18 godina

Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Šta uopšte znači biti punoletan? Za mene je to samo vreme za dobijanje lične karte,vozačke dozvole,par prava manja i par više...
Kada napunim 18 godina onda sam stasao čovek i formirana ličnost...veću glupost nisu mogli smisliti...Mnogo ljudi sazri i pre 17. godine a neki ne sazre i u 30...

Bilo bi dobro kada bi postojali psihički testovi...to bi bilo pravo merilo...ali je kao komunizam dobro samo u teoriji.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Šta uopšte znači biti punoletan? Za mene je to samo vreme za dobijanje lične karte,vozačke dozvole,par prava manja i par više...
Kada napunim 18 godina onda sam stasao čovek i formirana ličnost...veću glupost nisu mogli smisliti...Mnogo ljudi sazri i pre 17. godine a neki ne sazre i u 30...

Bilo bi dobro kada bi postojali psihički testovi...to bi bilo pravo merilo...ali je kao komunizam dobro samo u teoriji.

Ali ovi sto sazru pre ......pre im padne... ....Sala !!!

Osobe zenskog pola sazrevaju bioloski do 17-te........a mi muskarci posle 20-te ako nam se posreci.......a sto se tice psholoskog sazrevanja......to je individualno.......u nekim slucajevima nije dovoljan ni zivotni vek.....
Od 18-te pa dok psiholoski ne sazris......pravices greske. Neki put ces da se provuces.....a neki put ces mporati i da platis.......
Sta mislis.....odakle se finansira drzava.....
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
Mislim da to nije toliko pitanje zrelosti koliko da društvo ima nekakvu granicu, osnovu.
I to ti je to što si sam naveo (između ostalog), lična, vozačka, i mnogo više stvari.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Nije pravilo da si sa 18 zreo.

Opste je poznato da zene sazrevaju mnogo brze od muskaraca. A danas tek ... Danasnje devojcice vec u 13 mastaju o sexu i odnosima kao i momci uostalom a mora da se prizna ocigledna cinjenica da su vec u tim godinama fizicki razvijeni.

Sad, s druge strane nisi zreo ako fizicki izgledas tako. Bitna je psiha i od toga sve zavisi. Znam neke likove koji su stariji od mene 5-10 godina a koji su psihicki na nivou ispod mene. Jedan komsija svakog dana odvede dete u vrtic i kad se vrati kuci pusta zmaja. Ne krije da otvoreni kaze "Ja emotivno imam 15". Kod cura je drugacije. One nikada nece reci "Nisam zrela za to" ili "Ne verujem da sam dostigla godine za to i to" sto je donekle i ispravno jer ako mi nismo u stanju da sa 16 godina nesto uradimo one jesu. Jer, nasih 16 je njihovih 20 - otprilike je to taj odnos
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Šta uopšte znači biti punoletan? Za mene je to samo vreme za dobijanje lične karte,vozačke dozvole,par prava manja i par više...
Kada napunim 18 godina onda sam stasao čovek i formirana ličnost...veću glupost nisu mogli smisliti...Mnogo ljudi sazri i pre 17. godine a neki ne sazre i u 30...

Bilo bi dobro kada bi postojali psihički testovi...to bi bilo pravo merilo...ali je kao komunizam dobro samo u teoriji.

Ništa. Mada kasnije misliš: ,,Eeee, što nemam 19?,,
Zašto baš 19?
Verovatno zbog par prava više.
Bilo kako bilo, nikad nisi srećniji i slobodniji nego tad.
Uživaj!:dance2::lol::air_kiss:
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Šta uopšte znači biti punoletan? Za mene je to samo vreme za dobijanje lične karte,vozačke dozvole,par prava manja i par više...
Kada napunim 18 godina onda sam stasao čovek i formirana ličnost...veću glupost nisu mogli smisliti...Mnogo ljudi sazri i pre 17. godine a neki ne sazre i u 30...

Bilo bi dobro kada bi postojali psihički testovi...to bi bilo pravo merilo...ali je kao komunizam dobro samo u teoriji.

Sa 18 godina sam odgovaras za svoje postupke i dela koja ces mozda pociniti u bliskoj buducnosti, stices pravo glasa na izborima. Nedao bog da bude nesto nezakonito onda ti normalno sude kao punoletniku a ne kao maloletniku.

A da si zreo sa 18 to malo sutra, prava zrelost nastupa tek posle 25 godine, mada ni to nije merilo neko ostane nezreo ceo zivot.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Kad napunis 18 onda si da izvinete najeb*ao kad napravis neko *ranje. Icices ti u corku a ne matori :) I Pocinje borba za zivot...
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Meni je nekako žao što se bližim 18-oj.

Da mogu ovako ostati bilo bi extra.....
 
Natrag
Top