1914 godina i Jehovini Svedoci

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jevreji su bili 70 godina u ropstvu.

Ali ja uopste nisam govorio o tome, vec o prorocanstvu o 1260 godina mracnog srednjeg veka.

Vi ste izmislili nekakav period do 1914 i to na osnovu pogresnog istorijskog podatka i pogresne godine.

Ja time ne zelim da se bavim, jer za mene to vase izmisljeno prorocanstvo ne postoji, pa zasto bih se ja njime bavio.

Posebno sto je Rasel koristio astrologiju da dodje do 1914, pa je onda da bi uskladio astroloska predvidjanja izmislio neku 606 godinu kao Vavilonsko osvajanje Jerusalima, i ako se te godine nista nije dogodilo, ali on ju je ipak svesno vestacki infiltrirao da bi dosao do 1914, ne uzimajuci u obzir istorijske cinjenice.

A zna se da je Vavilon osvojio Jerusalim 586
.
Odlicno,Jevreji su napustili Jerusalim koji je 70 godina bio pust.,prema prorocanstvu iz Biblije.
Ako se slazemo u tome koje godine je onda razoren Jerusalim i oduzeta kruna judejskom kralju Sedekiji?.
Da li je to tesko?
Ako ti je to tesko,onda ne moze nista ni da ti bude jasno,niti ja mogu da ti objasnim,kad ne znas odgovor na to veoma lako i bitno pitanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam pisao istoriju.
Ona nastaje na osnovu dokumenata, arheoloskih otkrica..itd..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja nisam pisao istoriju.
Ona nastaje na osnovu dokumenata, arheoloskih otkrica..itd..
Bravo laodikejac,
Hajde da pitamo istoricare kad su se Jevreji vratili u Jerusalim iz Vavilonskog ropstva?
Ja sam pronasao podatak za 537.PNE,a ti?
Ima li neki istoricar da se ne slaze sa ovom godinom,a ti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istorija pise i da su Jevreji otisli u Vavilonsko ropstvo 576.
I do koje godine dolais posle 70 godina.

I sta ce mo sad?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Istorija pise i da su Jevreji otisli u Vavilonsko ropstvo 576.
I do koje godine dolais posle 70 godina.

I sta ce mo sad?
Pile moje malo,
Istoricari pisu da su Izraelci dosli iz Vavilonskog ropstava u Jerusalim 537. PNE.
Nadalje vecinu njih ne zanima Bozje prorocanstvo o 70 godina pustog Jerusalima i Judeje,pa mogu da spomenu koju god hoce godinu kao godinu razaranja Jerusalima,ali mene zanima.
537pne vracanje u jerusalim.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvinjavam se pogresio sam u poslednjem komentaru.

Sedekija je Svrgnut 586 godine.

To je istorijski podatak koji sam ranije naveo, ali sam u ovom umesto 586 Stavio 576.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Izvinjavam se pogresio sam u poslednjem komentaru.

Sedekija je Svrgnut 586 godine.

To je istorijski podatak koji sam ranije naveo, ali sam u ovom umesto 586 Stavio 576.
ok.
A napisi mi molim te kolko to ima godina od svrgnuca Sedekije od 586 PNE do 537 PNE???
Sta pise u Zahariji
Zaharija, glava 1
12 Tada anđeo Gospodnji odgovori i reče: Gospode nad vojskama, kad ćeš se već smilovati Jerusalimu i gradovima Judinim, na koje se gneviš već sedamdeset godina?
 
Natrag
Top