Adventistička alergija na argumente

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Na jednoj drugoj temi, adventisti sedmog dana (mire i Laodikeja) pokazali su strašnu "alergičnost na uvrede". Tako su bar oni sami okarakterizirali svoju alergičnost. Radi li se zaista o "alergiji na uvrede", probat ćemo odgonetnuti prema očitim simptomima.

Simptom prvi:

Mire, tržeći lijeka Laodikejinoj alergiji, nasrće na mene i kaže mi:

Ako je za Laodikeju katolicka crkva "kurva" za tebe je EGW "vestica" i sta sad? Jednaki ste.

Ja mu lijepo odvratim da ja Ellen White nisam nikada nazvao vješticom. Ima i "tražilicu" na forumu pa može i sam točno provjeriti. Dakle, mire je najprije iznio drsku laž na moj račun, a kada nije mogao osporiti moju tvrdnju i moj argument, naprosto ga je zaobišao kao što "alergičar" zaobilazi ambroziju ili neki drugi alergen. Prema tome, simptom "mirina zaobilaženja alergena" ne pokazuje njegovu "alergičnost na uvrede", nego je to simptom mirine "alergije na argumente".

Simptom drugi:

Nije lepo iznositi neistine.

Ja nigde nisam napisao "da me moje verovanje tera da vređam druge"

Dakle, ovo je ne istina.

Ja ponovo, isto kao i miri, najuljudnije odgovorim Laodikeji, ovako:

Jeste li vi adventisti sedmog dana pozvani naviještati vijest tri anđela? Ako jeste, navedi da točno vidimo što su to vijesti tri anđela. Slažem se s tobom da nije lijepo iznositi neistine, ali tko iznosi neistine utvrdit ćemo nakon što od tebe čujemo kakve su to vijesti i kakva je vaša obveza prema njima.

A Laodikeja na sve to samo kaže:

Neko je ovde izjavio - da sve što se ovde izvrće u vezi Ellen White i Adventista, da se to isto može učiniti i sa Rimokatolicizmom, s time što bih ja dodao - da je slučaj sa Rimokatolicizmom mnogo očigledniji, - jer ako se pogledaju istorijske greške Rimokatolicizma, gomilanje bogatstva i različite intrige unutar crkve, onda je razlika očigledna.

Pogledajte Laodikejin simptom. Od Laodikeje ni riječi o "vijesti trojice anđela". Zašto? Pa zato što su "vijesti trojice anđela" argument protiv Laodikejine tvrdnje. "Vijesti trojice anđela" upravo dokazuju moju tvrdnju, dokazuju da su adventisti pozvani naviještati vijest tri anđela, a upravo se tamo govori kako je Katolička Crkva Kurva, a sve ostale Crkve Kurvine kćeri. Dakle, nije Laodikeja ovo zaobišao zato što je "alergičan na uvrede", nego je isto k'o i mire "alergičan na argumente".

Simptom treći:

I ovo je neistina.

Neka se priloži dokaz da sam ja negde napisao da je Katolička crkva "kurva"

Ja ponovo najuljudnije "prilažem dokaz", evo ga:

Pozabavicemo se nešto više ovim pitanjem kada stignemo do 17. glave u Otkrivenju. Tada cemo nesumnjivo dokazati da je "žena kurva", VAVILON VELIKI - Rimokatolicka crkva.

Evo, ja "priložio argument" a Laodikeja gluh. Niti je Laodikeja gluh, niti je Laodikeja "alergičan na uvrede", nego je kao i gore "alergičan na argumente".

Simptom četvrti:

Na moje upozorenje miri, ovako izrečeno:

Čak i da prihvatimo da ja "uzvraćam", očito je i potpuno je jasno da to nije "na isti način". Laodikeja iznosi smiješne, mizerne i besmislene teze bez i jednog suvislog argumenta, a ja sam svoju tezu potkrijepio citatima same Ellen White.

P.S. Diskusija na ovoj temi pretvorila se na neki način u "diskusiju o uvredama". To je samo izgovor i tebi i Laodikeji da pobjegnete od onoga što je vaša prava "noćna mora". Lako bi vi za uvrede, niste vi "alergični na uvrede", nego ste "alergični na argumente". Pogledaj samo koliko ste i ti i Laodikeja "mantrali" kako Ellen White i pioniri ASD nisu vjerovali i naučavali da je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika, nego su to vjerovali, kako vi kažete, "Millerovi sljedbenici", "neki okupljeni oko Millera". A onda suočavanje s argumentima, ovim:

Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, da je Krist tada došao kao ženik, da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike, da je sedma truba tada zatrubila, ili da je to ispunjenje proročanstva u svakom pogledu." (William Miller, Apology and Defense, August, 1845)

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Pogledaj, tvoju i Laodikejinu "mantru" potpuno opovrgavaju "glavni akteri" čitave ove priče. Miller opovrgava, "Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, ...., da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike,", a Ellen White potvrđuje, "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti,". Lako bi vi s uvredama, ali što ćete s ovim argumentima? I Miller i Ellen White opovrgavaju upravo ono što ste vas dvojica čitavo vrijeme mantrali. Ne ostaje vam ništa drugo nego potražiti "časno uzmicanje", "časni bijeg", i tako ste ga pronašli u "obrani dostojanstva", netko vas vrijeđa. Naravno, ne možete i ne ćete ovim ništa riješiti, jer jednu alergiju liječite lijekom za drugu alergiju.

Na sve ove argumente, citate same Ellen White i Millera, mire se uopće ne osvrće. Ne odgovara meni, nego referirajući se na ono što piše Laodikeja mire kaže:

Pa upravo zato sto su u njegovoj crkvi ovi gresi ocigledni i sto protestanti(tu mislim posebno na adventiste) vode bespostednu borbu protiv ove institucije(jer imaju istorijskih razloga[da ne ulazimo sada u danasnji stav katolika i teznju ka pomirenju]), javlja se i mrznja kod ljudi poput Slapa, koji onda iz osvete zasipaju internet pripremljenim tekstovima.

Mire se ponovo ne osvrće na argumente koje sam mu iznio, ali iznosi mire i nešto što inače pokušava sakriti. "Protestanti (posebno adventisti) vode bespoštednu borbu protiv ove institucije (Katoličke Crkve)", priznaje mire. Doduše, mire će dodati kako oni "imaju istorijskih razloga za tu bespoštednu borbu". Vjerojatno mire misli, katolici su priznali grijehe, pa su onda i krivi, a protestanti nisu priznali grijehe pa nisu ni krivi. Koja virtuozna logika. Ipak, i ovdje valja uočiti mirinu "alergiju na argumente".

Nastavit će mire, izbjegavajući se osvrnuti na moje argumente, ovako:

Kada se malo bolje pogleda, i ako je bilo ko pratio Slapa i na drugim forumima, uvidece da je on svuda postavljao iste tekstove iste sadrzine.

Točno mire, postavljao sam i iste i slične tekstove i uvijek sam isto tvrdio. Za razliku od tebe i Laodikeje koji ste na istom forumu, na istoj temi i u istom danu, nerjetko sami sebe demantirali. Izreče ti meni kompliment, pa je red da i ja uzvratim.

Njegova misija nije ''propovedanje evandjelja'' nego ''pokusaj opravdanja svoje crkve'' i ''sirenje mrznje prema drugima''.

Ja zatražih od Laodikeje a on se ogluši. Daj, molim te, iznesi ti ukratko o "adventističkoj troanđeoskoj vijesti", pa da vidimo što je misija vas adventista. A kad smo kod "propovijedanja Evanđelja", dodajmo još propovijedanje Ellen White i pionira ASD o tome kako je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. Dakle, neka u punom svjetlu zasja "ljubav" koju adventisti šire prema drugima.

Dakle radi se o smisljenom napadu na adventiste, a to se radi ''kada ima razloga'' i ''kada nema'' taktika je da se ljudima zgade adventisti i da se diskredituju i ljudi koji ih predstavljaju na forumu.

Možda nekima baš budu simpatični oni koji su naučavali da je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja za grešnike. Vidi kako su tebi simpatični.

O cemu mi dakle govorimo? O nameri da se uklone adventisti.

O alergiji mire, o alergiji govorimo. Govorimo o "adventističkoj alergiji na argumente". Ja ne bih nikoga uklonio, pa tako ni alergične ljude.

Nije to nista cudno, jer glavni inicijator svega toga je Slap, a kome izraz ''vestica'' predstavlja opsteprihvaceni termin tajnog drustva za ''jeretike''..

Heretičari su realnost kroz čitavu povijest Crkve, a postoje i danas.

Sto se tice iznesenog, Slap je ovde izneo 10% istine, a sve ostalo je laz i prevara,

Adventisti nisu samo alergični na argumente koje im vi iznesete, nekada su alergični i na vlastite argumente. Zato mire i neće iznijeti argumente za ovu svoju gornju tvrdnju.

i to moze uvideti svako ko je makar i malo upoznat sa adventistima.

I tko nije zahvaćen "Jeleninim virusom".

I na kraju, ovakvima je zadovoljstvo da im odgovaras, da te hvataju u reci , izvrcu receno i na kraju diskredituju kao osobu, to im je zadatak, a pored toga i uzivaju u tome. Iskopace o tebi svakakve prljavstine, u tome su eksperti, cuvaju to na hardu, sve pripremljeno, skupljaju informacije, to se uci u skoli, veruj mi.. Ne treba im dozvoliti ovo izivljavanje..

Da je se tebi domoći kakvog foruma gdje bi mogao laprdati što te volja, a da ti nitko ne smije ni odgovoriti!? A da ti je tek naći kakav forum na kojem bi bilo zabranjeno iznositi argumente - "Forum za alergičare".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Na jednoj drugoj temi, adventisti sedmog dana (mire i Laodikeja)

Ja nisam adventista, zato me nemoj oslovljavati tako, ja tvoj izbor postujem i nazivam te katolickim vernikom.
Bas me briga za uvrede, mene se to ne dotice, radi se jedino o tome da iznosis neistine, kao i sada gore sto si rekao da sam ja adventista a znas da nisam...

Rekao sam da necu odgovarati, pisi sta hoces, ja pisem isto, pa nek ljudi citaju.
Niko na tvoje argumente nije alergican, vec smo sve culi, ostao si bez dodatnih argumenata, jer si sve ispucao, i vreme je da se i ovaj razgovor zavrsi. Ja sam ovde dosao da pricam o Isusu Hristu a ne o Jeleni i da vodim besmislena i licna prepucavanja.
Ja u tvojoj igri necu ucestvovati, ne zato sto nemam argumenata, nego zato sto je glupo i dosadno i greh je pred Bogom voditi ove isprazne razgovore. A posto znam sta je tebi cilj i koja ti je namera , ne pada mi na pamet.
Predlazem i Laodikeji da ucini isto. A ako me poslusa, moraces naci nekog drugog za razgovor o ovoj temi.

Svejedno, drago mi je sto si otvorio temu, jer po tome vidimo da sam pogodio u srz problema i sad znamo ko si i sta je tvoj zadatak na forumu..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja nisam adventista, zato me nemoj oslovljavati tako, ja tvoj izbor postujem i nazivam te katolickim vernikom.

Nisi ti adventist, ti si okorjeli adventist. Svi adventisti su sljedbenici Ellen White, a samo su okorjeli adventisti spremni javno se sramotiti braneći i niječući Jelenina bogohulna naučavanja.

Bas me briga za uvrede, mene se to ne dotice, radi se jedino o tome da iznosis neistine, kao i sada gore sto si rekao da sam ja adventista a znas da nisam...

Samo što ti, zbog svoje alergije na argumente, ne možeš iznijeti ni jedan argument da ja iznosim neistine.

Rekao sam da necu odgovarati, pisi sta hoces, ja pisem isto, pa nek ljudi citaju.

Da, neka čitaju.

Niko na tvoje argumente nije alergican, vec smo sve culi, ostao si bez dodatnih argumenata, jer si sve ispucao, i vreme je da se i ovaj razgovor zavrsi.

Ja sve svoje argumente ispucao, a ti ne uzvrati niti jednim. Ipak si ti alergičan na argumente.

Ja sam ovde dosao da pricam o Isusu Hristu a ne o Jeleni i da vodim besmislena i licna prepucavanja.

Zašto onda nisi radio ono zbog čega si ovdje došao? Zašto si nijekao i branio, bez argumenata, Jelenine besmislice? Da te podsjetim:

U gornjim citatima se zapravo govori o veri Milerovih sledbenika, te o tome sta su oni verovali i ocekivali
....
Adventisticka crkva nikada nije ucila o "odbacivanju čitavog sveta", vec su nakon razocarenja oni okupljeni oko Milera verovali tako.

A onda dolazi Jelenino priznanje: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Pogledaj kako si zastupao i branio notornu neistinu. Čak si zastupajući i iznoseći neistinu lažljivicom pravio i samu Ellen White. Tvoja alergija je izgleda ona najtežeg oblika, čak si alergičan i na "Jelenine argumente".

Ja u tvojoj igri necu ucestvovati, ne zato sto nemam argumenata, nego zato sto je glupo i dosadno i greh je pred Bogom voditi ove isprazne razgovore.

A sudjelovao si toliko vremena u ovim "ispraznim razgovorima". Odustaješ u trenutku kada bi morao bar jedan argument iznijeti. Dakle, ipak ti ne odustaješ jer je ovo "grijeh pred Bogom", nego zbog svoje alergije na argumente.

A posto znam sta je tebi cilj i koja ti je namera , ne pada mi na pamet.

Moj je cilj i namjera argumentima pokazati kako stvari stoje. A s obzirom na tvoju alergiju na moje argumente i potpuni izostanak tvojih argumenata, razumijem i tvoj bijeg.

Predlazem i Laodikeji da ucini isto. A ako me poslusa, moraces naci nekog drugog za razgovor o ovoj temi.

Daj molim te nagovori i Laodikeju da više ne piše. Učinit ćete i meni veliku stvar, a učinit ćete najviše za adventiste i Ellen White. Naime, nitko ne šteti adventistima i Ellen White koliko to činite vas dvojica pišući ovdje. Ti i Laodikeja me podsjećate na onu dvojicu iz crtića "A je to". Evo, pogledaj:

Svejedno, drago mi je sto si otvorio temu, jer po tome vidimo da sam pogodio u srz problema i sad znamo ko si i sta je tvoj zadatak na forumu..

Pogodio si "u sridu".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, simptomi manije gonjenja i neuzastivljeve želje da se u svakom slučaju napadaju Adventisti su upravo vidljivi, a to su - da se na forumu otvori deset tema na kojima se napadaju i Ellen White i Adventisti.

Ako neko pogleda teme koje sam ja otvorio - tu nema ni jedna koja se bavi naadima na bilo koju crkvu.

Samo bih odgovorio na optužbu da sam ja Rimokatoličku crkvu nazvao "Kurvom"

Dakle, reči koje sam ja navodno napisao glase:

"Pozabavicemo se nešto više ovim pitanjem kada stignemo do 17. glave u Otkrivenju. Tada cemo nesumnjivo dokazati da je "žena kurva", VAVILON VELIKI - Rimokatolicka crkva"

Stvarnoslap ima veliki problem sa namernim iznošenjem neistina, a to vidimo iz ovog primera gde je namerno tuđe reči pripisao meni, jer ovo nisam napisao ja, već jedan od članova pod imenom "Gerakules" koji nije dugo prisutan na forumu, a evo i linka teme i komentara koji to dokazuje:

http://serbianforum.org/threads/ko-je-zver-iz-knjige-otkrivenja.185473/#post-676373

Zahvaljujem i pozdrav!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Samo bih odgovorio na optužbu da sam ja Rimokatoličku crkvu nazvao "Kurvom"

Dakle, reči koje sam ja navodno napisao glase:

"Pozabavicemo se nešto više ovim pitanjem kada stignemo do 17. glave u Otkrivenju. Tada cemo nesumnjivo dokazati da je "žena kurva", VAVILON VELIKI - Rimokatolicka crkva"

Stvarnoslap ima veliki problem sa namernim iznošenjem neistina, a to vidimo iz ovog primera gde je namerno tuđe reči pripisao meni, jer ovo nisam napisao ja, već jedan od članova pod imenom "Gerakules" koji nije dugo prisutan na forumu, a evo i linka teme i komentara koji to dokazuje:

Evo još jednog linka koji također dokazuje: http://serbianforum.org/threads/katolicanstvo.158192/page-15#post-1683130

Jesi li ti "navodno" napisao, ili si ipak napisao? Očito je da ti imaš puno veći problem od mene.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, evo celog konteksta mojih reči iz ovog drugog navodnog dokaza sa druge teme - da sam ja Rimokatoličku crkvu nazivao "kurva" u kome sam naveo jedan tekst sa predavanja održanog u Beogradu na temu 1260 godina iz otkrivenja:

CITAT:

"Pošto je traženo da dam Adventističko učenje po pitanju Rimokatoličke crkve kao bludnice opisane u otkrivenju prilažem jedan tekst sa predavanja o ovoj temi, kao i jedan drugi tekst koji govori o zeni koja sedi na zveri.

Tekstovi su malo opsirniji, ali ko zeli da spozna istinu - nece mu biti tesko da ih procita"


Naveo bih reči predavača iz samog teksta koji pokazuje suprotnost tvrdnje koja se ovde iznosi "da Adventisti na sva zvona nazivaju
Rimokatoličku crkvu "kurva"

Evo reči samog predavača u pomenutom tekstu,

CITAT:


"Ja nikada ne volim da govorim o nekoj crkvi ako nema tu ljudi koji mogu da se brane, da kažu: "To nije istina, vi govorite neistinu" i tako dalje.
Zato ćemo pokušati da budemo objektivni. Danas je popularno govoriti protiv nekih crkava.
Ja smatram da ne smemo dozvoliti toj euforiji da nas ponese, ali u isto vreme, svako ko čita pošteno Bibliju mora imati dovoljno moralne snage da kaže istinu.
Zato, kad budemo čitali večeras ovo poglavlje, onda je dobro da pokušamo da shvatimo biblijski tekst na jedan ispravan način"

http://serbianforum.org/threads/katolicanstvo.158192/page-15#post-1683130
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, evo celog konteksta mojih reči iz ovog drugog navodnog dokaza sa druge teme

:roll::roll::roll: Kako "navodnog dokaza"!? Ostavio sam link na tvoj post na ovom forumu, i svi tamo mogu točno pročitati što si napisao. Nije to "navodni dokaz", nego stvarni i najvjerodostojniji dokaz.


- da sam ja Rimokatoličku crkvu nazivao "kurva" u kome sam naveo jedan tekst sa predavanja održanog u Beogradu na temu 1260 godina iz otkrivenja:

CITAT:

"Pošto je traženo da dam Adventističko učenje po pitanju Rimokatoličke crkve kao bludnice opisane u otkrivenju prilažem jedan tekst sa predavanja o ovoj temi, kao i jedan drugi tekst koji govori o zeni koja sedi na zveri.

Tekstovi su malo opsirniji, ali ko zeli da spozna istinu - nece mu biti tesko da ih procita"

:roll::roll::roll: Bravo! Sada si sam priznao i ono što si nijekao i još nešto drugo. Dakle, priznao si da si ipak u svojim tekstovima Katoličku Crkvu nazvao Kurvom, i priznao si da je to upravo Adventističko učenje. :mig:

Naveo bih reči predavača iz samog teksta koji pokazuje suprotnost tvrdnje koja se ovde iznosi "da Adventisti na sva zvona nazivaju
Rimokatoličku crkvu "kurva"

Evo reči samog predavača u pomenutom tekstu,


"Ja nikada ne volim da govorim o nekoj crkvi ako nema tu ljudi koji mogu da se brane, da kažu: "To nije istina, vi govorite neistinu" i tako dalje.
Zato ćemo pokušati da budemo objektivni. Danas je popularno govoriti protiv nekih crkava.
Ja smatram da ne smemo dozvoliti toj euforiji da nas ponese, ali u isto vreme, svako ko čita pošteno Bibliju mora imati dovoljno moralne snage da kaže istinu.

Zato, kad budemo čitali večeras ovo poglavlje, onda je dobro da pokušamo da shvatimo biblijski tekst na jedan ispravan način"

:roll::roll::roll: Bravo Laodikeja! Prizna ti nama i treću važnu stvar. Prizna ti nama kakvoj vas prijetvornosti i podmuklosti poučavaju. Poučava vaš "adventistički predavač", ne smemo dozvoliti toj euforiji da nas ponese, ali u isto vreme, ..... moramo imati dovoljno moralne snage da kažemo istinu. A istina prema vašem "predavaču" glasi:

"Pozabavicemo se nešto više ovim pitanjem kada stignemo do 17. glave u Otkrivenju. Tada cemo nesumnjivo dokazati da je "žena kurva", VAVILON VELIKI - Rimokatolicka crkva."

Da rezimiramo. Priznao si da si ipak u svojim tekstovima Katoličku Crkvu nazivao Kurvom. Priznao si da je to vaše Adventističko učenje. I priznao si da vas poučavaju da to na prijetvoran i podmukao način širite.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap insinuiraš i iznosiš neistine.

Citat koji sam postavio jasno kaže "da je neko tražio da dam Adventističko učenje po pitanju bludnice ili žene koja sedi na zveri" i ja sam to učinio.

CITAT:

"Pošto je traženo da dam Adventističko učenje po pitanju Rimokatoličke crkve kao bludnice opisane u otkrivenju prilažem jedan tekst sa predavanja o ovoj temi, kao i jedan drugi tekst koji govori o zeni koja sedi na zveri"

Sledeći citat je takođe jasan.

Predavač napominje da ne voli da govori o drugim crkvama sa strane, ako nema pripadnika tih crkava da bi mogli da daju kontraargumente, i upućuje na pošteno čitanje kako bi iotkrio istinu po ovom pitanju.


CITAT:

"Ja nikada ne volim da govorim o nekoj crkvi ako nema tu ljudi koji mogu da se brane, da kažu: "To nije istina, vi govorite neistinu" i tako dalje.
Zato ćemo pokušati da budemo objektivni. Danas je popularno govoriti protiv nekih crkava.
Ja smatram da ne smemo dozvoliti toj euforiji da nas ponese, ali u isto vreme, svako ko čita pošteno Bibliju mora imati dovoljno moralne snage da kaže istinu.
Zato, kad budemo čitali večeras ovo poglavlje, onda je dobro da pokušamo da shvatimo biblijski tekst na jedan ispravan način"

Dakle, Adventističko učenje jeste - da je žena ili bludnica koja sedi na zveri Rimokatolička crkva, i tu nema ništa sporno, samo je sporna optužba da Adventisti ovo zloupotrebljavaju, što nije slučaj, već kada se o tome govori oni ne mogu da prećute ovu istinu, jer bi to bilo poništavanje Božje volje koji je ovu istinu i objavio u svojoj reči.

Koliko mi je poznato - ovakav pošteni pristup ne postoji u tradicionalnim crkvama, već se na jedan vrlo neprimeren način govori o drugim crkvama, osuđuje, vređa, ponižava, pa čak i psuje na račun drugih crkava i pojedinaca, a jedan od prvih dokaza ste upravo ti i Taramana. sa svojim neprimernim pisanjem i vređanjem drugih.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap insinuiraš i iznosiš neistine.

Citat koji sam postavio jasno kaže "da je neko tražio da dam Adventističko učenje po pitanju bludnice ili žene koja sedi na zveri" i ja sam to učinio.

:roll::roll::roll: Hoćeš reći da nisi samoinicijativno Katoličku Crkvu nazvao Kurvom, nego je to netko od tebe tražio!?

Koliko mi je poznato - ovakav pošteni pristup ne postoji u tradicionalnim crkvama,

:roll::roll::roll: Naravno da ne postoji. Koji je to uzvišeniji i pošteniji čin prema drugima nego im Crkvu nazvati Kurvom?

a jedan od prvih dokaza ste upravo ti i Stvarnoslap sa svojim neprimernim pisanjem i vređanjem drugih.

Tko to ja i stvarnoslap? Sav si se "zmešal".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, neozbiljan si, s tobom raspravljati o ozbiljnim temama je uvreda za savest.

Što rekoh rekoh, svako ima razum i oči pa neka čita.

Tebi sve najbolje.
 
Natrag
Top