Adventistički "kalkulator"

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Jovane, Jovane, Isus jeste onaj koji je prorečen. Mnogo pre nego što je Daniel i pisao svoje proročanstvo.
Jeste, ali Daniel daje vremenske okvire i tako dopunjuje već date smernice. Naravno, svaki prorok daje određene smernice. Torah je imala sve što treba da opiše misiju Mesije i narod Božiji nije razumeo to. Zato je važno da mi danas ne napravimo slične greške, već da nehrišćanima pružimo svako svedočenje Torah.

Uzgred da te pitam kad pominješ da je Isus najavljen i od drugih proroka..šta misliš kada Mojsije kaže da će doći "prorok kao što sam ja", na šta misli, na koji detalj iz Isusovog života? Ima jedna posebna sličnost koja se izdvaja u povezuju Mojsija i Isusa. Ja sam nedavno to razumeo. Šta ti misliš?
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jeste, ali Daniel daje vremenske okvire i tako dopunjuje već date smernice. Naravno, svaki prorok daje određene smernice. Torah je imala sve što treba da opiše misiju Mesije i narod Božiji nije razumeo to. Zato je važno da mi danas ne napravimo slične greške, već da nehrišćanima pružimo svako svedočenje Torah.

Ne daje Daniel, nego Jeremija, čije proročanstvo Daniel citira. Vidi, ne slažem se da bi mi trebali da dajemo ikakvo svedočanstvo onima koji isusa ne priznaju za Boga. još manje za mesiju. Jer, sve to bi bilo naš pokušaj da svojom voljom ubrzamo kraj Vremena. Na to nažalost nismo pozvani.

Uzgred da te pitam kad pominješ da je Isus najavljen i od drugih proroka..šta misliš kada Mojsije kaže da će doći "prorok kao što sam ja", na šta misli, na koji detalj iz Isusovog života? Ima jedna jedina sličnost koja se izdvaja u povezuju Mojsija i Isusa. Ja sam nedavno to razumeo. Šta ti misliš?

Prorok kao što je on. Mojsije tu (tačnije autor koji je zapisao oralno prenesene Mojsijeve reči) misli na poreklo, kao i na to da su i on i Isus, spas našli u zemlji Egiptaskoj (Mojsije kod faraonove kćeri), a Isus bežeći kao dete pred Herodovim pokoljem.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Ne daje Daniel, nego Jeremija, čije proročanstvo Daniel citira.

Jeremija daje proroštvo o obnovi Jerusalima a Danilo daje drugo proroštvo..koje ide od dekreta cara Artakserksa I o obnovi zidova u Jerusalimu pa do Mesije. Ono što Jeremija govori o 70 godina razvalina Jerusalimskih završava se 538/36 p.n.e sa dekretom Darija Međanina, rođaka Kira Persijskog koji dozvoljava da se Jerusalim ponovo počne da obnavlja..pre svega stambeni objekti. Međutim, Danilo govori o naredbi budućeg vladara Artakserska koji će doći nekih 100 godina posle Danila koji će dozvoliti izgradnju zidova i od tada počinje ovaj proročki lanac od 70 "sedmica".

Vidi, ne slažem se da bi mi trebali da dajemo ikakvo svedočanstvo onima koji isusa ne priznaju za Boga. još manje za mesiju. Jer, sve to bi bilo naš pokušaj da svojom voljom ubrzamo kraj Vremena. Na to nažalost nismo pozvani.

Važno je da damo svedočanstvo i da ništa ne propustimo. A na onima koji slušaju je da prihvate ili odbace. Nesmemo im uskratiti a na njima je dali će prihvatiti.

Prorok kao što je on. Mojsije tu (tačnije autor koji je zapisao oralno prenesene Mojsijeve reči) misli na poreklo, kao i na to da su i on i Isus, spas našli u zemlji Egiptaskoj (Mojsije kod faraonove kćeri), a Isus bežeći kao dete pred Herodovim pokoljem.

Tako je. :) Jer sva čuda koja je Mojsije činio naravno činili su slićna i drugi proroci. Ali ono što izdvaja Mojsija jeste taj boravak u Egiptu. Evo hvala Bogu još jednog svedočanstva i dokaza. Zato je važno da razmemo sve što nam Božija Reč ukazuje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je. :) Jer sva čuda koja je Mojsije činio naravno činili su slićna i drugi proroci. Ali ono što izdvaja Mojsija jeste taj boravak u Egiptu. Evo hvala Bogu još jednog svedočanstva i dokaza. Zato je važno da razmemo sve što nam Božija Reč ukazuje.

Ima nečega u tome što je baš Ta Khem, Ta Mary izabran da bude mesto odakle će poruka krenuti. Ne zaboravi da je i Abraham boravio u Egiptu, a Josif bio čak i vezir. Da ne govorim da je po svemu YHWH sličniji Amenu i Atonu, nego bilo kom Sumerskom dingiru, da ne pominjem kananske "bogove".

Više je Bog govorio u Mesraimu, nego u Međurečju. No, ljudi kao ljudi, iskvarili su sve, i zato je morao da iz Mesraima izvede "svog Sina".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Ima nečega u tome što je baš Ta Khem, Ta Mary izabran da bude mesto odakle će poruka krenuti. Ne zaboravi da je i Abraham boravio u Egiptu, a Josif bio čak i vezir. Da ne govorim da je po svemu YHWH sličniji Amenu i Atonu, nego bilo kom Sumerskom dingiru, da ne pominjem kananske "bogove".

Više je Bog govorio u Mesraimu, nego u Međurečju. No, ljudi kao ljudi, iskvarili su sve, i zato je morao da iz Mesraima izvede "svog Sina".

Mesraim sin Hamov a brat mu je Hus:), 1.Mojsijeva 10,6. Hus ili grč. Hermes(Hermenautika), ili Tot (koji je u Egiptu poznat po tome da je preneo znanje "davne civilizacije" tj. pre potopa, odatle Egiptu napredna tehbnologija...) ima, ima tu svašta.

No, Egipat u Torah ima uglavnom negativnu konotaciju. Dobra tema za razmišljanje:)..zašto i pored toga slavne biblijske ličnosti imaju utočište. Sjajna tema za razmišljanje, vidiš. Eto nadovezalo se na temu. Možda prvo što mi pada na pamet ali tek treba Duh Božiji da otkrije ako mu je volja ovaj paradoks, ali kažem ono što mi pada na pamet jeste da pokaže da Bog želi da nam kaže da će On izvršiti svoju volju ako ne preko onih koji imaju istinu(Palestinska i Mesopotamska ravnica-Semovi potomci, pozitivna konotacija) preko onih koji nemaju da se ne bi oni što imaju istinu usholili i msilili da je dovoljno što imaju istinu a da mogu da žive kao da je nemaju. Tiap ono što kaže "nije svaki Izraelac onaj koji je po telu..". Naka nam Bog da da razumemo ove velike istine.[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
No, Egipat u Torah ima uglavnom negativnu konotaciju. Dobra tema za razmišljanje:)..zašto i pored toga slavne biblijske ličnosti imaju utočište.

O ne samo da imaju utočište, nego i visoke položaje. Josif nije jedini. Tu su Yuyah, general konjice i visoki plemić, gospodar - nomarh Nakhmena, prvi koji je nosio titulu DjedNeter - otac pred bogom, jer je njegova ćerka bila zvanična supruga faraona. Tu je i veliki vezir Aberija ili Abner El. Sin već pomenutog Yuyaha postaće, nakon što je nasledio svog oca na mestu generala konjice, i DjedNeter - kum princa Amenhotepa, da bi na kraju karijeru završio kao faraon, Eiyah (Aje).

Vidi, egipatsko držanje Hebreja nečistim, navodno zbog toga što su pastiri, nema veze sa time, nego sa činjenicom da su bili lutalice, nomadi. I samo pokazuje koliko su Egipćani bili licemerni. Isti greh će i Hebreji ponoviti.

Ps. famozna Merneptahova stela je u stvari stela Hormehaba, i ne govori o napadu na zemlju Israel, nego na narod, i to zbog njihovog velikog učešća u vreme prethodnih vladara. Ona naime označava početak progona koji će pod Ramzesom dovesti do egzodusa.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako trebate kalkulator koji računa "po vašim željama", naručite još danas "adventistički kalkulator". Pogledajte gore što sve može. Poznat još pod imenom "čuda čini".

Veći uvodni dio u pismenim vježbama bi imala djeca u osnovnoj školi. Uvodni dio za jednog keca.
 
Natrag
Top