanjanje Duhu Svetom smatra klanjanjem Luciferu, Sotoni.

Ovu laz sam vec obelodanio.

Adventisti se ne klanjaju Ellen White, jer nemaju kult svetaca.

Ellen White smatraju samo svojom sestrom u Hristu koja je imala prorocki dar.

Cudi me da Stvarnoslap u svojoj crkvi ima kult klanjanja ljudima, osudjuje Adventiste za isto sto nemaju u svojoj crkvi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Baš tako. "Anđela" je antitrinitarizmom zarazio Kainos, koristeći se upravo "kanalizacijskim video uradcima" iz Simovićeve septičke jame. Zato on ovako zbori:

Aha, znači da je Kainosova "institucija" u stvari "merdar"? (od francuskog merde) Čini se da je to upravo razlog zašto je Simovićev "anđeo" prepun duhovnog đubretarstva.

Postoji još jedan kuriozitet vezan uz ovu trojicu, Kainosa, tripu i Simovića. Njih se može imenovati svojevrsnim - "adventističkim bigamistima". Naime, kao klanjatelji Ellen White, oni su i štovatelji još jedne žene - "svete" Helene Petrovne Blavatsky, koja, jednako kao i njih trojica, klanjanje Duhu Svetom smatra klanjanjem Luciferu, Sotoni. Evo slike iz već gore navedenog Simovićeva kanalizacijskog uratka:

Eh, Slape, Slape, da su samo njih "trojica" to, nego se upravo potvrđuje moja tvrdnja da je EGWizam (Adventizam) Nju Ejdž pre Nju Ejdža....

Ps. Šta je sledeće od Simovića (tačnije Veitha i Tomislava Terzina)? Krouli? Rudolf Štajner? Sai Baba? Osho? Iskreno ne bi me začudilo, jer Miler je bio Mason....
 
Natrag
Top