Adventisti i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Биле глупости или не, остајем при речима да ово што пишеш није за тему религије, већ за медицину или алтернативну медицину. Не могу никако да замислим Христа и апостоле како прописују јеловник хришћанима, толико је заиста неозбиљно и ван поенте Спасења, да се човек може насмејати. Али, на жалост, ове приче и Њу ејџ учења вам пролазе поготову у данашње време, тако да се не треба смејати. Људе залуђујете са тим, али они су вам то допустили.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Биле глупости или не, остајем при речима да ово што пишеш није за тему религије, већ за медицину или алтернативну медицину.

Adriane, ova tema i jeste o religiji i zdravlju. Diskutujemo o tome kako ishrana utice na zdravlje i religiju?
Nauka je dokazala d apostoji velika povezanost izmedju religije (vere) i zdravlja.
Prema tome mislim d aje ono sto iznosim upravo za ovu temu.
---------------------------

Не могу никако да замислим Христа и апостоле како прописују јеловник хришћанима, толико је заиста неозбиљно и ван поенте Спасења, да се човек може насмејати.

Adreane, ako je to za tebe toliko smesno, pa smej se! ko ti brani?
A mozes li da zamislis Boga Stvoritelja, kojije posle stvaranja Adama i Eve upravo propisao im i jelovnik?
"Evo dao sam vami sve bilje sto nosi seme po svoj zemlji i sva drveta rodna, koja nose seme to ce vam biti hrana." 1. Mojsijeva 1, 29.
"Jedi slobhodno sa svakoga drveta u vrtu? 1. Mojsijeva 2,16.

Adriane, mozes li da zamislis da je
Bog i zivotinjama propisao jelovnik?
"A svemu zverinju zemaljskom i svim pticama nebeskim i svemu sto se mice po zemlji i u cemu ima dusa ziva, DAO SAM SVU TRAVU DA JEDU."
1. Mojsijeva 1,30.

Adriane, a da li te iznenadjuje da premudri Bog ni ljudima ni zivotinjama nije dao meso kao hranu, nego samo bilje, voce povrce i zitarice, semenke?
"A ti ces jesti zelje poljsko." 1. Mojsijeva 3,18.

Ne mislis valjda da je Bog pogresio sto je propisivao jelovnik za ljude i zivotinje?
---------------------------
Али, на жалост, ове приче и Њу ејџ учења вам пролазе поготову у данашње време, тако да се не треба смејати. Људе залуђујете са тим, али они су вам то допустили.


Adriane, da li je i Bozji posupak, odredjivanja ishrane ljudima i zivotinjama proizvod New Agea) Nju Ejdza)?

Adriane, obrati paznju na jasne biblkijske izjave: "Jer ste kupljeni skupo, proslavite, dakle, Boga u telesima svojim, i u dusama svojim, sto je Bozje." 1. Kornicanima 6,20.

"Ili ne znate da su telesa vasa hram Svetoga Duha koji zivi u vama koga imate od Boga, i niste svoji.?" 1. Korincanima 6,19.

"Ako neko unistava hram Boziji, Bog ce njega unistiti, jer je hram Bozji svet, a TO STE VI." 1. Korincanima 3,17. Carnic

Vidis brate Adriane, da Bog ne gleda tako jednostavno kako mi postupamo sami sa sobom i na koji nacin unistavamo svoje zdravlje.
Prema tome, u svim religijama, samoubistvo je greh. A sta mislis, ako u nas organizam uzimamo otrove, alkohol, nezdravu hranu, duvan, drogu, i na taj nacin onesposobimo sebe da zrelo mislimo i donesemo korisne odluke, zar to nije greh?

Pavle pise: "I CEO VAS DUH, DUSA I TELO, da se sacuvaju bez krivice za dolazak Gospoda nasega Isusa Hrista."
1. Solunjanima 5,23.

Tako vidis da Biblija usko povezuje zdravlje, tj brigu o telu, kao i o dusi?

To je isti i Hristos pokazao, jer je vise vremena utrosio u lecenje i pomaganje nevoljnima,nego u uicenju i propovedanju.
Zar ti ovo nije dosta da shvatis da smo pred Bogom odgovorni ne samo za dusu, nego i za telo?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Сада је НОВИ ЗАВЕТ, ти и даље живиш у време фарисеја. Тако су и они држали све стриктно, а отпадоше од Спасења. Мислили су да ће те ствари да их учине "чистијим" од осталих и да су нешто посебно. Баш као и ви. А што се тиче јеловника, то није Божија заповест или апостолска, већ Хелен Вајт. У апостолским посланицама јасно видимо шта нам се говори о храни и пићу, а ви имате заповести људске. Само се ви држите, немам ја ништа против.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Биле глупости или не, остајем при речима да ово што пишеш није за тему религије, већ за медицину или алтернативну медицину. Не могу никако да замислим Христа и апостоле како прописују јеловник хришћанима, толико је заиста неозбиљно и ван поенте Спасења, да се човек може насмејати. Али, на жалост, ове приче и Њу ејџ учења вам пролазе поготову у данашње време, тако да се не треба смејати. Људе залуђујете са тим, али они су вам то допустили.


Postovanje brate Adriane,

ti kazes da po tvome razumevanju, ishrana, nacin zivota, upotreba duvana, alkohola droga i zdravlje, nemaju nikakve veze sa religijom.

Adriane, ako ti tako shvataz i zeleis da odstanes u tome, niko ti ne brani, ostani po svome.

Ja sam izneo dosta biblijskih dokasza, gde se Bog stara kako se ljudi hrane, sta ce jesti i piti, i kako ce ziveti, jer to utice na zdravlje. Naveo sma ti tekst koji glasi: "Ceo vas duh dusa i telo da se sacuva bez krivice za dolazako Gospoda Isusa Hrist."
Tako pise i u tvojoj Bibliji. Mi adventisti posvecujemo paznju selokupnog coveka, fizicki, mentalno i duhovno.
Mi verujemo da je to biblijsko ucenje, a ako ti verujes drugacije to je tvoje pravo izaberi ono sto ti mildis bez obzira sta mi govorimo.

JHristos je vis evremena provodio pomazuci ljudima i lececi ih nego ucenju i propovedanju. Prema tome Hristos je takodje vodio birigu o celokupnom ljudskom bicu ane samo o duhovnom.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
1
POSTOVANJE BRATE MIKO,
Kao sto znamo adventisticka organizacija najvise provodi vremena u skupljanju jevrejsko desetka i cuvanju jevrejske subote,iako Bog Noju nije to ni napomenuo a komoli zapovedio,je li tako Brate Miko?
Miko da li znas ko jos pored adventista jos duze zivi,a hrani se morskim plodovima,a inace su u istoj zdravstvenoj grupaciji,a takodje postoji jos jedna mediteranska grupacija koja je u istom rangu sa adventistima i onim drugima.
Sledece,da li ima stih u Bozijem Pismu gde Bog obavestava kako da se pije alkohol?
Miko moram da te razocaram,Bog je poslao PROROKE,daklem Muskarce nama za nauku,a nikako zene,tako da Vajtova pripada kolu svih ostalih vizionara i takozvanih proroka.
Brate Miko posto si ti okoreli adventista da li si presao u jevreje,jer oni ce biti PRVI u Bozijem Carstvu,njih 12000 iz 12-est plemena,prvo oni pa ostali.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jelo i spasenje

POSTOVANJE BRATE MIKO,
Kao sto znamo adventisticka organizacija najvise provodi vremena u skupljanju jevrejsko desetka i cuvanju jevrejske subote,iako Bog Noju nije to ni napomenuo a komoli zapovedio,je li tako Brate Miko?
Miko da li znas ko jos pored adventista jos duze zivi,a hrani se morskim plodovima,a inace su u istoj zdravstvenoj grupaciji,a takodje postoji jos jedna mediteranska grupacija koja je u istom rangu sa adventistima i onim drugima.
Sledece,da li ima stih u Bozijem Pismu gde Bog obavestava kako da se pije alkohol?
Miko moram da te razocaram,Bog je poslao PROROKE,daklem Muskarce nama za nauku,a nikako zene,tako da Vajtova pripada kolu svih ostalih vizionara i takozvanih proroka.
Brate Miko posto si ti okoreli adventista da li si presao u jevreje,jer oni ce biti PRVI u Bozijem Carstvu,njih 12000 iz 12-est plemena,prvo oni pa ostali.

Dobrodošao na forum brate Poruka.
Zvanično vidim da si tu već skoro godinu dana, ali mislim na postiranje.

Želim ti lepe trenutke na sf-u i pozdravljam te sa par lepih stihova:
1. Коринћ.9:4 Еда ли немамо власти јести и пити ?

Римљанима, глава 14 !?
[SUP]1[/SUP]А слабога у вери примајте лепо, да се не смета савест. [SUP]2[/SUP]Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб једе зеље. [SUP]3[/SUP]Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими. [SUP]4[/SUP]Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га. [SUP]10[/SUP]А ти зашто осуђујеш брата свог? Или ти зашто укораваш брата свог? Јер ћемо сви изићи на суд пред Христа. [SUP]13[/SUP]Зато да не осуђујемо више један другог, него место тога ово гледајте да не постављате брату спотицања или саблазни. [SUP]14[/SUP]Знам и уверен сам у Христу Исусу да ништа није погано по себи, осим кад ко мисли да је погано, ономе је погано. [SUP]15[/SUP]А ако је брат твој јела ради жалостан, већ се не владаш по љубави: не губи јелом својим оног за ког Христос умре. [SUP]16[/SUP]Гледајте, дакле, да се не хули на ваше добро. [SUP]17[/SUP]Јер царство Божије није јело и пиће, него правда и мир и радост у Духу Светоме. [SUP]20[/SUP] Не раскопавај дело Божије јела ради; јер је све чисто; него је погано за човека који једе са спотицањем.
1.Tim. 4 : 1 – 5 zapisano je: Duh izričito govori da će u poslednja vremena neki otpasti od vere i prikloniti se prevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.A sve to pod utecajem licemerstva lažljivaca otupele savjesti,koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji veruju i znaju istinu . Doista, svako je Božje stvorenje dobro i ne valja odbaciti ništa što se uzima sa zahvalnošću, jer se posvećuje rečju Božjom i molitvom.
Филипљ. 3:12-19 Не као да већ достигох или се већ саврших, него терам не бих ли достигао као што ме достиже Христос Исус. Браћо! Ја још не мислим да сам достигао; једно пак велим: Шта је остраг заборављам, а за оним што је напред сежем се, И трчим к белези, к дару горњег звања Божијег у Христу Исусу. Који смо год дакле савршени овако да мислимо; ако ли шта друго мислите, и ово ће вам Бог открити. Али шта достигосмо у ономе једнако да мислимо, и по оном правилу да живимо. Угледајте се на мене, браћо, и гледајте на оне који тако живе као што нас имате за углед. Јер многи ходе, за које вам много пута говорих, а сад и плачући говорим, непријатељи крста Христовог; Којима је свршетак погибао, којима је Бог трбух, и слава у сраму њиховом, који земаљски мисле.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Биле глупости или не, остајем при речима да ово што пишеш није за тему религије, већ за медицину или алтернативну медицину.

Adriane, niko ti ne branoi da ostanes pri svome, iako nisi izneo nikakve kontra dokaze, biblijskie ni naucne.
Ali to je tvoje pravo da biras sta hoces i ja nemam nista protiv toga.

Drugo, izneo sam toliko dokaza gde Bog daje uputstva sa ciljem da bi mogli imati udoban i zdrav zivot.
Ova tema je Adventisti i zdravlje, i potpuno je u skladu ono sto sam ovde izneo o biblijskim i naucnim dokazaima o zdravlju.
Ako neko pomisli da je to pogresno, imate priliku da isto osporie, a ako toga nermate onda jednostavno ova tema nije za njega.
------------------

Не могу никако да замислим Христа и апостоле како прописују јеловник хришћанима, толико је заиста неозбиљно и ван поенте Спасења, да се човек може насмејати.

Adriane, pa ako je to po tvom misljenju toliko smesno, smej se do zore, niko ti ne brani.

Medjutim, vec ranije sma ti dokazao da Bog, Hristos i apostoli ne gledaju na to pitanje kao ti i nasigurno ne biu se smejali kao ti?

Bog, Stvporitelj, je dao prvi recepis za ishranu:
"I jos rece Bog: evo dao sam vam sve bilje sto nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja mnose emer; TO CE VAM BITI HRANA.' 1. Mojsijeva 1,29. Adriane, da li te i ovo navodi na smeh?

"Trnje i korov ce tri rasti,
a ti ces jesti zelje poljsko." 1. Mojseijeva 3,18. Adriane, je li i ovo za tebe toliko smesno?

Adriane, mozes li zamisliyti Isusa, koji cini cuda da bi nahranio gladne?
Mozes li zamislisti Isusa da hvata ribu? Secas se kad je rekao ucenicima bacite mrezu na ogvu stranu.
Ucenici su poslusalki i uhvatili punu mrezu ribe.

Mozes li zamisliti da je Isus vise vremena posvetio lecenju i pomaganuju nevoljnima nego u ucenju i propovedanju istine?
pa onda sta ti mislis da li je nega zdravlja za hriscane vazna ili nije? Hristos je pokazao da jeste.

Hriscani su pozvani da podjednako vode brigku o duhu i telu:
"Ne znatre li da ste vi Crkva Bozja, i Duh Bozji zivi u vama? Ako ko pokvari crkvu Bozju, pokvarice njega Bog, jer je crkva Bozjua sveta a to ste vi."
1. Kornicanima 3,16.17.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Сада је НОВИ ЗАВЕТ, ти и даље живиш у време фарисеја. Тако су и они држали све стриктно, а отпадоше од Спасења. Мислили су да ће те ствари да их учине "чистијим" од осталих и да су нешто посебно. Баш као и ви. А што се тиче јеловника, то није Божија заповест или апостолска, већ Хелен Вајт. У апостолским посланицама јасно видимо шта нам се говори о храни и пићу, а ви имате заповести људске. Само се ви држите, немам ја ништа против.

Adriane, ne zivimo mi u vreme fariseja, nego u vreme pocetka istorije ljudi na zemlji i u pocetku novozavetne istorije spasenja.
Биле глупости или не, остајем при речима да ово што пишеш није за тему религије, већ за медицину или алтернативну медицину.

Adriane, niko ti ne branoi da ostanes pri svome, iako nisi izneo nikakve kontra dokaze, biblijskie ni naucne.
Ali to je tvoje pravo da biras sta hoces i ja nemam nista protiv toga.

Drugo, izneo sam toliko dokaza gde Bog daje uputstva sa ciljem da bi mogli imati udoban i zdrav zivot.
Ova tema je Adventisti i zdravlje, i potpuno je u skladu ono sto sam ovde izneo o biblijskim i naucnim dokazaima o zdravlju.
Ako neko pomisli da je to pogresno, imate priliku da isto osporie, a ako toga nermate onda jednostavno ova tema nije za njega.
------------------

Не могу никако да замислим Христа и апостоле како прописују јеловник хришћанима, толико је заиста неозбиљно и ван поенте Спасења, да се човек може насмејати.

Adriane, pa ako je to po tvom misljenju toliko smesno, smej se do zore, niko ti ne brani.

Medjutim, vec ranije sma ti dokazao da Bog, Hristos i apostoli ne gledaju na to pitanje kao ti i nasigurno ne biu se smejali kao ti?

Bog, Stvporitelj, je dao prvi recepis za ishranu:
"I jos rece Bog: evo dao sam vam sve bilje sto nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja mnose emer; TO CE VAM BITI HRANA.' 1. Mojsijeva 1,29. Adriane, da li te i ovo navodi na smeh?

"Trnje i korov ce tri rasti,
a ti ces jesti zelje poljsko." 1. Mojseijeva 3,18. Adriane, je li i ovo za tebe toliko smesno?

Adriane, mozes li zamisliyti Isusa, koji cini cuda da bi nahranio gladne?
Mozes li zamislisti Isusa da hvata ribu? Secas se kad je rekao ucenicima bacite mrezu na ogvu stranu.
Ucenici su poslusalki i uhvatili punu mrezu ribe.

Mozes li zamisliti da je Isus vise vremena posvetio lecenju i pomaganuju nevoljnima nego u ucenju i propovedanju istine?
pa onda sta ti mislis da li je nega zdravlja za hriscane vazna ili nije? Hristos je pokazao da jeste.

Hriscani su pozvani da podjednako vode brigku o duhu i telu:

"Ne znatre li da ste vi Crkva Bozja, i Duh Bozji zivi u vama? Ako ko pokvari crkvu Bozju, pokvarice njega Bog, jer je crkva Bozjua sveta a to ste vi." 1. Kornicanima 3,16.17.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
POSTOVANJE BRATE MIKO,
Kao sto znamo adventisticka organizacija najvise provodi vremena u skupljanju jevrejsko desetka i cuvanju jevrejske subote,iako Bog Noju nije to ni napomenuo a komoli zapovedio,je li tako Brate Miko?

Postovanje brate Poruka,
ili dsi ppromenio nik ili si se skoro pridruzio. Dobro nam dosao.
Zao mi je sto moram da kazem da imas pogresno misljenje o adventistima.
Preporucio bih ti da potrazis Adventisticki hriscani veruju, pa da se ukratko makar malo informises o adventistima.

Gde si ti procitao da su desetak i subota jevrejski?
Subotu je Bog uspostavio prilikom stvaranja. Desetsak je bio poznat i pre Mosjsija.

Drugo gde si naucio da se organizacija NAJVISE pavi sakupljanjem desertka i subotu?

Pre svega mi jesmo uzvojili biblijski nacin izdrzavanja pastora i Crkve. Svako je slobodan da donese koliko nadje za shvodno i kad hoce.
Svi sluzbenici Crkve ukljucijuci i pastore, iz opstegt budzeta imaju mesecnu platu, a sve sluzbe obavljaju besplatno, od vernika niko njista ne naplacuje, osim sto on za vreme bogosluzenja donerse kad hoce. Prema tome tvoja izjava je nakaradna i netacna.

Otkuda ti pade napamet da Bog nije zapovedio da se subita praznoje. Citaj 2. Mojsijeva 20,8-11.
----------------

Miko da li znas ko jos pored adventista jos duze zivi,a hrani se morskim plodovima,a inace su u istoj zdravstvenoj grupaciji,a takodje postoji jos jedna mediteranska grupacija koja je u istom rangu sa adventistima i onim drugima.

Ne mislim da su adventisti jedini na svetu koji zive po zdravstvenim principima. Svi ljudi ako bi ziveli ovako kao mi
i ziveli po istim principima imali bi iste rezulytate. Pokuasaj pa ces se sam uveriti.
-----------------

Sledece,da li ima stih u Bozijem Pismu gde Bog obavestava kako da se pije alkohol?

Ima. "Viuno je podsmevac, i siloviuto pice nemernik, i KO GOD Z ANJIM LUTA NEC EBITI MUDAR."
Miko moram da te razocaram,Bog je poslao PROROKE,daklem Muskarce nama za nauku,a nikako zene,tako da Vajtova pripada kolu svih ostalih vizionara i takozvanih proroka.

To pokazuje da ti ni9je poznat Stari, a jos manje Novi zavet.
U starom, kao i u novom zavetu spominju se i zene ptroroci. Nije na odmet da i to znas da pise u Bibol9ij9i.
-----------------
Brate Miko posto si ti okoreli adventista da li si presao u jevreje,jer oni ce biti PRVI u Bozijem Carstvu,njih 12000 iz 12-est plemena,prvo oni pa ostali.

Pavle je druvcacije ucio. On kaze "Nerma ti Jevrejina Grka ni roba nego su svi jedno u Hroistu Isusu."
 
Natrag
Top