Zašto Bog ćuti?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Не читаш онда, поготову оно црвено.

9. Не доцни Господ с обећањем, као што неки мисле да доцни, него нас трпи, јер неће да ко погине, него сви да дођу у покајање.
10. Али ће доћи дан Господњи као лупеж ноћу, у који ће небеса с хуком проћи, а стихије ће се од ватре распасти а земља и дела што су на њој изгореће.

Доћи ће дан Господњи када се најмање надамо, нешто као што су ови дани сада.
Čitam, brate, naročito ovo "...nego nas trpi, jer neće da ko pogine..." Da sam na tvom mjestu nikada ovo ne bih citirao u ovakvoj raspravi. Pa upravo sam i postavio pitanje zašto Bog ćuti, a toliki ljudi ginu i ubijaju se u ime Boga i za Boga, a ti kažeš da on ćuti "jer neće da ko pogine". Imaš li predstavu koliko je ljudi poginulo zbog Boga, a on ćuti da oni "ne bi ginuli???"
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
И први хришћани су погинули за сведочанство, па сад се као неко брине за све страдале хришћане? Ма, не! Ту је кључно васкрсење, ако га нема, онда је све узалудно и бесмислено. Онда су све смрти узалудне и катастрофалне. Неко гине из лудости, а неко за истину, неко умире у лажи, а неко у сазнању и радости Божије благодати. Битно је у којој се групи налазимо, оној за прво или за друго васкрсење.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Čitam, brate, naročito ovo "...nego nas trpi, jer neće da ko pogine..." Da sam na tvom mjestu nikada ovo ne bih citirao u ovakvoj raspravi. Pa upravo sam i postavio pitanje zašto Bog ćuti, a toliki ljudi ginu i ubijaju se u ime Boga i za Boga, a ti kažeš da on ćuti "jer neće da ko pogine". Imaš li predstavu koliko je ljudi poginulo zbog Boga, a on ćuti da oni "ne bi ginuli???"

Šardi je u stvari dao sasvim lep odgovor ali da ga dopunim.

Bog nam je već sasvim dovoljno rekao,ponizio se i opet ga nisu saslušali.
Šta misliš Jure,kako bi reagovali svi ovi naši genijalci što crpe znanje sa google fakulteta?

Drugo,što ti kažeš >>>Imaš li predstavu koliko je ljudi poginulo zbog Boga, a on ćuti da oni "ne bi ginuli???"<<<

O kojoj pogibiji ti govoriš?
Ti misliš na pogibiju ovosvetsku,a u Bibliji se govori o gubljenju večnog života.
Tako da bi bilo dobro da uzmeš to u obzir kada pišeš o ljudima koji menjaju ovaj život za život večni.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Šardi je u stvari dao sasvim lep odgovor ali da ga dopunim.

Bog nam je već sasvim dovoljno rekao,ponizio se i opet ga nisu saslušali.
Šta misliš Jure,kako bi reagovali svi ovi naši genijalci što crpe znanje sa google fakulteta?

Drugo,što ti kažeš >>>Imaš li predstavu koliko je ljudi poginulo zbog Boga, a on ćuti da oni "ne bi ginuli???"<<<

O kojoj pogibiji ti govoriš?
Ti misliš na pogibiju ovosvetsku,a u Bibliji se govori o gubljenju večnog života.
Tako da bi bilo dobro da uzmeš to u obzir kada pišeš o ljudima koji menjaju ovaj život za život večni.
Ja govorim o onoj pogibiji za koju Bog reče: Ne ubij! Bar je ovdje sve jasno. Ne zamagljujmo stvari. Dakle, bez obzira na vaskrsenja što, jel' čeka pravedne, ne naredili nam Bog da ne ubijamo jedni druge u ovozemaljskom živoru? Naredi i to izričito. Da se ne ponavljam, zašto Bog ćuti dok to radimo?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja govorim o onoj pogibiji za koju Bog reče: Ne ubij! Bar je ovdje sve jasno. Ne zamagljujmo stvari. Dakle, bez obzira na vaskrsenja što, jel' čeka pravedne, ne naredili nam Bog da ne ubijamo jedni druge u ovozemaljskom živoru? Naredi i to izričito. Da se ne ponavljam, zašto Bog ćuti dok to radimo?
[FONT=&quot]Zato što se ne bi ispunilo Pismo kada bi On govorio. [/FONT]

[FONT=&quot] Potpuno bi drugačiji događaji bili od onih opisanih u Bibliji do smaka sveta; A onda bi Bog ispao laža.[/FONT]
[FONT=&quot]2. Zato što hoće da vidi kakvi smo. A to se najbolje spozna na delu i kada se On ne meša.[/FONT]

[FONT=&quot]3. Zato što Bog nije siledžijia kao sotona. I sve dopušta upravo zbog tog principa -tolerancije i slobode izbora. Mi smo ti koji smo odlučili da se ubijamo između sebe. A dok se mi ubijamo između sebe šta rade međunarodni sudovi, naša savest, vojska, policija............. Pa čemu onda te institucije, ako nam treba Bog za svaku sitnicu.[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]I ne sekiraj se puno što nam ne govori ništa. Sačekaj još malo. Govoriće Bog i više nego što ti misliš. I čučeš i videćeš. Jer je ovo zasigurno poslednji vek na Planeti.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ja govorim o onoj pogibiji za koju Bog reče: Ne ubij! Bar je ovdje sve jasno. Ne zamagljujmo stvari. Dakle, bez obzira na vaskrsenja što, jel' čeka pravedne, ne naredili nam Bog da ne ubijamo jedni druge u ovozemaljskom živoru? Naredi i to izričito. Da se ne ponavljam, zašto Bog ćuti dok to radimo?

То што неко изврће и злоупотребљава реч Божију (Библију) не може бити било чија грешка него само оног који то ради. Ако ја почнем да убијам и умислим да је правилно да тако чиним, ко је крив за то? Само ја. А то што се Господ не појављује на медијима (а тако замишљају спаситеља многи данас) или не говори по жељи и наруџбини како многи замишљају у својим главама, хвала Богу па није тако. Имамо реч Божију, па се мало њих ослања на њу данас. Да нам да још неку посланицу по неком човеку-пророку, опет би се сумњало и оспоравало. Јер не буне се људи против оних који бране Бога и Његову реч, већ самог Бога нападају и љути су на Њега, мрзе Га многи без разлога, баш као и кад су Га распели...

Под "погинути" се мисли и :

одбацивање Спасења >> смрт >> друго васкрсење >> Суд >> огњено језеро (друга смрт),
док је супротно од тога "цароваће са Христом":
прихватање Спасења >> смрт >> прво васкрсење >> Суд >> вечни живот.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog šuti, da ti možeš govoriti.
Nije to odgovor na dilemu postavljenu u uvodu teme. Sa stanovišta razuma i logike, pri tome, naročito vi teisti, morate imati na umu da su i ljudski razum i logika Božije kreacije kao što je i sam čovjek, dakle, sa stanovišta toga razma, mnogo je problematična priča o načinu koji ji je Bog izabrao da se javi čovjeku. Ako je uistinu pravedan, ako uistinu gaji jednaku ljubav prema svakom svom stvorenju, ako je pri tome zahtjevao da mu se ljudi mole i poštuju ga, zašto se nije javio svim ljudima? Zar to ne bi bilo logično?
No, apstrahujmo na čas ovo pitanje, na koje se ne može dati suvisli odgovor, pa postavimo drugo - ono iz uvoda teme. Bog je lako mogao vidjeti da njegovo prvo javljanje "nije uspjelo", iz razloga koji su navedeni u uvodu teme, da se ne ponavljam, ali, uprkos tome nije smatrao potrebnim da se ponovo javi, iako bi takav njegov postupak spasio ljude. Zaključak koji se nameće, a koji je produkt "Božijeg" razuma, jeste, da Bog ne želi da spasi ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Smatram da na pitanje zasto Bog cuti mi ljudi ne mozemo znati odgovor jer uopste ne postoje nikakvi dokazi (ni naucni ni logicni) da on uopste i postoji ....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top