Abortusi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da je diskusija o abortusu neumesna ako se predhodno ne pomene opšte moralno stanje čovečanstva u kome se nalazimo, gde postoje različite pojave u društu koje i dovode do ovakvih pojava kakav je abortus.

Danas postoje pokreti koji traže da se zakonom uvede zabrana abortusa, i lično smatram da se ti pokreti ne bave suštinom stvari, već njihovim posledicama.

U tom smislu - da ne bi dolazilo do ovakvih pojava kakav je abortus, društvo treba da doživi promenu, da postane moralno i da promeni životne vrednosti.
Pitanje je - kako ovo učiniti na globalnom planu kada i na samom ovom forumu vidimo da se govori protiv Božanskih moralnih principa koje je Bog upravo dao u tom cilju.

Što se tiče samog abortusa i onih koji propagiraju da se zakonom uvede zabrana abortusa, abortus predstavlja jedan vid prekida života koji je začet u u trobi žene, ali mora se ispitati u kojoj fazi razvitka ploda to predstavlja ili ne predstavlja prekid života.

Lično smatram da bi ovaj zakon bio diskriminatorskog tipa, jer bi se tada ograničila sloboda da žena koja ne želi da rodi - to mora u svakom slučaju.
Tada bi njena individualna odluka bila isključena, i ona zakonom primorana na taj čin.
Ja to lično smatram novom inkvizicijom, koja bi povukla i oduzimanje i svih drugih sloboda.
Ovde se moraju uzeti u obzir slučajna ili ne namerna začeća - uglavnom mladih koji prerano stupaju u intimne odnose, ili silovanja prilikom kojih recimo dolazi do začeća, ili nekih drugih slučajeva.

U suštini - jedino Hristov dolazak će rešiti sve probleme sa kojima se čovečanstvo suočava, jer ovako ili onako - svet će uvek biti podeljen, i jedna strana će uvek trpeti onu drugu i obratno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ubistvo ili ne?
Koje je vase misljenje?

Abortus je najokrutnije ubojstvo. Možete nekoga napasti u birtiji i ubiti ga, ali i taj ubijeni imao je bar nekakve izglede obraniti se. Može se slično dogoditi na ulici, i ponovo je napadnuti imao nekakve izglede obraniti se. Abortus je ubojstvo u kojem ljudsko biće na čiji život je nasrnuto nema baš nikakve izglede braniti se od ubojice. Dakle, najokrutnije ubojstvo.

Mislim da je diskusija o abortusu neumesna ako se predhodno ne pomene opšte moralno stanje čovečanstva u kome se nalazimo, gde postoje različite pojave u društu koje i dovode do ovakvih pojava kakav je abortus.

Ne može nikako biti neumjesna. Ona može biti samo nepotpuna ako se ne uzmu u obzir važni elementi.

Danas postoje pokreti koji traže da se zakonom uvede zabrana abortusa, i lično smatram da se ti pokreti ne bave suštinom stvari, već njihovim posledicama.

Čovjeku je baviti se i posljedicama.

U tom smislu - da ne bi dolazilo do ovakvih pojava kakav je abortus, društvo treba da doživi promenu, da postane moralno i da promeni životne vrednosti.
Pitanje je - kako ovo učiniti na globalnom planu kada i na samom ovom forumu vidimo da se govori protiv Božanskih moralnih principa koje je Bog upravo dao u tom cilju.[/QUOTE]

Hajde da vidimo što je to po tebi moralno i koje su to po tebi "životne vrijednosti".

Što se tiče samog abortusa i onih koji propagiraju da se zakonom uvede zabrana abortusa, abortus predstavlja jedan vid prekida života koji je začet u u trobi žene, ali mora se ispitati u kojoj fazi razvitka ploda to predstavlja ili ne predstavlja prekid života.

A što bi to moglo biti "život koji je začet u utrobi žene"? Da nije možda slon? Možda kornjača, ili grožđe? Čeka li se da žena rodi pa da se tek onda utvrdi je li u pitanju slon, kornjača, grožđe ili ipak nešto četvrto?

Lično smatram da bi ovaj zakon bio diskriminatorskog tipa, jer bi se tada ograničila sloboda da žena koja ne želi da rodi - to mora u svakom slučaju.
Tada bi njena individualna odluka bila isključena, i ona zakonom primorana na taj čin.

Zaboravio si drugo ljudsko biće, nije samo u pitanju žena. Zaboravimo oca, ovdje imamo ženu (majku) i dijete, dvije ljudske osobe. Ženu, koja ne želi roditi, i dijete koje žudi živjeti. "Ženin hir" i "djetetova žudnja" su takvi da jedno drugo isključuje, diskriminira. Ženin hir diskriminira dijete, a djetetova žudnja za životom diskriminira majku. Diskriminaciju ne možemo izbjeći, osim da ubijemo i jedno i drugo. Ako se ne odlučimo ubiti i jedno i drugo, ostaje nam učiniti nešto što će nužno biti diskriminacija. I na čiju stranu ti staješ? Protiv čije diskriminacije se ti zalažeš, protiv diskriminacije žene ili protiv diskriminacije djeteta? Vidjesmo, ti bi zaštitio ženu od diskriminacije. Ti bi se odlučio, da odluka žene ne bi bila isključena, ubiti dijete (čovjeka) koje žudi za životom, kojem ja ta žudnja od Boga usađena i koje je Bog postavio u utrobu majke misleći da mu je tu život najzaštićeniji!? Strašno. Prestrašno.

Ja to lično smatram novom inkvizicijom, koja bi povukla i oduzimanje i svih drugih sloboda.

Mene osobno ništa više ne može začuditi od onoga što ti smatraš.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Lično smatram da bi ovaj zakon bio diskriminatorskog tipa, jer bi se tada ograničila sloboda da žena koja ne želi da rodi - to mora u svakom slučaju.
Tada bi njena individualna odluka bila isključena, i ona zakonom primorana na taj čin.
Ja to lično smatram novom inkvizicijom, koja bi povukla i oduzimanje i svih drugih sloboda.
Ovde se moraju uzeti u obzir slučajna ili ne namerna začeća - uglavnom mladih koji prerano stupaju u intimne odnose, ili silovanja prilikom kojih recimo dolazi do začeća, ili nekih drugih slučajeva.

U suštini - jedino Hristov dolazak će rešiti sve probleme sa kojima se čovečanstvo suočava, jer ovako ili onako - svet će uvek biti podeljen, i jedna strana će uvek trpeti onu drugu i obratno.
Znaci po tvom misljenju ta zena ima pravo da oduzme zivot nekome drugom?
Ako je ukidanje abortusa ukidanje njene volje, onda je abortus ukidanje volje deteta zar ne?
Zena treba da bude svesna da kad stupa u odnose ona treba da rodi, odnosi i sluze za to.
Abortus je ubistvo i to je ubistvo gore od onog koje su jevreji izvrsili na Golgoti, svako to dete je Hristos, veci Hristos nego sto mi ikada mozemo biti, ono ne zna za greh, ono je kao Adam i Eva nevino.I sam znas sta je On rekao za decu.Ona ne mora da bude majka, moze da ostavi dete, ali posledica odnosa je radjanje kao sto je plata za greh smrt, posledice su jedna stvar, to nije diskriminacija Laodikeja, ne mogu da verujem da te satana navodi na takvo razmislanje.Djavo te drzi u saci.

Sad drugo pitanje, da li je covecanstvo svesno da je abortus ubistvo?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A šta ćemo sa spopadanjem dečačića od strane popova? Kad se to reši onda pređi na abortus. Dosta s mizoginijom.
Ne radi se ovde ko je svetiji vec sta je u redu, a sta nije, ja nisam spopadao nikakve decacice, i ti popovi iako to rade svesni su greha, a ljudi koji cine abortus nisu svesni da cine ubistvo.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
ti popovi iako to rade svesni su greha

Znači, kalkulacija. Zašto u SPC nema zvanične osude takvih pojava? I to je ubistvo. Ostave dečici doživotne traume. Zašto ih se grčeviti brani od ovozemaljskog suđenja? Zašto?

Svaka čast Papi Franji na potezima koje čini i u tom i u drugim pravcima.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.797
Абортус по мом мишљењу спада у најтеже злочине, за мене је то убиство... Бог ће судити свима!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Znači, kalkulacija. Zašto u SPC nema zvanične osude takvih pojava? I to je ubistvo. Ostave dečici doživotne traume. Zašto ih se grčeviti brani od ovozemaljskog suđenja? Zašto?
Prvo, ja neznam nijedan slucaj da je neko silovao decaka u Pravoslavnoj crkvi, ako jeste takvi ljudi su osudjeni ukoliko u svestenici oni su razcinjeni i ekskomunicirani, ako su episkopi ili svestenomonasi oni su takodje razcinjeni do monaha, verovatno i jih ekskomuniciraju.Nasa crkva ne napada ni homoseksualce niti bilo koga ko svojom slobodnom voljom cini ono sto cini, ali ona napada sve one koji vrse ubistvo nevine dece i sl.
Crkva ne osudjuje homoseksualce, ona se moli za njih, to su bolesni ljudi kojima treba pomoc.
 
Natrag
Top