Zašto Bog ćuti?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Bog je lako mogao vidjeti da njegovo prvo javljanje "nije uspjelo", iz razloga koji su navedeni u uvodu teme, da se ne ponavljam, ali, uprkos tome nije smatrao potrebnim da se ponovo javi, iako bi takav njegov postupak spasio ljude. Zaključak koji se nameće, a koji je produkt "Božijeg" razuma, jeste, da Bog ne želi da spasi ljude.

Његово "јављање" је веома успело и свако ко прихвати то што је урадио биће спашен. Говориш да Бог не жели да спасе људе, значи одбијаш да будеш спашен, на жалост. Још увек ти није довољно оно шта је урадио за нас. Мени, а и свима који прихватају Жртву Христову је сасвим довољно, чак је незаслужено, оно што је Бог учинио за нас ништавне, али велике када смо у Богу.

Suludo je pitanje zasto Bog cuti jer uopste ne postoje nikakvi dokazi (ni naucni ni logicni) da on uopste i postoji ....

Не знам које доказе да даш човеку, нему ће бити недовољни јер не жели да прихвати нешто. Највећи доказ је у самом срцу, све ће ти бити јасно када узмеш мало дете, новорођенче у наручје.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Suludo je pitanje zasto Bog cuti jer uopste ne postoje nikakvi dokazi (ni naucni ni logicni) da on uopste i postoji ....
Ne tako oštro. Moraš uvažavati činjenicu da milijarde ljudi vjeruju u Božije postojanje. Zar ćeš ih sve nazvati ludima? Možeš ih možda nazvati zabludelima, ali ludim nikako.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Његово "јављање" је веома успело и свако ко прихвати то што је урадио биће спашен. Говориш да Бог не жели да спасе људе, значи одбијаш да будеш спашен, на жалост. Још увек ти није довољно оно шта је урадио за нас. Мени, а и свима који прихватају Жртву Христову је сасвим довољно, чак је незаслужено, оно што је Бог учинио за нас ништавне, али велике када смо у Богу.



Не знам које доказе да даш човеку, нему ће бити недовољни јер не жели да прихвати нешто. Највећи доказ је у самом срцу, све ће ти бити јасно када узмеш мало дете, новорођенче у наручје.
Nije uspjelo Adriane, to pokazuju činjenice i stvarnost u kojoj živimo. Mnoštvo religija, vjera sekti koji to "uspješno" javljanje tumače na različite načine, dovoljno govori koliko je ono bilo uspješno. Što ti žmuriš i nećeš to da vidiš, druga je stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Nemam nista protiv toga sto ljudi veruju,to je izbor ljudi...Ja sam samo izjasnila svoje misljenje o tome.I svakako nisam htela da zvucim ostro!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemam nista protiv toga sto ljudi veruju,to je izbor ljudi...Ja sam samo izjasnila svoje misljenje o tome.I svakako nisam htela da zvucim ostro!
U redu, ali ne možeš nazvati suludim pitanje: Zašto Bog ćuti? Pitanje je interesantno i sa religijskog i sa filozovskog i sa teološkog stanovišta. I ja sam ateista. Ali, meni je zanimljivo, pa i korisno, da sa teistima raspravljam o ovakvim pitanjima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
И пред Потоп је било много "стварности" и чињеница, људи су се превише препустили својим философирањима и хаосу (пожуди), а на срце су заборавили потпуно. Увек је битно шта оно говори, а то што неко потире осећања пред неким наукама и пожуду (и гордост, самољубље) као смртни грех посматра као цивилизацијски напредак, ја не могу ништа. Довољно је протрчати кроз све ТВ канале и видети шта је кључна ствар која нам се презентује сваки дан: пожуда, секс, катастрофе и злочини да се повећа страх и осећај беспомоћности итд. Сада је време да се чује глас безбожника, богомрзитеља и самомрзитеља. Ми "теисти" то добро знамо јер смо упозорени пре скоро 2 000 година да ће то време доћи.

То је стварност и то су чињенице, друштво је у потпуном изопаченом схватању, систем вредности је изокренут, поштен човек треба да се стиди свога поштења јер ће га исмевати јер је наиван и још много разлога да потврдим ту реалност и чињенице. Ја видим сав тај хаос и духовну патњу модерног човека, а нисам против Бога. Бавим се информатиком и модерним технологијама, а не видим да је то неко зло. Узми човеку све те справице и уређаје, место у фирми које звучи модерно и напредно, остаје онај исти човек који је био од стварања до данас. Никаква разлика, иста питања - исти одговори.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sa ovim tvojim drugim pausom se mogu složiti. Baš zbog toga se može postaviti pitanje: Zašto Bog ćuti? Sve on to lijepo vidi i zna, kao što zna da bi jednim svojim javljanjem ili pojavom svijet pretvorio u "raj na Zemlji", ali ne javlja se. Ćuti!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Кад се наврши број праведника (који прихвате Христа) проговориће гласом Арханђела, ми хришћани се радујемо том дану. Такође нам је и жао свих оних који су одбацили Христа, без обзира што ћемо бити пресрећни - потпуно ослобођени ове прљавштине око нас. Дотле се чак и радујемо да што више правединка (спашених) буде, па нек и дође што касније да би се што више спасило. Бог зна када је тај број који прихватају попуњен, а до тада сви имамо шансу да прихватимо или одбацимо. Како ти, тако и ја.

Да ли да се препустимо овој содомији или да је осудимо, да покушамо људима да помогнемо неким саветом или да их гурнемо снажније у блато (заводимо)? Све је на нашој савести и одлуци. Што се нама чини малим, може некоме бити веома битно и пресудно, чак. Ако кажемо пар искрених и истинитих речи можда неко скине омчу са врата, можда спасемо не само живот човеку, већ душу његову од пропасти вечне.

7. Ено, иде с облацима, и угледаће Га свако око, и који Га прободоше; и заплакаће за Њим сва колена земаљска. Да, заиста. (Откривење 1)

30. И тада ће се показати знак Сина човечијег на небу; и тада ће проплакати сва племена на земљи; и угледаће Сина човечијег где иде на облацима небеским са силом и славом великом. (Матеј 24)

4. Кажи нам кад ће то бити? И какав ће знак бити кад ће се то све свршити?
8. Устаће народ на народ и царство на царство; и земља ће се трести по свету; и биће глади и буне. То је почетак страдања. (било)
10. И у свим народима треба да се најпре проповеди јеванђеље. (сад)
12. И предаће брат брата на смрт и отац сина, и устаће деца на родитеље и побиће их. (ускоро, мада се дешава)
13. И сви ће омрзнути на вас имена мог ради. Али који претрпи до краја благо њему.
22. Јер ће изаћи лажни Христоси и лажни пророци, и показаће знаке и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране. (у припреми, мада већ има тога)
24. Али у те дане, после те невоље, сунце ће помрчати, и месец своју светлост изгубити.
25. И звезде ће спадати с неба и силе небеске покренути се.
26. И тада ће угледати Сина човечјег где иде на облацима са силом и славом великом.
27. И тада ће послати анђеле своје и сабраће изабране своје од четири ветра, од краја земље до краја неба.
28. А од смокве научите се причи: кад се већ њена грана помлади и стане листати, знате да је близу лето.
29. Тако и ви кад видите ово да се збива, знајте да је близу код врата. (Марко 13)





 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sa ovim tvojim drugim pausom se mogu složiti. Baš zbog toga se može postaviti pitanje: Zašto Bog ćuti? Sve on to lijepo vidi i zna, kao što zna da bi jednim svojim javljanjem ili pojavom svijet pretvorio u "raj na Zemlji", ali ne javlja se. Ćuti!


Jednim svojim javljanjem bi bio ogan koji spaljuje za nevernike, sto ce se i desiti u poslwednje vreme.

S tim u vezi, cela sustina problema Zasto Bog cuti, se nalazi u ovom kratkom prilozenom tekstu, u kome je Isus obavio jedan od poslednjih razgovora sa svojim ucenicima pred svoju smrt.

Molim da pazljivo procitate ovaj tekst, jer se u njemu nalaze odgovori Zasto Bog cuti, odnosno Da li Bog cuti, ili se i danas obraca ljudima.

14:15 AKO IMATE LJUBAV K MENI ZAPOVESTI MOJE DRZITE,.
14:16 I ja ću umoliti Oca, I DACE VAM DRUGOGA UTESITELJA da bude s vama vavek:
14:17 Duha istine, KOGA SVET NE MOZE PRIMITI, JER GA NE VIDI NITI GA POZNAJE; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.
14:18 Neću vas ostaviti sirotne; DOCI CU K VAMA.
14:19 Još malo I SVET MENE VISE NECE VIDETI; A VI CE TE ME VIIDETI; jer ja živim, i vi ćete živeti.
14:20 U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u Ocu svom, i vi u meni, i ja u vama.
14:21 KO IMA ZAPOVESTI MOJE I DRZI IH, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, I JAVICU MU SE SAM.
14:22 I reče Mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! Šta je to da ćeš se nama javiti a ne svetu?
14:23 Isus odgovori i reče mu: Ko ima ljubav k meni, držaće reč moju; i Otac moj imaće ljubav k njemu; I K NJEMU CE MO DOCI, I U NJEGA CE MO SE NASTANITI.
14:24 Koji nema ljubavi k meni NE DRZI MOJIH RECI; a reč što čujete nije moja nego Oca koji me posla.
14:25 Ovo vam kazah dok sam s vama.
14:26 A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.

Dakle, iz ovog teksta se moze jasno uociti da se Bog nije obavezao na cutanje, vec da postoje uslovi pod kojima Bog moze da se objavi coveku i da sa njim komunicira, a to je vera koja se pokazuje u poslusnosti i ljubavi prema Bogu drzanjem njegovih zapovesti, i krstenje Bozjim Duhom, odnosno novorodjenje.

Takodje, u ovom tekstu je naglasen i direktni problem zasto Bog ne moze da se objavi ljudima, a to je nedostatak ljubavi premma Bogu, i neposlusnost Bozjim zapovestima, odnosno neverovanje, i neposedovanje Duha Svetoga.

U tom smislu, Bog se otkriva i govori coveku kroz veru, i nikako drugacije, to moze da bude i stvarna fizicka pojava, ali iskljucuje one koji nisu u zajednici sa Bogom, i podrazumeva samo one koji imaju gore navedena obelezja, oni imaju zivu veru, predani su potpuno Bogu, i poseduju dar Svetoga Duha u sebi, imaju ljubav prema Bogu koja se ispoljava u poslusnosti njegovim zapovestima...


 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Šarrdy, Šarrdy, izgleda, ipak, da nam je Bog itekako zapržio čorbu!:D

Zašto ne krivite recimo satanu a ne Boga ? Mislim da ste izabrali pogrešnu opciju koga da krivite. Ljudima je kao dobar dan da opsuju Boga kad im nešta nije po volji. Nije Bog dobra vila da nam ispunjava želje. Samo gledajte kako ste stali na stranu satane. Varate se ako mislite da ste neutralni.
Zašto Bog ćuti ? Mislim da je u ovom vremenu bolje što Bog ćuti jer kad ne bi ćutao tražio bi mnogo više od nas. Kao primer neka nam posluže Izraelci u pustinji ispred gore Sinaj kad je ceo narod čuo Boga kako govori. Čuli su Boga i opet su mu se suprotstavljali. Da ga nisu čuli isti prestupi koje su napravili verovatno bi bili manje težine ali čuli su ga i zbog toga se od njih tražilo više.
Ovo je vreme kad ljudi pokušavaju da reše sve životne probleme bez Boga. To je jedan od razloga zašto Bog ćuti. I kad bi ljudi rešili sve probleme opet ostaje onaj ključni problem, smrt. Sigurno postoji i jedno univerzalno pitanje naime da li čovek može da pobedi smrt jer Bog je čoveku oduzeo drvo života. Uveliko se traga za tim drvetom života. Sad su aktuelni završetci DNK (telomeri). Bog je jednom sprečio eksploziju znanja kad je pometen jezik ljudi u drevnom Vavelu. U našem vremenu se desila eksplozija znanja Bog je to dopustio ali je sigurno da ne sme dugo potrajati. Ljudi su počeli da eksperimentišu sa nekim stvarima koje će izgleda morati da se spreče. Čeka se samo trenutak da se kaže : Dosta je ...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top