Adventističke propovijedi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Strašno. Ovo vam je izgleda zadnja linija obrane proročice. Kažete, ako je Ellen White paranoična, onda su i biblijski pisci paranoični. Dalje kažete. Ako nas adventiste nagovarate da odbacimo spise Ellen White, onda i vi bacite Bibliju u vatru. Zaista strašno. I kršćanima se zovete!?

Potpuno si pogrešno protuma;io smisao mojih reči.

Ti si napisao da je Ellen Vhite paranoična zato što je imala san o progonstvu.

Ja sam na to odgovorio, da ako je tako onda su i proroci i apostoli paranoični, jer i oni su imali slične snove.

Evo mojih reči:

"Onda svoju bibliju baci u vatru, jer je u njoj mnoštvo paranoičnih otkrivenja ljudi proroka i apostola - paranoika poput Ellen White"

Ti si za razliku od ovoga napisao da sam ja navodno mislio - da ako ljudi ne prihvate Ellen White, da bace bibliju u vatru.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Potpuno si pogrešno protuma;io smisao mojih reči.

Ti si napisao da je Ellen Vhite paranoična zato što je imala san o progonstvu.

Jelena je imala paranoičan san. Sjeti se, ti si citirao definiciju paranoje, i upravo su tamo nabrojani svi simptomi koje nalazimo i u Jeleninom snu.

Ja sam na to odgovorio, da ako je tako onda su i proroci i apostoli paranoični, jer i oni su imali slične snove.

Evo mojih reči:

"Onda svoju bibliju baci u vatru, jer je u njoj mnoštvo paranoičnih otkrivenja ljudi proroka i apostola - paranoika poput Ellen White"

Ti si za razliku od ovoga napisao da sam ja navodno mislio - da ako ljudi ne prihvate Ellen White, da bace bibliju u vatru.

Citiraj mi ta "paranoična otkrivenja proroka i apostola", u kojima oni sanjaju da ih netko proganja kao što je u Jeleninom slučaju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izmišljaš, to je bio jednostavan san u kome su joj pokazani efekti progonstva koje će se dogoditi u poslednje vreme.

Apostoli jesu imali proročka otkrivenja - posebno apostol Jovan koji opisuje progonstvo crkve kroz istoriju.

Ako je Ellen Vhite bila paranoična - onda su to bili i biblijski pisci.

Pre bi se reklo da ti imaš paranoju - jer ne bi opsedao forum sa stotinama kilometarskih poruka u kojima na jedan vrlo neprimeren način napadaš Adventiste i Ellen White, a opet taj greh pripisuješ drugima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Izmišljaš, to je bio jednostavan san u kome su joj pokazani efekti progonstva koje će se dogoditi u poslednje vreme.

Izmišljam!? Evo ponovo njezina sna:

"Te noći sam sanjala da se nalazim u Batl Kriku i da kroz stranično okno na vratima posmatram kako se jedna povorka, dva i dva u redu približava našoj kući. Ljudi u povorci izgledali su strogi i odlučni. Dobro sam ih poznavala i pošla sam da otvorim vrata sobe za prijem da bi ih dočekala, ali sam ipak još jednom pogledala kroz prozor. Prizor se izmenio. Povorka je sad ličila na katoličku procesiju. Jedan je u ruci držao krst a drugi jednu trsku. Kad su se približili kući onaj što je nosio trsku obišao je kuću i rekao triput: „Ova kuća se proskribuje [stavlja van zakona, zabranjuje, uz mogućnost konfiskacije ili zaplene – prim. prev]. Stvari se moraju zapleniti. One govore protiv našeg svetog reda." Užas me je obuzeo i potrčavši kroz kuću izašla sam na vrata prema severu i našla se usred jedne grupe nekih koje sam poznavala, ali se nisam usuđivala ni reč da prozborim iz straha da ne budem izdana. Tražila sam neko skrovito mesto gde bih mogla plakati i moliti se i gde me neće pratiti žudne, ispitivačke oči gde god se okrenem. Stalno sam ponavljala: „Kad bih samo mogla razumeti sve ovo. Kad bi mi samo hteli reći šta sam rekla ili učinila."

Puno sam plakala i molila dok sam gledala kako se naše stvari plene. Pokušala sam da pročitam saosećanje ili sažaljenje u pogledima onih oko sebe, i zapazila nekoliko izraza naklonosti od onih koji bi hteli pričati samnom ili me tešiti kad se ne bi plašili da bi ih ostali mogli primetiti. Pokušala sam jednom da umaknem iz te gomile, ali videla sam da sam pod prismotrom i prikrila sam svoje namere. Počela sam glasno plakati i govoriti: „Kad bi mi samo kazali šta sam učinila ili šta sam rekla! Moj muž, koji je spavao u krevetu u istoj sobi, čuo je moj glasni plač i probudio me. Jastuk mi je bio mokar od suza, a na meni žalosna potištenost duha."
(Ellen White, Svjedočanstvo za crkvu)

Vidiš da ti izmišljaš. Ellen White nigdje ne spominje "progonstvo u posljednje vrijeme". Kažeš da je imala "jednostavan san". Kakav je to jednostavan san? Je li to uobičajeni san? A je li ovaj san Ellen White uobičajen san? Jeli uobičajen san u kojem sanjate da vam "otimaju kuću i imovinu" i u kojem vas "užas obuzme"? Jeli uobičajen san u kojem "puno i glasno plačete", tako da i druge "probudite"? Jeli uobičajen san nakon kojeg vam je "jastuk mokar od suza"? Ovaj san može biti svašta, samo nikako nije "jednostavan ili uobičajen". A ovaj san je školski primjer paranoje i paranoičnih snova i po definiciji paranoje koju si ti iznio.

Apostoli jesu imali proročka otkrivenja - posebno apostol Jovan koji opisuje progonstvo crkve kroz istoriju.

Kao prvo, sveti Ivan nije imao san, nego "zanos u duhu". I kao drugo, Kod Ivana nalazimo svojevrsno čuđenje, ali nikako paranoju. Kao treće, sveti Ivan točno navodi od koga dobiva otkrivenje. Ivan nigdje ne spominje svoj strah i užas koji bi ga obuzeo zbog straha, i Ivan se ne budi na jastuku mokrim od suza.

Ako je Ellen Vhite bila paranoična - onda su to bili i biblijski pisci.

Znam ja ovaj vaš stav. Ako je Jelena lagala, lagali su i biblijski pisci. Ako je Jelena plagirala, plagirali su i biblijski pisci. Ako je Jelena mogla Boga optuživati, zašto vi ne biste optuživali biblijske pisce.

Pre bi se reklo da ti imaš paranoju - jer ne bi opsedao forum sa stotinama kilometarskih poruka u kojima na jedan vrlo neprimeren način napadaš Adventiste i Ellen White, a opet taj greh pripisuješ drugima.

Ostanimo mi ipak na provjerljivim činjenicama.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Čovjek rasturio....najbolje objašnjenje teksta koje sam čuo...

Naravno, kad nisi nikada ni pročitao nešto vrijedno. Sjećam se naših prvih susreta na forumu, i tvoje izjave kako si nakon čitanja "Velike borbe" Ellen White bio oduševljen i kako si tamo našao sve odgovore. To je tipično za adventiste sedmog dana. Pročita adventist "Veliku borbu", i još ako je "osjenjen" duhom Miroljuba Petrovića, evo junačine na forumu i njegove kanonade: Papa je antikrist - Katolička Crkva je Kurva - Jezuiti drže čitav svijet za jaja. Naravno, što bi mogao više i znati netko kome je "Velika borba" vrhunac uma i duha, a najčešće i jedino što je pročitao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Kolko to ima adventistisckih organizacija? 7dana,vegeterijanci,prvog dana????
 
Natrag
Top