2.5" hdd na PC racunar

Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Drugari kako mogu sata hdd iz lap topa da prikljucim na svoj desktop racunar bez kupovine sata kutije ili slicno cuo sam da ima neka fora sa sata kablovima iz ploce....
Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Nije problem samo kacenje kablova,jer je isto.nego kako namestiti HDD u kuciste,a da ne lezi na metalu i ne pricvrsceno.zato je potrebna ta plasticna kutija koja ulazi lepo i moze da se pricvrsti u kucistu.Znaci bitno je da bude HDD lap topa stabilan u kucistu kompa,a posto je uzi,onda mora taj plasticni adapter,u koji se lepo ucvrsti HDD,a posle za kuciste kompa.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Nije isto povezivanje bar kod mene nece ne vidi hard a cim ga prikljucim na lap top on radi
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Svi pisu da to mora da radi. Evo jedan youtube link:

Sta znaci "ne vidi hard"? Da li ga prikljucujes kao drugi pa se Windows dize sa prvog i ovaj drugi se ne vidi iz Windowsa ili je taj 2.5" jedini i ne vidi se vec iz BIOS-a?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa postoji vise razloga zasto se ovo ne vidi. Recimo pozurio si i zaboravio si da zakacis kabal od napajanja iza na hardu(sata power kabal). Zatim recimo treba uci u Bios, ..znaci u biosu i proveriti da li je detektovan hard. Ako nije onda se promeni dzamper na hardu, ali na onom tvom sa zadnje strane, jer zavisno od biosa moze doci do konflikta kad su dva harda na istom dzamperu. Takodje "razrckati", malo extendet sata konekciju podesavanje, ako ima opcija u Biosu.
Dalje kad se udje u Widows, obavezno udjes u Disk Management konzolu i dodelis slovo, Znaci dodelis slovo hardu. Desava se Win to sam ne-uradi usled problema sa nekopaktibilnim particijama. Trebalo bi da disk-a ima i u Device Manageru.

Ajde ako imamo srece ipak si zaboravio power kabal ili slovo u Win-u. Ako ne, ja dolazim mopedom da slozim i komp i tebe, ali i komsiku, takozvani Rack triling :D ..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Hmmm nisam trenutno kuci ali ovo sa slivom u win nisam znao da treba da odradim, jel moze neko objasnjenje kako to da zavrsim. Hvala!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kliknete na start dugme, kucate disk managment, kliknete na create and format hard disk partitions. Pronadjete dodati hard disk, desni klik na njega, pa videcete razne operacije. Ukoliko disk nije particionisan, napravite particije i win ce dodeliti slova sam, a ako je formatiran disk, on da samo idite desni klik i change drive letter and paths i izaberite SLOBODNO slovo, da ne bi zeznuli particije na hard koji je primarni.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Mozda se nismo razumeli hdd 3.5 koji je stalni da kazemo ima c, d a 2.5 koji pokusavam da ubacim takodje ima c, d koje su poprilicno puno nije taze formatiran hdd
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Potpuno nebitno, evo ja sam na pijacu kupio hard i Win automatski dodeli slovo sledece u nizu(bez obzira na C,D, ..bitan redosled Boot-a), tebi je najbitnije da se hard pojavljuje u BIOS-u. Jel ako se ne pojavljuje, onda ga jedino mozes preko usb adaptera koristiti kao externalni(spoljasni).
Znaci udji u bios, pa vidi ima li ga, nemoj samo da bude, ..braco kako se ulazi u Bios.
 
Natrag
Top