18 godina

Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
Nije pravilo da si sa 18 zreo.

Opste je poznato da zene sazrevaju mnogo brze od muskaraca. A danas tek ... Danasnje devojcice vec u 13 mastaju o sexu i odnosima kao i momci uostalom a mora da se prizna ocigledna cinjenica da su vec u tim godinama fizicki razvijeni.

Sad, s druge strane nisi zreo ako fizicki izgledas tako. Bitna je psiha i od toga sve zavisi. Znam neke likove koji su stariji od mene 5-10 godina a koji su psihicki na nivou ispod mene. Jedan komsija svakog dana odvede dete u vrtic i kad se vrati kuci pusta zmaja. Ne krije da otvoreni kaze "Ja emotivno imam 15". Kod cura je drugacije. One nikada nece reci "Nisam zrela za to" ili "Ne verujem da sam dostigla godine za to i to" sto je donekle i ispravno jer ako mi nismo u stanju da sa 16 godina nesto uradimo one jesu. Jer, nasih 16 je njihovih 20 - otprilike je to taj odnos
upravo tako yes3
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Sa 18 godina ces mozda zavrsiti skolu i biti bacen u ovaj svet odraslih. Sve iluzije koje si imao o tome kako ces ti da promenis svet ce pasti u vodu, i posle par godina kad shvatis da se sve svodi samo na prezivljavanje i rad..rad i samo rad, brzo ces se razocarati.
Ali naravno, ne mora da znaci..mozda ces bas ti uciniti nesto veliko za ovaj svet i promeniti ga na najbolji nacin. Sve zavisi od toga kako se snadjes i sta ucinis sa svojim zivotom. To je sve do tebe.....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sa 18 godina sam odgovaras za svoje postupke i dela koja ces mozda pociniti u bliskoj buducnosti, stices pravo glasa na izborima. Nedao bog da bude nesto nezakonito onda ti normalno sude kao punoletniku a ne kao maloletniku.

A da si zreo sa 18 to malo sutra, prava zrelost nastupa tek posle 25 godine, mada ni to nije merilo neko ostane nezreo ceo zivot.

I za starije maloletnike nije sigurno...postoji i maloletnički zatvor...čisto da dodam...

Sa napunjenih 18 godina...možda jedino sticanje godinama očekivanog osećaja veće odgovornosti da nešto hoćeš i možeš... i da je došlo vreme da preuzmeš stvar u svoje ruke...:dntknw:
I što pre upisivanje u auto školu za dobijanje dozvole yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Znači da sa 18 godina možeš lepo da kupiš cigarete i alkohol u prodavnici, bez da te prodavačica odmerava i odbija kao gladno kuče! :lol:
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Znači da sa 18 godina možeš lepo da kupiš cigarete i alkohol u prodavnici, bez da te prodavačica odmerava i odbija kao gladno kuče! :lol:

:lol:
Sta su se svi snajmili zatvora?:???:
Pa necemo valjda svi na robiju?:D
18...ne znam sto...mene to odmah asocira na 18-i rodjendan...to je onaj koji obiljezavamo najbolje sto mozemo rasipamo se koliko mozemo...ali sto bas 18-i?:???:
Kad svi znamo da tad se bas zavrsava najbolje doba...tada zavrsavamo skolu...dolaze svi oni problemi koji cekaju "nas odrasle":)
Eto koliko para i truda ni oko cega...osim sto nam je zakonski dozvoljeno da se trujemo alkoholom i cigarama koliko nam volja:lol:
I jos masa stvari koje su ruzne i bljak tada postaju dozvoljene...
pa da slavimo 18-i zato sto nam je dozvoljeno bludnicenje:D
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Dana kada napunis 18 postajes eligibilan da budes predsednik drzave.Znaci da te zakon uzima u svoje ruke i posmatra kao odraslog coveka bez obzira na zrelost.

Onda iz druge perspektive 18-a godina je ona u kojoj resavas svoj zivot.Zavrsavas srednju skolu i se zaposljavas se,studiras ili dzabalebaris....U sustini 18-ta nije mit kao sto mnogi ovde tako na to gledaju,vec godina u kojoj odlucujes dalji tok zivota... Hoces li da imas sve ili nista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
...I deca mogu da gledaju emisije i filmove na kojima u desnom uglu stoji ono crveno 18+, a ne da ih roditelji teraju na spavanje pre vremena! :D
 
Natrag
Top