20 % Brži Internet

Učlanjen(a)
15.12.2013
Poruka
9
alziraczizu, mozes proveriti svoju brzinu na bilo kom online speedtest site-u.
A 20% ... je malo kada se radi o malim brzinama. Sa 105 na 115 ... nije bas neka promena. Sa 2Mb na 2.5Mb, to se vec moze nazvati promenom. Inace, bolje da nam Microsoft krade 20% interneta nego ostalo sto krade a mi jos nismo svesni toga :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nisam pokusavao.ali msm da nema logike.jer ja kad mjerim brzinu interneta ista je kao sto pise u ugovoru od internet provajdera.

jedino sta sam ja pokusavao ima caka za mozilu kako je ubrzati i ona radi,promeni se broj pristupa serveru po adresi i onda vam server dosta brze posalje povratni podatak i jos tamo neke se opcije menjaju,i radi za 40-50% brze radi pretrazivac mozila tj brze ucitava stranice.to ima logike i provereno je
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ovako.
sto se tice stalne brzine interneta nista se nemenja, jer je internet provajder ogranicio tu brzinu i tu nema izmjene.
ako govorimo o nekom downloadu ili uploadu koji traje konstantno razlike nema!
gde je razlika???

istina jeste da pretrazivaac mnogo brze ucitava stranice, to se slazem i ja , uradio sam to na win 7 32bit i funkcionise.

kako sam ja to shvatio?
kontam da pre ove operacije je nas racunar kada mi kliknemo na neku stranicu, on ucitava stranicu s interneta za -20%sporije da bi mu lakse bilo obraditi podatke.
posto mi ovu rezervu podesimo na 0% on ucitava stranice po max brzini interneta, samim tim nama brze ispucava podatke.
ovo funkcionise samo na stvarima poput sufranja, jer ispucava podatke 20% brze nego obicno pa nam se cini da imamo brzi internet( fakticki mi skidamo prigusivac windowsa).
istina jeste da se racunar neznatno vise opterecuje nego pre,pa ako je racunar dovoljno snazan da obradi te podatke tako brzo imamo pozitivan ishod...



pohvale za clana koji nam je ovo predocio,zaista nisam znao za tu ajmo reci caku, koja se odnosi na prijem podataka,ali se ne odnosi direktno na brzinu interneta
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Uradio sam i ja, i primecujem da sve brze otvara, ali mi je smanjio malo download speed i upload.. 2 puta sam testirao i oba puta manje nego pre ovoga sto sam odradio.. Na xp-u sp3 sam. i hvatam preko rutera net :D Jel valja ovo ovako raditi, da ostavim ili da vratim? :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
vidi sam ,nzm ni ja, onih 20% kontam da je bila neka vrsta buffer-a,
pre mi je sporije otvarala ali kad krene onda pici,a sad je obrnuto. to ces najvise primetit na nekim tezim stranicama.
nzm vidi,ja sam ostavio pa cu videt kako ce se ponasati,jos uvek testiram
 
Natrag
Top