Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa covece pa vi ste sve korporacije okupirali,vi adventisti.Pa pogledaj gde ste stavili (GOSPODA)????


GRAN MASTER OF MASONS MEDALLION USING THE JEWISH QABBALIST TETRAGRAMMATON
Compare the Tetragrammaton Qabbalistic symbols above to the Image on the altar of the Forest Lake Seventh Day Adventist church (Picture below).
3192587.jpg
FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)

Pa ovo je uzas.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мислим да ова посланица Галатима (5 глава) може скоро у потпуности пренети поруку онима који се размишљају да се упецају на адвентистичку науку:

1. Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити.

2. Ево ја Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи.
3. А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити.
4. Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати.

Зашто?

5. Јер ми духом чекамо од вере наду правде.
6. Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.
7. Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?
8. То одвраћање није од Оног који вас позва.
9. Мало квасца укисели све тесто.
10. Ја се за вас надам у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас смета понеће грех, макар ко био.
11. А ја, браћо, ако још обрезање проповедам, зашто ме гоне? Тако се укиде саблазан крстова.
12. О да би одсечени били они који вас кваре!
13. Јер сте ви, браћо, на слободу позвани: само да ваша слобода не буде на жељу телесну, него из љубави служите један другом.

А закон, шта са њим?

14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
15. Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите.
16. Велим пак: по духу ходите, и жеља телесних не извршујте.
17. Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете.
18. Ако ли вас дух води, нисте под законом.

Како то да нисмо под законом? Значи, ако чинимо зло - нас закон терети. Какви не треба да будемо?

19. А позната су дела телесна, која су прељубочинство, курварство, нечистота, бесрамност,
20. Идолопоклонство, чарања, непријатељства, свађе, пакости, срдње, пркоси, распре, саблазни, јереси,
21. Зависти, убиства, пијанства, ждерања, и остала оваква за која вам напред казујем као што и казах напред, да они који тако чине неће наследити царство Божије.

А шта да чинимо да будемо слободни од закона?



22. А род је духовни љубав, радост, мир, трпљење, доброта, милост, вера,
23. Кротост, уздржање; на то нема закона.
24. А који су Христови, распеше тело са сластима и жељама.
25. Ако у духу живимо по духу и да ходимо,
26. Да не тражимо лажне славе раздражујући један другог, и завидећи један другом.

На основу 22. стиха ми јасно можемо да закључимо која су то дела којих ми треба да се држимо, а не дела из закона Мојсијевог. Такође имамо Божији закон који извршујемо у само једном потезу, а то је?

Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Мислим да ова посланица Галатима (5 глава) може скоро у потпуности пренети поруку онима који се размишљају да се упецају на адвентистичку науку:

1. Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити.

2. Ево ја Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи.
3. А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити.
4. Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати.

Зашто?

5. Јер ми духом чекамо од вере наду правде.
6. Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.
7. Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?
8. То одвраћање није од Оног који вас позва.
9. Мало квасца укисели све тесто.
10. Ја се за вас надам у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас смета понеће грех, макар ко био.
11. А ја, браћо, ако још обрезање проповедам, зашто ме гоне? Тако се укиде саблазан крстова.
12. О да би одсечени били они који вас кваре!
13. Јер сте ви, браћо, на слободу позвани: само да ваша слобода не буде на жељу телесну, него из љубави служите један другом.

А закон, шта са њим?

14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
15. Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите.
16. Велим пак: по духу ходите, и жеља телесних не извршујте.
17. Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете.
18. Ако ли вас дух води, нисте под законом.

Како то да нисмо под законом? Значи, ако чинимо зло - нас закон терети. Какви не треба да будемо?

19. А позната су дела телесна, која су прељубочинство, курварство, нечистота, бесрамност,
20. Идолопоклонство, чарања, непријатељства, свађе, пакости, срдње, пркоси, распре, саблазни, јереси,
21. Зависти, убиства, пијанства, ждерања, и остала оваква за која вам напред казујем као што и казах напред, да они који тако чине неће наследити царство Божије.

А шта да чинимо да будемо слободни од закона?



22. А род је духовни љубав, радост, мир, трпљење, доброта, милост, вера,
23. Кротост, уздржање; на то нема закона.
24. А који су Христови, распеше тело са сластима и жељама.
25. Ако у духу живимо по духу и да ходимо,
26. Да не тражимо лажне славе раздражујући један другог, и завидећи један другом.

На основу 22. стиха ми јасно можемо да закључимо која су то дела којих ми треба да се држимо, а не дела из закона Мојсијевог. Такође имамо Божији закон који извршујемо у само једном потезу, а то је?

Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.

To je to brate Adriane,a ne sto oni tu motaju,po forumu sve prevaranti do prevaranta,(EKUMENISTI)Ovamo nas podrzavaju jer im je cilj da oteraju svoju jeres JS-ke,a oni ispase jos gori.Ma videli ti majketi gde okacise Gospoda???

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Верујем да има искрених хришћана међу адвентистима. Проблем настаје када верник види да постоји противречност са Библијом, али зажмури прво на једно око, па после на оба, па покрије и уши да не чује ни шта им ми говоримо, а на крају и уста затвори за своје речи, већ само понавља спремљен материјал који сви редом напамет знају и говоре.

Кад дође тренутак да изнесу своје мишљење и запажање, морају да се врате на науку Хелене Вајт да провере да ли је у складу а њеним писанијем, а ако није онда мора да се усклади или се једноставно прећути. Њима је најгоре, јер и кад виде нешто што је очигледно они морају да послушају своју заједницу, а у последњој фази су дубоко убеђени да смо сви под утицајем ђавола ако им укажемо да негде греше. Све је то последица "обраде".


brainwash.jpgbrainwashing2.jpg_2.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Верујем да има искрених хришћана међу адвентистима. Проблем настаје када верник види да постоји противречност са Библијом, али зажмури прво на једно око, па после на оба, па покрије и уши да не чује ни шта им ми говоримо, а на крају и уста затвори за своје речи, већ само понавља спремљен материјал који сви редом напамет знају и говоре.

Кад дође тренутак да изнесу своје мишљење и запажање, морају да се врате на науку Хелене Вајт да провере да ли је у складу а њеним писанијем, а ако није онда мора да се усклади или се једноставно прећути. Њима је најгоре, јер и кад виде нешто што је очигледно они морају да послушају своју заједницу, а у последњој фази су дубоко убеђени да смо сви под утицајем ђавола ако им укажемо да негде греше. Све је то последица "обраде".


Pogledajte prilog 29195Pogledajte prilog 29196
Ma obrada nego sta pastori dobijaju ogromnu lovu da drze ovce na okupu,isto ko i kod Svedoka.

Pokazujes im ko covek sve i ambleme koje smo svi mi videli po ulicama,bolnicama,prodavnicama itd,samo ranije nismo na to obrtacali paznju,danas sam se sokirao kad sam otkrio neke sajtove SDA.


Moram da iskopiram sve treba cemi 2 dana i noci i idem i na druge forume,da spasem koliko se moze brace ako ovi ovde ne zele da se spasavaju.Seti se brate sta rece djavo Isusu! pokloni mi se i sve cu ti ovo pokloniti(carstva zemna)koliko vidim sve je u njihovim rukama.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Subota !

Subota je veoma jasna stvar ako se dobro poznaje Pismo i ima čisto i iskreno srce. Nažalost ovde vidim toliko rasprave o njoj, a to je zaista bespotrebno, jer je ona zaista lepo objašnjena u Pismu.

Evo i ARGUMENATA:

1. Subota je data isključivo Jevrejima, a ne celom čovečanstvu:

1.1. Sihovi iz Pisma nam to govore. Poput:
[FONT=&amp]2. Мојс. 31:[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А ти кажи синовима Израиљевим и реци: Али суботе моје чувајте, јер је знак између мене и вас од колена до колена, да знате да сам ја Господ који вас посвећујем.[/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Чувајте дакле суботу, јер вам је света; ко би је оскврнио, да се погуби; јер ко би год радио какав посао у њу, истребиће се она душа из народа свог.[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Шест дана нека се ради; а седми је дан субота, одмор, свет Господу; ко би год радио посао у дан суботни, да се погуби.[/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Зато[/FONT][FONT=&amp] ће чувати синови Израиљеви суботу празнујући суботу од колена до колена заветом вечним.[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] То је знак између мене и синова Израиљевих довека; јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, а у седми дан почину и одмори се.[/FONT]

1.2. Niko je nije svetkovao sem Jevreja do pojave Baptista sedmoga dana u 17-tom veku! A i danas je niko ne svetkuje sem par subotarskih Crkvi.

1.3. Jer da ovo nije tačno – da li bi apostola Pavle smeo da napiše u N.Z. sledeće stihove:
[FONT=&amp]Римљ. 14:[/FONT][SUP][FONT=&amp]4[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Ко си ти који судиш туђем слузи[/FONT][FONT=&amp]? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.[/FONT][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао[/FONT][FONT=&amp].[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује[/FONT][FONT=&amp]. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.[/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.[/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо.[/FONT]
[FONT=&amp] Галатима 4 : [/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А сад познавши Бога, и још познати бивши од Бога, [/FONT][FONT=&amp]како се враћате опет на слабе и рђаве стихије, којима опет изнова хоћете да служите?[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Гледате на дане и месеце, и времена и године[/FONT][FONT=&amp].[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Бојим се за вас да се не будем узалуд трудио око вас.[/FONT]
[FONT=&amp]Kološ. 2: 13 - 17[/FONT][FONT=&amp] On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime. Milostivo nam je oprostio sve prestupe,izbrisao zadužnicu koja propisima beše protiv nas, protivila nam se. Nju on ukloni pribivši je na križ. Skinu Vrhovništva i Vlasti, javno to pokaza: u pobedničkoj ih povorci s njime vodi. Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. 17 To je tek sena onoga što dolazi,a zbiljnost jest - telo Kristovo.[/FONT]

Ovo bi bile ozbiljne kontradiktornosti da je subota data celom čovečanstvu!

1.4. Ponovilo bi se svetkovanje SUBOTE barem jedanput u Novom Zavetu, da je bitna za naše spasenje:


Mat.5:27-28[FONT=&amp]Чули сте како је казано старима: Не чини прељубе.. А ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу свом.А ако те око твоје десно саблажњава, ископај га и баци од себе: јер ти је боље да погине један од удова твојих неголи све тело твоје да буде бачено у пакао.[/FONT][FONT=&amp]И ако те десна рука твоја саблажњава,[/FONT][FONT=&amp] одсеци је и баци од себе: јер ти је боље да погине један од удова твојих неголи све тело твоје да буде бачено у пакао.[/FONT]

Matej 15:19 [FONT=&amp]Jer od srca izlaze zle misli, ubistva, preljube, kurvarstva, krađe, lažna svedočanstva, hule na Boga.[/FONT][FONT=&amp]

[/FONT]
Otkrivenje 21:8[FONT=&amp] strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima,[/FONT][FONT=&amp] i svima lažama[/FONT][FONT=&amp], njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.

[/FONT]
Marko 12:29-31[FONT=&amp] A Isus odgovori mu: Prva je zapovest od svih: Čuj Izrailju, Gospod je Bog naš Gospod jedini; I ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim i svom dušom svojom i svim umom svojim i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovest. I druga je kao i ova: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. Druge zapovesti veće od ovih nema

[/FONT]
1.Korinć.6:9[FONT=&amp] Ili ne znate da nepravednici neće naslediti carstvo Božije? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici [/FONT][FONT=&amp]10[/FONT][FONT=&amp] Ни лупежи,ни лакомци,ни пијанице,ни кавгаџије, ни хајдуци, царство Божије неће наследити.[/FONT]

Matej 5:33-37[FONT=&amp] Još ste čuli kako je kazano starima: Ne kuni se krivo, a ispuni šta si se Gospodu zakleo. A ja vam kažem[/FONT][FONT=&amp]: ne kunite se nikako: ni nebom, jer je presto Božji

[/FONT]
Matej 5:21-22[FONT=&amp] Čuli ste kako je kazano starima: Ne ubij; jer ko ubije, biće kriv sudu. A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svog nizašta, biti kriv sudu; a ako li ko reče bratu svom: Raka ! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom.

[/FONT]
Marko 10:19[FONT=&amp] Zapovesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svedoči lažno; ne čini nepravde nikome; poštuj oca svog i mater

[/FONT]
Matej 12:36-37[FONT=&amp] A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda. Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.

[/FONT]
Luka 12:15[FONT=&amp] A njima reče: Gledajte i čuvajte se od lakomstva; jer niko ne živi onim što je suviše bogat.

[/FONT]
Rimljanima 13:13[FONT=&amp] Da hodimo pošteno kao po danu: ne u žderanju i pijanstvu, ne u kurvarstvu i nečistoti, ne u svađanju i zavisti

[/FONT]
1. Korinćanima 3:3 [FONT=&amp]Jer ste još telesni. Jer gde su među vama zavisti i svađe i nesloge, niste li telesni, i ne živite li po[/FONT][FONT=&amp] čoveku?

[/FONT]
Jakovljeva 3:14[FONT=&amp] Ako li imate gorku zavist i svađu u srcima svojim, ne hvalite se, ni lažite na istinu

[/FONT]
Matej 7:1-5[FONT=&amp] Ne sudite da vam se ne sudi

[/FONT]
1.Timot. 1:9,10[FONT=&amp] Znajući ovo da pravedniku zakon nije postavljen,nego bezakonicima i nepokornima i bezbožnicima[/FONT][FONT=&amp] i grešnicima, nepravednima i poganima, krvnicima oca i matere, krvnicima ljudskim, Kurvarima, muželožnicima, ljudokradicama, lažljivcima, kletvoprestupnicima[/FONT][FONT=&amp], i ako šta ima protivno zdravoj nauci,

[/FONT]
Umesto toga Hrist i apostoli nas upozoravaju da nećemo ući u Carstvo Nebesko ako smo:

1) Pogledali neku ženu sa željom;
2) Strašljivi;
3) Nepravednici;
4) Vračari;
5) Adžuvani;
6) Lakomci;
7) Kavgadžije;
8) Hajduci;
9) .................

Pa zar su ove stvari važnije od subote, da nam se one napominju, a subota ne.
Međutim svim apostolima je bila jasna subota što se tiče spasenja Hrišćana, zato je nisu nigde ni uvrstili u Novi Zavet.

Pošto imam puno o suboti, nastaviću sutra..............
A i sačekaću malo odgovora.
Pozdrav svima i hvala na strpljenju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa covece pa vi ste sve korporacije okupirali,vi adventisti.Pa pogledaj gde ste stavili(GOSPODA)????


GRAN MASTER OF MASONS MEDALLION USING THE JEWISH QABBALIST TETRAGRAMMATON
Compare the Tetragrammaton Qabbalistic symbols above to the Image on the altar of the Forest Lake Seventh Day Adventist church (Picture below).
3192587.jpg
FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)


Gero, badava se uminjes ta tvoja nastrojanja nista ne vrede.
Izgleda da tebi smeta sto je Hristos centar u Adventistickoj crkvi.
Ako je tako zaista mi je zao.

Nema to nikakve veze sa masonom, mi velicamo Hrista, a koga ti velicas?

Bas je odlicno crkva dekorisana, moze vam biti uzor.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa covece pa vi ste sve korporacije okupirali,vi adventisti.Pa pogledaj gde ste stavili(GOSPODA)????


GRAN MASTER OF MASONS MEDALLION USING THE JEWISH QABBALIST TETRAGRAMMATON
Compare the Tetragrammaton Qabbalistic symbols above to the Image on the altar of the Forest Lake Seventh Day Adventist church (Picture below).
3192587.jpg
FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)



Gero, badava se uminjes ta tvoja nastrojanja nista ne vrede.
Izgleda da tebi smeta sto je Hristos centar u Adventistickoj crkvi.
Ako je tako zaista mi je zao.

Nema to nikakve veze sa masonom, mi velicamo Hrista, a koga ti velicas?

Bas je odlicno crkva dekorisana, moze vam biti uzor.

Sve najbolje

Miko pa dali si ti citav? Isus na obelisku????? Pa znas li ti uopsta stga oznacava obelisk?? P...s boga ra ili tamo zevsa, za mene ne da mi je krivo,nego sam izludio kad to videh.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Таман по гностицизму, све се уклапа. Лепо рече наш апостол Павле за вукове који ће доћи после њега. Кад оно после 18. векова дођоше и наследници тих наука. Него, било је пророка много, са много визија и пророчанстава, али далеко најгори су они који користе име Божије. Пророчанства се не обистине, а следбеници и даље верују да је лажни пророк - пророк Божији. Има овде сличности.

proroštvo zdravlja.JPGбаба Ванга.jpeg
 
Natrag
Top