1914 godina i Jehovini Svedoci

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jesmo li naucili da utvrdimo Biblijske datume?
Kad su se ispunila 7 vremena iz knjige proroka danila?
Kad se ispunilo 70 godina pustog Jerusalima od 607 pne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje sedam vremena kao buduci dogadjaji, jer Danilo i sam Navuhodonosor svedoci da se to ispunilo na njemu.

Sve ostalo su filozofije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne postoje sedam vremena kao buduci dogadjaji, jer Danilo i sam Navuhodonosor svedoci da se to ispunilo na njemu.

Sve ostalo su filozofije.
Nisu se ispunila ,jer je Isus jasno stavio do znanja da ce Jerusalim gaziti neznabosci dok se ne ispune vremena neznabozaca,tj dok ne primi kraljevsku vlast sto se desilo 1914 zbacivanjem sotone sa neba na zemlju.
Лука 21:24Једни ће пасти од оштрице мача, а други ће бити одведени у заробљеништво по свим народима. И Јерусалим ће газити незнабошци* док се не заврше времена незнабожаца.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nema veze sa sedam Navuhodonosorovih godina.
To ste vi vestacki povezali.

Tekst je jasan, da se tih sedam godina iskljucivo odnose na Navuhodonosora i njegovo izgnanstvo, nakon cega mu je vracena vlast.

Vremena neznabozaca je sasvim drugi vremenski period od 42 meseca ili 1260 godina papske dominacije, od 538 do 1798 i Napoleonovim zarobljavanjem Rimskog pape
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To nema veze sa sedam Navuhodonosorovih godina.
To ste vi vestacki povezali.

Tekst je jasan, da se tih sedam godina iskljucivo odnose na Navuhodonosora i njegovo izgnanstvo, nakon cega mu je vracena vlast.

Vremena neznabozaca je sasvim drugi vremenski period od 42 meseca ili 1260 godina papske dominacije, od 538 do 1798 i Napoleonovim zarobljavanjem Rimskog pape
.
Dragi moj laodikejac,
Ti si zaboravio da se Jerusalim gazi od kako je svrgnut Sedekija,poslednji Judejski car,i da se gazio i u vreme Isusa Hrista ,i da zato Isus Hrist i kaze da ce se gaziti sve dok se ne ispune vremena .Dakle Jerusalim se gazi ,sta kaze Psalam 110;1?
Psalam 110:1 Јехова је рекао мом Господу:„Седи мени с десне стране,док не положим твоје непријатеље под твоје ноге.
1914 godine kad je zbacena sotona sa neba ,tek tada je isus i zvanicno postao Kralj,tek tada su se ispunila 7 vremena
Psalam 110
Јехова ће са Сиона пружити скиптар твоје моћи, говорећи:„Иди међу своје непријатеље и покори их.
Dakle od svrgavanja cara Sedekije 607.pne pa sve do 1914,kad biva zbacena satana i pocinju teskoce za celu zemlju sa I sv.ratom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I istoriju si pogresio.
Sedekija je Svrgnut 586 godine.

A za 42 meseca gazenja govori se o papskoj dominaciji.

42 meseca iznosi 1260 dana ili prorockih godina, istih onih iz otkrivenja 12 gde se opisuje progonstvo crkve tokom srednjeg veka
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I istoriju si pogresio.
Sedekija je Svrgnut 586 godine.

A za 42 meseca gazenja govori se o papskoj dominaciji.

42 meseca iznosi 1260 dana ili prorockih godina, istih onih iz otkrivenja 12 gde se opisuje progonstvo crkve tokom srednjeg veka
.
To Laodikejac,tako te volim,
hajde mi dokazi da je Sedekija svrgnut 586 godine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je istorijski podatak.

Evo samo par reci iz nacionalne geografije:

"Arheoloski dokazi ukazuju na istorijsko osvajanje grada od strane Vavilona, jer jedino veliko razaranje u Jerusalimu u tom periodu jeste osvajanje od 587. do 586. pre nove ere
"

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je istorijski podatak.

Evo samo par reci iz nacionalne geografije:

"Arheoloski dokazi ukazuju na istorijsko osvajanje grada od strane Vavilona, jer jedino veliko razaranje u Jerusalimu u tom periodu jeste osvajanje od 587. do 586. pre nove ere
"
NG i arheoloski dokazi????
a sta pise u Bibliji???
Dal se secas koje godine su se Jevreji vratili iz Vavilonskog ropstva u Jerusalim (izrael) ?
Sa kojom se godinom povratka slazu skoro svi istoricari?
Kad napises koja je to godina ,onda mozemo dalje.da vidim dal se barem tu slazemo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jevreji su bili 70 godina u ropstvu.

Ali ja uopste nisam govorio o tome, vec o prorocanstvu o 1260 godina mracnog srednjeg veka.

Vi ste izmislili nekakav period do 1914 i to na osnovu pogresnog istorijskog podatka i pogresne godine.

Ja time ne zelim da se bavim, jer za mene to vase izmisljeno prorocanstvo ne postoji, pa zasto bih se ja njime bavio.

Posebno sto je Rasel koristio astrologiju da dodje do 1914, pa je onda da bi uskladio astroloska predvidjanja izmislio neku 606 godinu kao Vavilonsko osvajanje Jerusalima, i ako se te godine nista nije dogodilo, ali on ju je ipak svesno vestacki infiltrirao da bi dosao do 1914, ne uzimajuci u obzir istorijske cinjenice.

A zna se da je Vavilon osvojio Jerusalim 586
.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top