ADSL ili Kablovski internet?

Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ako je tema još aktivna... Ja sam na Novom Bgd-u, sa kablovskom Telekoma, koji je sa internetom stigao negde u blizinu pre 4 godine i stao očekujući prodaju. Đubrad. Pa pošto sam na staroj telefonskoj centrali i nemam šanse da dobijem njihov kablovski internet, uzeo sam bežični Artcommunication, reklamira se na Art TV. Posle prvih dečijih bolesti u komunikaciji sa njima, prezadovoljan sam i kvalitetom i brzinom i cenom. Ko ih ima u blizini, preporučujem.
 

TCM

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
15
Ja sam batalio wireless i prijavio se za adsl. Glavni razlog jeste u pingu, wireless net dosta varira i to je zivo sranje za online igranje, sad sam se prijavio za adsl. a razlika izmedju adsl-a i kablovskog nije velika ping mozda je nekad manji ali nema razlike tu jedino u brzinu koju su sad povecali za cable..
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Najbolji za igranje jeste kablovski internet normalno, jer preko njega ima najmanje "kašnjenja"...

WiFi u stranim zemljama su dovedeni do savršenstva pa tako da vam ping nikad ne bude preko 10-12ms što je fantastično. Problem kod naših WiFi ISP-ova jeste što koriste nekvalitetnu opremu, obično su to "uradi-sam" antene koje kasnije prodaju, najjeftiniji modemi sa slabim signalima i jako bitno, ne stručnost instalatera opreme. Sve to kada se spoji vi dobijete ping veći od 50-60ms što je apsolutno neprihvatljivo za bilo šta.
 

TCM

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
15
Bluex sve sto si napomenuo o wifi-ju u srbiji je tacno, mada mi je to novo da wifi u svetu ima takvu konekciju :D.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
297
ja imam bezicni i zadovoljan sam ...Ali sto se tice kabl... ili adsl... Pre bi izabrao kabl...:)
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Koji je po vama bolji, koji koristite i kakva su vam iskustva?

Ja licno koristim ADSL nekada me smori i pomislim da bi mi mozda kablovski bio bolji, ali nisam sigurna i nemam pojma da li da prelazim, jer mi je provajder Ikom, a iskreno ne znam kakvi su sto se tice interneta, za sbb znam da su u sustini svi zadovoljni.
ADSL je po meni bolji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
30
Koristim ADSL Eunet paket 1024/128 Flat odprilike 2 godine
Prilikom skidanja sadržaja sa neta brzina se kreće konstantno oko 108KB/s
Zaključak:zadovoljan za moje potrebe ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
49
kablovski možeš da ga zamrzneš po potrebi i menjaš pakete ako želiš
 
Natrag
Top