12 molbi jednog psa

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
1) Moj zivot traje 10 do 15 godina. Svaki rastanak od tebe za mene znaci patnju. Razmisli o tome pre nego sto me uzmes.

2) Voli me onakvog kakav sam, jer si me ti birao. Ja nemam tu mogucnost, da biram prijatelja i gospodara.

3) Daj mi vremena da shvatim sta od mene trazis.Pre nego sto me, u toku obuke, izgrdis - preispitaj sebe, mozda ti gresis ili ja ne mogu da shvatim sta ti zelis.

4) Voli me, ja živim od tvoje ljubavi.

5) Ne ljuti se na mene i ne kaznjavaj me.Ti imas svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu, a ja imam samo tebe.

6) Pricaj sa mnom! I ako ti se cini da te ne razumem, ja ipak znam sta ti mislis i osecas.

7) Znaj da ja ne zaboravljam kako se sa mnom postupa.

8) Pomisli, pre nego sto me udaris, da te ja sa lakocom mogu ugristi, ali ja to nikada ne radim.

9) Ne uzimaj me kao igracku, dok sam mali i sladak, da bi me kasnije odbacio, jer je moja ljubav prema tebi vecna.

10) Brini o meni kada ostarim, ostanem bez zuba, ogluvim i prestanem da se krecem. I o tebi ce se neko brinuti - starost je ista za sve.

11) Prati me na mom poslednjem putu... Nemoj nikada reci: "Ja to ne mogu da gledam" ili: "Neka se to dogodi u mojoj odsutnosti". S tobom je za mene sve lakse. Neka ti to bude dug za moju vernost i nasu lepu mladost.

12) Kada me vise ne bude bilo, nemoj tugovati, vec usreci nekog novog psa i voli ga kao sto si mene voleo.
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Procitala sam i rasplakala se...Da sam znala sta je ne bih citala...ionako tuzna sad jos gore...
Jadni...koliko nepravde...:cray:
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruka
4
Svaki put iz početka pročitam 12 molbi jednog psa i uvek me rastuži do suza.vlasnici pasa volite i volite i družite se i družite sa svojim psima...oni su vam najveći prijatelji na svetu
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
14
Jos jedna vazna stvar je da netreba kaznjavati psa kada je los vec nagraditi kada je dobar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I TO DA SU PSI NA LANCU KAO U ZATVORU!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
Mozda ovo nije za ovu temu ali nece skoditi

ONI SU ZABORAVLJENI


NE ZABORAVITE IH
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top