Abortusi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greh je prvenstveno čin koji je doveo do neželjene trudnoće, jer Hrišćanski brak koji se izražava u obostranoj ljubavi muškarca i žene i volje da imaju dete, nikako ne može dovesti do abortusa.

Dakle, suština je dublja od samog uvođenja zakona koji bi nešto zabranio, i tek kada se reši sama suština greha - tada će se moći diskutovati šta je moralno a šta ne.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Greh je prvenstveno čin koji je doveo do eželjene trudnoće, jer Hrišćanski brak koji se izražava u obostranoj ljubavi muškarca i žene i volje da imaju dete, nikako ne može dovesti do abortusa.

A tako. Tvoja je dakle teza, kad je netko već zgriješio, dopustimo mu i da ubija. Sve krasnije od krasnijeg.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Greh je prvenstveno čin koji je doveo do eželjene trudnoće, jer Hrišćanski brak koji se izražava u obostranoj ljubavi muškarca i žene i volje da imaju dete, nikako ne može dovesti do abortusa.

Dakle, suština je dulja od samog uvođenja zakona koji bi nešto zabranio, i tek kada se reši sama suština greha - tada će se moći diskutovati šta je moralno a šta ne.
Mogu da razumem blud, ali ubistvo je na totalno drugom nivou, koji je greh veci znas kad ga poredis sa bludom, to sto je blud uzrok tog ubistvon ne opravdava to ubistvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zakon o zabrani abortusa u svakom slučaju bi bio diskriminišući, i niko tada ne bi došao do pravde - već bi prava jedne strana uvek bila povređena.

Da postavimo stvari na sledeći način.

Recimo da jedna osoba doživi silovanje i na taj način zatrudni i da ne može da obavi abortus iz razloga što postoji razlog o zabrani.
To znači da bi ta osoba morala na silu da rodi dete koje ne želi.

Niko ovim ne podržava ubistvo, ali pitanje je da li se abortus može smatrati ubistvom i u kojoj fazi začeća, a ovo se računa danima nakon začeća u kome je moguće izvršiti abortus.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Niko ovim ne podržava ubistvo, ali pitanje je da li se abortus može smatrati ubistvom i u kojoj fazi začeća, a ovo se računa danima nakon začeća u kome je moguće izvršiti abortus.

Ako sam gladan i odem pa ubijem prodavacicu da bih uzeo hleb, da li je moj greh opravdan?
Ja smem da ukradem da bi jeo, ali ne smem da ubijem, isto tako ona ne mora da se brine o detetu, ali ne sme ni da ga ubije.
Uzmi Sveto Pismo i citaj gde se pominje ako se ne varam ubistvo dece otrovom, jos ti pise u Novom Zavetu da dete zaigra u utrobi Jelisavete, dete cim je zaceto ima dusu jer je zivo.Ako ti podrzavas abortus onda za mene nisu drugaciji od satane i sluge njegovih, onda si za mene dno dna i nemas pravo da u usta uzimas ime Gospodnje i kad dodje cas reci ces "Gospode Gospode", ali On ce ti reci da te ne poznaje i bice ti veoma zao u srcu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zakon o zabrani abortusa u svakom slučaju bi bio diskriminišući, i niko tada ne bi došao do pravde - već bi prava jedne strana uvek bila povređena.

Da postavimo stvari na sledeći način.

Recimo da jedna osoba doživi silovanje i na taj način zatrudni i da ne može da obavi abortus iz razloga što postoji razlog o zabrani.
To znači da bi ta osoba morala na silu da rodi dete koje ne želi.

Niko ovim ne podržava ubistvo, ali pitanje je da li se abortus može smatrati ubistvom i u kojoj fazi začeća, a ovo se računa danima nakon začeća u kome je moguće izvršiti abortus.

Dete nije krivo nista, ako ga ubijes u ma kojoj fazi ti si ubica. U bibliji je i "isticanje semena" nazvano "necistim" odnosno grehom, iako "ne namernim grehom", spermatozoidi su "zivi" sve dok su u telu coveka, kad izidju ako ne oplode jajnu celiju oni umiru. Mozemo mi sad ovde filozofirati, ali sam cin seksualnog odnosa ima jednu jedinu svrhu "radjanje".
Nismo mi ovde Bog pa da odlucujemo ko ce se roditi a ko ne. To je ubistvo i tu govora nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda se obratimo Bogu i ubrzajmo Hristov dolazak koji će doneti rešenje ovih problema.
Ljudski zakoni ništa neće učiniti.
 
Natrag
Top