Za Pravoslavce...

Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog te pogledao!

Ne znam ja da li Mitropolit njih mrzi kao što ne znam ni
da li ti njega mrziš. Vidim šta i kako pišeš, pa i pored svega toga
nekako mislim da ga ne mrziš.

Znam da ti nisi sveti Jovan Krstitelj i u to sam siguran onoliko
koliko sam siguran i da ni ja nisam sveti Jovan Preteča.

Što se tiče Biblije ili Svetog Pisma, odande kao iz ogromne riznice
svako uzima ... šta mu je srcu drago. A ona, ta zbirka Bogonadahnutih
tekstova.... stoji na stolu i "ćuti" .... Ne sudi, ne teši, ne govori...
Nije živa ali u njoj su svete reči Živog Boga!

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bog te pogledao!

Ne znam ja da li Mitropolit njih mrzi kao što ne znam ni
da li ti njega mrziš. Vidim šta i kako pišeš, pa i pored svega toga
nekako mislim da ga ne mrziš.

Vidiš Bog je ljudima dao razum da razlikuju dobro od zla. Naravno da se vidi mržnja u njegovom srcu, jer da nema mržnju ne bi pravdao zlo.

Znam da ti nisi sveti Jovan Krstitelj i u to sam siguran onoliko
koliko sam siguran i da ni ja nisam sveti Jovan Preteča.

Ali smo svi grešni, kakve veze da li nisam ili jesam i JOvan Krst. je zaslužio smrt kao i Hitler.

Ovo je tipično uzdizanje nekog čovjeka u odnosu na drugog.

Što se tiče Biblije ili Svetog Pisma, odande kao iz ogromne riznice
svako uzima ... šta mu je srcu drago.

To je tačno, ali smisao i istinu nema svako.

A ona, ta zbirka Bogonadahnutih
tekstova.... stoji na stolu i "ćuti" .... Ne sudi, ne teši, ne govori...
Nije živa ali u njoj su svete reči Živog Boga!

To što svako koristi BIbliju, (čak je i sotona koristio) ne znači da je svako u pravu. Istina je ipak samo jedna.

Ja sam i otvorio temu o tome. Aktiviraću je opet.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Eksperti Svetske banke smatraju da su pravoslavni narodi, među kojima i Srbi, osuđeni na siromaštvo, jer je njihova vera "staromodna i ne prihvata nove ideje".

Eksperti Svetske banke se bave religijom?
Kakve oni veze imaju sa religijom???

Boze me sacuvaj sta ti pises!

Zar ekonomija danas ima veze sa religijom? Ovo je van pameti!

Pored toga nisi dao link, pa treba da ti verujemo na rec. Pa ako i postoje, Boze me sacuvaj takvih eksperta, to su neki kao ovi G-17!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eksperti Svetske banke se bave religijom?
Kakve oni veze imaju sa religijom???

Sve ima veze sa religijom, pravom ili lažnom.

Boze me sacuvaj sta ti pises!

Objasni kako su protest. narodi dali bolji rod ako ovo nema veze sa religijom što je napisno od strane eksperata.

Zar ekonomija danas ima veze sa religijom? Ovo je van pameti!

Sve ima veze sa religijom pa i to.

Pored toga nisi dao link, pa treba da ti verujemo na rec. Pa ako i postoje, Boze me sacuvaj takvih eksperta, to su neki kao ovi G-17!

Šta vrijedi da napadaš ako nisi u stanju da osporiš.

Naravno da ovo ima veze sa religijom, Grci kažu da su pravosl. (većina) a ovamo su korumpirani, znači da ih religija nije unaprijedila, nisu postali bolji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sve ima veze sa religijom, pravom ili lažnom.



Objasni kako su protest. narodi dali bolji rod ako ovo nema veze sa religijom što je napisno od strane eksperata.



Sve ima veze sa religijom pa i to.



Šta vrijedi da napadaš ako nisi u stanju da osporiš.

Naravno da ovo ima veze sa religijom, Grci kažu da su pravosl. (većina) a ovamo su korumpirani, znači da ih religija nije unaprijedila, nisu postali bolji.

Neko lupi nesto i onda to ima veze sa religijom, to si u pravu, ali ostaje cinjenica da je izjavio glupost.

Gde ti je link za pomenuti tekst da vidim? Koji je to bankarski ekspert pisao o religiji. Boze pomozi!


Sto se tice rodova, kao prvo protestanti nisu dali bolji rod, a kao drugo i nevernici se spasavaju rodovima. Zato Hristos kaze da ce - "pre carinici i gresnici uci u carstvo Bozje nego vi.." - fariseji. Pa i Pavle pise za nevernike, da se spasavaju po savesti.

Zato se rodovi ne mogu generalno poistovecivati sa nacijom ili odredjenom verom, vec svi imaju rodove, neko bolje neko losije.

I to ne zavisi od vere!!!

Hindusi i Jehovini Svedoci imaju bolji rod od svih, pa to ne znaci religioznu ispravnost , i Samaricanin je u Hristovoj prici bolji po rodovima nego farisej, ali farisej je bio religiozno ispravniji!

Ti ne razumes poentu!
Nista ti ne razumes!

I meni je stvarno postalo besmisleno s tobom diskutovati. Zasto me lepo ne poslusas, imas bibliju, kad njoj verujes sve ti tamo lepo pise. Rodove ne mozes meriti ko na vagi, rodovi su pojedinaca a ne naroda ili verskih grupa!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Neko lupi nesto i onda to ima veze sa religijom, to si u pravu, ali ostaje cinjenica da je izjavio glupost.

Gde ti je link za pomenuti tekst da vidim? Koji je to bankarski ekspert pisao o religiji. Boze pomozi!

Čim ne možeš da osporiš tekst pozivaš se na link.

Naravno da ima veze sa religijom sve. Loš rod ili dobar.

Sto se tice rodova, kao prvo protestanti nisu dali bolji rod,

Opet lupaš besmislice, ja imam zvanične podatke, a ti ih nemaš, nemaš nikakve osim svoje riječi.

a kao drugo i nevernici se spasavaju rodovima.

Niko se ne spasava rodovima. Eto koliko znaš Bibliju.

Zato Hristos kaze da ce - "pre carinici i gresnici uci u carstvo Bozje nego vi.." - fariseji.

Pa fariseji nisu ni imali rod, opet lupaš, svako svakome može ovo da citira. Pa ti zastupaš farisejstvo kažnjavanje prestupnika.

Pa i Pavle pise za nevernike, da se spasavaju po savesti.

Ljudi se spasavaju po milosti, a ne po nečemu drugom.

Uslovi spasenja su nešto drugo.

Zato se rodovi ne mogu generalno poistovecivati sa nacijom ili odredjenom verom,

Vidiš da nisu u stanju da opsoriš moje navode, ja svaki tvoj navod istaknem i dam na njega odg. a ti ovako uopšteno, naravno da je vezano za vjeru.

I to ne zavisi od vere!!!

Već sam naveo primjere da zavisi.

Hindusi i Jehovini Svedoci imaju bolji rod od svih,

Vidimo kod Indusa, hoće da vrate smrtnu kaznu zbog seksualnih prestupa, ubistava, ubijaju svoju djecu (žensku). Što se tiče JS oni uglavnom imaju spoljnu pobožnost,a to nije rod.

Čim dođe iskušenje kao kod fariseja oni popuste.

i Samaricanin je u Hristovoj prici bolji po rodovima nego farisej, ali farisej je bio religiozno ispravniji!

Farisej je bio samo spolja, takvi su i kod vas mnogi. A čim dođe iskušenje pokažu svoje pravo lice.

Ti ne razumes poentu!
Nista ti ne razumes!

Ti uoopšte ne možeš da osporiš moje navode, to se vidi čak i po načinu kako komentarišeš, ne smiješ da uzmeš konkretno nijedan moj navod i da daš ispod komentar. Vidi se da se vadiš iz neprijatne situacije, čak nisi u stanju ni da spomeneš veći dio mojih navoda.

Samo ti je taktika providna, uzeo si moj komentar kompletan i onda dao svoj komentar, bez toga šta osporavaš iz mog komentara.

I meni je stvarno postalo besmisleno s tobom diskutovati.

Naravno jer ne možeš da osporiš moje navode.

Zasto me lepo ne poslusas, imas bibliju, kad njoj verujes sve ti tamo lepo pise.

A ti evidentno ne vjeruješ.

Rodove ne mozes meriti ko na vagi, rodovi su pojedinaca a ne naroda ili verskih grupa!

Ti osporavaš Isusa koji je rekao da rod mora da se vidi, dobar ili loš. Pa šta je globalni nivo nego zbir pojedinačnih rodova.

Lupaš li ga lupaš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Tvrdoglav si..

Zar ocekujes da ti odgovorim kad mi nisi dao nista? Ja sam dokazao da ne mozes rodove koristiti kao dokaz ispravnosti ili neispravnosti necije dogme. Jer rodovi nisu pokazatelj nicega, jer bolje rodove su imali i Samaricani, pa nisu bili ispravniji dogmatski od fariseja jer im je Hristos rekao: "vi ne znate cemu se molite a mi znamo cemu se molimo, jer spasenje je od Jevreja".

Samaricanska vera je dakle bila neispravna po sebi, ali sa boljim rodovima, kao sto je slucaj sa Jehovinim Svedocima. Oni imaju bolji rod od vas i pre ce biti spaseni (mozes to poricati koliko te volja).

Inace kazi mi, kad tvrdis da su "protestanti dali bolji rod", jel tebi jednak rod u hiljadama sukobljenih protestantskih zajednica?

Malo se trgni i uozbilji!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Hvala na komplimentu za istinu naravno da jesam.

Zar ocekujes da ti odgovorim kad mi nisi dao nista? Ja sam dokazao da ne mozes rodove koristiti kao dokaz ispravnosti ili neispravnosti necije dogme.

Naravno da može, zato i jesu dali bolji rod jer su odbacili netačna učenja RKC pa i PC.

Jer rodovi nisu pokazatelj nicega, jer bolje rodove su imali i Samaricani,

Ko kaže da su Samarićani imali bolje rodove, Isus je uzeo jedan primjer, a nije sa njim to generalizovao na cijelu naciju.

Naravno da su pokazatelji, to je Isus rekao da će biti pokazatelj i tada i sada.

jer im je Hristos rekao: "vi ne znate cemu se molite a mi znamo cemu se molimo, jer spasenje je od Jevreja".

I to je od Jevreja koji su prihvatili Isusa, pa ovo što si iznio pobija tvoje navode da Samarićani imaju bolji rod.

Samaricanska vera je dakle bila neispravna po sebi, ali sa boljim rodovima, kao sto je slucaj sa Jehovinim Svedocima.

Pa JS nemaju rodova, pojedinci da. Oni baš imaju spoljnu pobožnost kao fariseji, a kada im malo to poremetiš da vidiš kako su agresivni. Odmah to nestaje.

Oni imaju bolji rod od vas i pre ce biti spaseni (mozes to poricati koliko te volja).

Nemaju bolji rod sigurno. Imamo užasne primjere maltretiranja onih koji su napustili JS I raznih drugih. Mada jeste otpad došao svugdje.

Inace kazi mi, kad tvrdis da su "protestanti dali bolji rod", jel tebi jednak rod u hiljadama sukobljenih protestantskih zajednica?

To sam već objasnio zašto je bolji rod protestanata iako ih 5000-6000 zajednica.

Ali to tebi ne vrijedi. Već sam dao citat o tome.

Svejedno i da ti dam nećeš vjerovati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog te Dobrotom Svojom iznenadio!

Ima istine u tvojim rečima.

Verujem da od tebe zavisi, šta želiš da vidiš u Crkvi Pravoslavnoj - videćeš.

Ako želiš da vidiš Bogom preobražene vernike, Duh Sveti će ti brzo pomoći
da ih ugledaš i da se "ugledaš na njih kao što se oni ugledaju na Hrista".

A ako tražiš da vidiš neki od Bogu mrskih greha, i toga imamo.
Nečastivi će ti rado "pomoći" da u grehe naše gledaš.
Evo u moje, na primer.

brat Toma


Sagledavam sve, posebno - da li su ljudi posvećeni putem reči Božje, jer po bibliji reč Božja je ono što posvećuje: Posveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina" (Jovan 17. 17)

Nažalost, nisam u Pravoslavlju pronašao istinski posvećenih ljudi, ponajmanje sveštenika.

Ali ako zanemarimo ovaj aspekt kao merilo - možemo ukazati na druge, koji uistinu svedoče - da se u Pravoslavlju čovek teško može ostvariti duhovno u onom pravom biblijskom smislu, a ponajmanje pronaći istinu onakvu kakva je zapisana u reči Božjoj.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Sagledavam sve, posebno - da li su ljudi posvećeni putem reči Božje, jer po bibliji reč Božja je ono što posvećuje: Posveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina" (Jovan 17. 17)
Nažalost, nisam u Pravoslavlju pronašao istinski posvećenih ljudi, ponajmanje sveštenika.
Ali ako zanemarimo ovaj aspekt kao merilo - možemo ukazati na druge, koji uistinu svedoče - da se u Pravoslavlju čovek teško može ostvariti duhovno u onom pravom biblijskom smislu, a ponajmanje pronaći istinu onakvu kakva je zapisana u reči Božjoj.

Blagodatan ti Gospod i Bog bio!

Sa jedne strane, to što ti ne nadje u Crkvi Pravoslavnoj "istinski posvećenih ljudi",
to može da znači jedno od ovoga:

1. Mi nismo Bogu posvećeni ljudi,
2. Ti ne umeš da vidiš Bogu posvećene ljude,
3. Mi jesmo Bogu posvećeni, ti umeš da ugledaš takve,
ali ti Bog iz Njemu znanih razloga zatvara srce da nas vidiš.
(Zaokružiti po izboru! ;) )

Inače, svidja mi se "tvoj" Novozavetni citat (stih) i premda ih se mnogo
može postaviti kao "uporednik" ("etalon"), kao merilo, standard ili tipik,
i ovaj je odličan po mom malo-verničkom mišljenju.

Za razliku od "autsajdera" ja kao "insajder" eto već godinama
primećujem i ljude koji žive život pokanja (poslušne Duhu Svetom
i rečima "pokajte se i verujte u Jevandjelje") ali primećujem i nas,
koji nažalost tvrdovrato istrajavamo u svojoj grešnoj prirodi.

Uzdam se u Gospoda da neće odustati od mene, Ljubavi Svoje radi!

brat Toma
 
Natrag
Top