1914 godina i Jehovini Svedoci

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za poulbustera
hahahahaha
Citiras casopis iz 1922 koji govori o 1914??????
Ne razumem te.
1922 su prognozirali sta ce se desiti 1914????
Koji je tvoj problem sa JS,kakvo ispiranje mozgova?
da nisu mozda isprali tvoj mozak kad ne razlikujes 1922 od 1914.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Imam ga,procitah ga.
A da li znas kako se doslo do te famozne 1914 godine?
Ako ne znas procitaj sta sam napisao.To je poenta .
Nadalje sta mislis kako je Bog Jehova gledao na ljude koji su bili obozavaoci krsta,slavili bozic i uskrs,pusili cigare i ko zna sta jos.
Mogao si i to da napises za Carlsa Rasela i njegove drugare!!!
E tako moja lepa lutkice da znas ,da su to bili rani poceci Jehovinih Svedoka.
Njina ocekivanja od tog epohalnog otkrica su se izjalovila.
Ipak ta 1914 godina jeste epohalno otkrice,jer je otkrivena nekih 20ak godina ranije.Znalo se da ce se dogoditi neke veoma bitne stvari,
zaista zbio se I svetski rat kakav nije bio od postanka sveta,pa spanska groznica,prva pandemija itd,sve u skladu sa ispunjenjem prorocanstva iz Danila o 7 vremena,i zbacivanja satane sa neba.
Pisi nesto pametnije o ovoj temi,a ne da se drzis ko pijan plota,Carls Rasel se klanjao krstu..itd,itd....Ipak je bio u pravu kad je proracunao tu godinu.I dan danas mnogi ne mogu da je izracunaju,jer se drze predrasuda.
Ne budi kao covek sa predrasudama,vec procitaj kako se doslo do te godine.Kasnije mozemo da pricamo i o njenom znacaju za nas danas.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Imam ga,procitah ga.
A da li znas kako se doslo do te famozne 1914 godine?
Ako ne znas procitaj sta sam napisao.To je poenta .
Nadalje sta mislis kako je Bog Jehova gledao na ljude koji su bili obozavaoci krsta,slavili bozic i uskrs,pusili cigare i ko zna sta jos.
Mogao si i to da napises za Carlsa Rasela i njegove drugare!!!
E tako moja lepa lutkice da znas ,da su to bili rani poceci Jehovinih Svedoka.
Njina ocekivanja od tog epohalnog otkrica su se izjalovila.
Ipak ta 1914 godina jeste epohalno otkrice,jer je otkrivena nekih 20ak godina ranije.Znalo se da ce se dogoditi neke veoma bitne stvari,
zaista zbio se I svetski rat kakav nije bio od postanka sveta,pa spanska groznica,prva pandemija itd,sve u skladu sa ispunjenjem prorocanstva iz Danila o 7 vremena,i zbacivanja satane sa neba.
Pisi nesto pametnije o ovoj temi,a ne da se drzis ko pijan plota,Carls Rasel se klanjao krstu..itd,itd....Ipak je bio u pravu kad je proracunao tu godinu.I dan danas mnogi ne mogu da je izracunaju,jer se drze predrasuda.
Ne budi kao covek sa predrasudama,vec procitaj kako se doslo do te godine.Kasnije mozemo da pricamo i o njenom znacaju za nas danas.

Ipak je bio u pravu kad je proracunao tu godinu.I dan danas mnogi ne mogu da je izracunaju,jer se drze predrasuda.
Biblija je osnova za diskusiju.
U Bibliji je nedvosmisleno opisano i definisano da niko ne može da izračuna taj dan.
Predrasude???Ja se po tom pitanju držim Biblije kao pijan plota ,sve ostalo su proricanja lažnih proroka.
Kula stražara je lažni prorok !


Tvoje odbijanje da shvatiš da su sve to bila lažna proročanstva i da je organizacija Jehovinih svedoka upravo taj lažni prorok samo dokazuje da su ti temeljno isprali mozak.
Šta je posle bilo da drugim proročanstvima?
Na primer 1975?
Zar nije Kula stražara objavljivala kraj sveta za 1975?
Zar nije objavljivala da se neće zbiti taj dan dok je živa generacija iz 1914?
novo
novo
life-everlasting-1975-chart.jpg


I ova generacija:
1984_watchtower_cover_1914_generation.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
1914 je ispunjenje proročanstva koje Raša zacrta i eto ga stiže rat.
Super, rat bi trebao označavati NE VIDLJIVI...pardon VIDLJIVI ...da vidljivi ili možda ne vidljivi Isusov dolazak. Nema veze tu je rat i to je sigurno a o vidljivosti ćemo kad se donese konačna vidljiv ili ne vidljiv dolazak.
Dakle 9 decenija kako Isus stiže...pa ljudi mi smo u raju ...baš fino, nema bolesti ni ratova od tad...ne u raju izgleda treba da bude mnogo ratova i još Armagedonska nije stigla a Isus već tu...nešto sa voznim redom nije u redu mora da je Raša radio u JŽ.
NE BUDITE MNOGI UČITELJI.
Lepo je lista odavno objavljena samo imam zamerku nema tamo 1843-4 godine kao godine dolaska pa bih molio da se uvrsti jer nisu samo JS pametni bilo je još skupljača novca.

Zahvalnost poelbuster i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Hvala na pozdravu i da dodam još jedan prilog na temu 1914 te godine iz knjige Jehovinih svedoka:
" I ti možeš večno živeti u raju na zemlji"
Itimoe154.jpg
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahaha
baumasteru,imas za prijatelja i poulbustera,osim gerice,a uskoro ces se izmiriti i sa tvojim drugarom nikeprodajom.

Poulbuster ne budi tako smesan.
Pun si predrasuda ,pa nista ne citas sta ti pisem,a pisem ti srpski,da me svi Srbi razumeju.

Ponovicu samo za tebe jer si ti specijalac.
JS su ljudi,nisu Bog koji ne gresi (mada ce se i tu naci kriticari i reci kako cak i Bog gresi).
Kada su Rasel i njegova ekipa poceli da proucavaju Bibliju,poceli su ,zato je je nesto opasno SMRDELO u tom vasem hriscanstvu,a smrdi i dan danas.Oni u tome nisu bili jedini.To je pocelo negde oko 15 veka nase ere,prvo sa biblijskim prevodom Wilklifa,pa kasnije sa Luterom itd,itd...
Kao i mnogi u tadasnjem vremenu i Rasel i njegova ekipa su slavili Bozic,uskrs,novu godinu,krst ,ocekivanje da ce bas 1914 biti kraj sveta i ko zna sta vec jos.Oni su uspostavili temelj organizacije koja se tek polovinom 20 veka nazvala Jehovini svedoci.
Kao sto vidis ,ili vidite ti i tvoji specijalci danas JS ,ne slave ni Bozic,ni Uskrs ni mnoge druge gluposti koje je ta ekipa Rasela slavila.
Rasel je sa svojom ekipom stavio Bibliju iznad verskih predrasuda.Proucavajuci je odbacivane su lazne i bogohulne nauke.
JS su kao dobro oragnizovan tim naucnika.
Prisvajaju NOVA saznanja,a odbacuju Stara koja su bila plod sujeverja i verskih predrasuda.
Neke stare stvari,ako su dobre i ispravne zadrzavaju.,a sve ostale koje su lose i bogohulne odbacuju.

To sto si pisao za 1914 i 1975 je TRLA BABA LAN
Ova tema je pisana samo za pismene da se vidi kako se doslo do izracunavanja 1914 godine.
Tako da nepismeni ne mogu razumeti odgovor.
Ali da ti ipak dam odgovor za moje ocekivanje od 1914godine.
O tome danu i casu niko ne zna,cak ni sam Isus Hrist.To zna samo njegov otac Jehova Bog.
Marko 13:39
A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac.
Ako se zna da postoje ljudi koji danas zive 120 godina,koje godine su oni rodjeni????
Zar se danasnjom medecinom ne produzava ljudski vek?Ko je danas najstariji covek na svetu,koliko godina ima?
U skladu sa tim ,ako bi na generaciju od 1914 dodali 120 godina,ispalo bi da je neka krajnja godina 2034.
Evo naprimer ja ti kazem da ce velika nevolja biti do 2034.
A,ako i ne bude bila ,to znaci da sam ja imao nerealna ocekivanja.
Mnogi su gledajuci u godine i ocekujuci veliku nevolju ODUSTALI od Jehove,mozda si i ti od takvih...
Zato je vec neko vreme stav JS,da se vise ne osvrcemo na tu godinu i da se drzimo hriscanskog ponasanja.

Seti se kako su svi sem 12 ostavili Iusa Hrista.Nisu razumeli,ali su ostali uz njega,mada je Juda Iskariotski bio iz koristi.
A sad,ako sam te ovim opismenio,postavi neko pitanje koje te buni kako se doslo do te 1914 godine.
Merodavno ucenje JS je da se te 1914 godine zbacio sotona sa neba i da od te godine pocinje vreme velikih muka za zemlju,a to je izbijanje I svetskog rata.
Cak nekih 20 godina pre 1914 ,ukazivalo se na nju kao KLJUCNU Godinu za hriscane i zemlju.
I obistinilo se.Pocelo je nesto na "SVETSKOM "nivo,do tada nevidjeno....
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
To se ne važi!
Prvo slava pripada Adventistima , molim lepo a onda svedoci i ostali matematičari.
Prvo je 1843-4 ni oni nisu sigurni koja ali nije ni vađno koliko je bitno da je tad Isus stigao...a pošto nije...nema greške!!! odmah ste pomislili da ne pogrešiva greši...MA NE !!! ona išla za ljudima a oni slepci...pa i Raša se upeca a onda i sledbenici...
Bilo je to vreme dobrog ribolova a danas teško možeš mekog prevariti jer su uglavnom već u prevari.

Što bi se mirio kad se nisam ni svađao...a štose tiče različitog mišljenja pa na to ima svako pravo...široko mu polje a ja bih radije uskim.
Pozdrav Risu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Jao dosao plasiljvko koga je sramota svoje pripadnosti da deli etikete.Da nije smesno bilo bi zalosno.Ti radije uskim putem ali nikako da nam kazes kako se zove ta crkva koja ce da nas nauci tog uskog puta?
P.S.pozdravi gamalaila
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Ako vas nekad neko bude pitao koje ste narodnosti i kojoj verskoj grupaciji pripadate i koga slavite bežite od takvih jer su telesni i vode rat u sebi a i oko sebe jer su naučeni podelama i sukobima i osudama umesto jedinstvu Duha istine i ljubavi.
Sve je Pismo od Boga dano.
Oni ne žele istinu već laskave reči žene koja izvrće Pismo i odbacuje Izraela.
Pogrešila jednom pa ponovo i osladilo joj se pa napravila kulu od karata i da čovek ne poveruje koliko mnoštvo srlja za njom pored Božije reči.
 
Natrag
Top