Adventistička alergija na argumente

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)
Vjerovala da će Hristos doći 1844g pa On nije došao, pa vjerovala da se grešnici ne mogu obratiti a oni MOGU ako to žele do poslednjeg trenutka... Zaista je naivno da ne lanem ....... uzimati za ozbiljno bilo što, što sestra Wajt rekne ili u šta ona "vjeruje" :roll::roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)
Vjerovala da će Hristos doći 1844g pa On nije došao, pa vjerovala da se grešnici ne mogu obratiti a oni MOGU ako to žele do poslednjeg trenutka... Zaista je naivno da ne lanem ....... uzimati za ozbiljno bilo što, što sestra Wajt rekne ili u šta ona "vjeruje" :roll::roll::roll:

Ti mislis da ce Bog dati sansu i satanistima da se obrate u ''poslednjem trenutku'', nema toga , ima za one ''koji nisu znali'', a ''ko je znao pa svesno isao protiv Boga'', za njega nema spasenja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno da jesam, hvala sto si potvrdio. Konacno si priznao svoje namere na forumu, a to nije zelja da se shvati istina, vec da se ona izvrne po svaku cenu, zarad licne koristi i odbrane sopstvene institucije...

Ja do kraja ne razumijem tvoje namjere i cilj tvog dolaska na forum, ali svakako si pokazao alergiju na argumente, i to u najgorem obliku. I zbog drugih ljudi koji ovo čitaju, vidjet ćemo tipični simptom za ovakavu vrstu alergije.

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, da je Krist tada došao kao ženik, da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike, da je sedma truba tada zatrubila, ili da je to ispunjenje proročanstva u svakom pogledu." (William Miller, Apology and Defense, August, 1845)

Gore imamo izjave Ellen White i William-a Miller-a, a i pored njih netko izjavi:

U gornjim citatima se zapravo govori o veri Milerovih sledbenika, te o tome sta su oni verovali i ocekivali
.....
Adventisticka crkva nikada nije ucila o "odbacivanju čitavog sveta", vec su nakon razocarenja oni okupljeni oko Milera verovali tako.

P.S. Prepozna li netko od vas ovakav simptom kod sebe, znajte da je riječ o najgorem obliku "alergije na argumente". Ne "hodočastite" nikuda, jer za ovu alergiju niti ima lijeka niti vam bilo tko može pomoći.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Već sam odgovorio.

Ti si citirao iz pera Adventista - ali si sve to izvadio iz istorijskog i literarnog konteksta, dao im pogrešnu interpretaciju, pomešao jedno sa drugim, i protumačio onako kako se tebi sviđa - da bi dokazao svoje teorije.

Ja sam sve te pokušaje lažnog predstavljanja iznetog razotkrio, i odgovorio na svaki navod.

Prema tome, potrošio si vreme i trud uzalud, pokušavajući da dokažeš nedokazivo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Već sam odgovorio.

Evo što vam je amnezija. Ti nisi uopće odgovorio. Samo si probao muljati i u toj muljaži čak sam sebe opovrgavao.

Ti si citirao iz pera Adventista - ali si sve to izvadio iz istorijskog i literarnog konteksta, dao im pogrešnu interpretaciju, pomešao jedno sa drugim, i protumačio onako kako se tebi sviđa - da bi dokazao svoje teorije.

Ovdje je pak riječ o amneziji i alergiji zajedno. Tvoja priviđenja su zapravo u pitanju.

Ja sam sve te pokušaje lažnog predstavljanja iznetog razotkrio, i odgovorio na svaki navod.

Ti si samo razotkrio svoju alergiju i amneziju.

Prema tome, potrošio si vreme i trud uzalud, pokušavajući da dokažeš nedokazivo.

Riječ je o očitom, a ne o nedokazivom. Naravno, alergija i amnezija tebi to ne dopušta vidjeti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, možeš kopati po internetu i izmisljati što god želiš, jer internet i wikipedija i služe za to, da objašnjavaju izraze koje ćeš nametnuti drugima koji ne razmišljaju kao ti.

Ja ti želim svako dobro.
 
Natrag
Top