Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ja imam modem od telekoma onaj sa antenom bele boje zanima me kako da stavim sifru da bi neko ne krade signal


imao si odgovor iznad. ako se ne snadjes pitaj da ti stavim slike.inace nisi napisao koji je model uredjaja u pitanju.

svim adsl ruterima 192.168.1.1
to treba da ukucas gore u prozoru pretrazivaca kao kad kucas neku web adresu.
trazice ti username i pass zavisno od modela nisu svuda isti username i pass ali evo ti par koji su najcesci

Telekom ADSL ruter admin lozinke:

Jet Speed: admin / tzlkisonpk
HG520s: admin / ztonpk
Huawey522: admin / ztonpk

kad ubodes sifru ostalo bi trebalo da ide lako udjes u wireless nadjes
Authentication Type
stawis na wep i stavis kljuc od 10 broja i to je to
 
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruka
40
model se zove EchoLife HG520s ubaci slike

Dodato posle 37 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

mozes slike da ubacis sada nemogu da idem internet na mobilno zajebao sam mozes da mi pomognes
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
kucas u internet exploreru 192.168.1.1 ali preko kompijutera na kom imas net sa tog rutera ovakoCapture.jpg
i pojavice ti se polje u koje treba da ubacis username i pass ovako Capture.jpg
onda probas neki od sledecih
Telekom ADSL ruter admin lozinke:

Jet Speed: admin / tzlkisonpk
HG520s: admin / ztonpk
Huawey522: admin / ztonpk

kad nadjes koji je od ovih usernema i pass pojavice ti se ovakav ili slican interfejs
Capture.jpg
ovde trebas da potrazis opciju wireless lan ili wireless ili slicno uglavnom pise wireless.
kad je nadjes dobices slican prozor ovom

82046326.png
82046326.png

e sad u polje gde pise
SSID- stavis naziv svoje mreze koko hoces da se vidi signal npr.upises mpek85
Broadcast SSID-stikliras yes ali mislim da ti je to fabricki vec postavljeno
Authentication Type-stavis WEP-64BITS (mislim da mozes to da izaberes u padajucem meniju)
Key#1-ovde stavis sifru od 10 brojeva koju hoces npr 1122334455 (to ti je sifra)

kliknes dole na submit ili save (kako vec pise) i to je to imas zakljucan adsl ruter koji emituje w-lan pod nazivom mpek85 i zakljucan je sa sifrom 1122334455.
to ti je to.
ako se ne snadjes probaj da popunis polja isto kao kod mene na slici i imaces signal koji se zove novo a sifra ti je 0000011111.
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    16 KB · Pregleda: 632
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
kada stavim sifru nece niko da mi krade signal od adsl

nece niko osim ako mu ti ne das sifru ili ti je neko provali,provalice ti je svako ako stavis neku glupu sifru ali ako stavis 10 broja nasumicno npr.2598146239 nece moci niko (moci ce neko ko zna da radi u linux okruzenju i od toga nema zastite mozes samo da stavis vecu enkripciju i da mu to provaljivanje sifre otezas maximalno) ovu sifru nece moci da ti provali nijedan obican korisnik interneta moci ce samo neko ko ima izuzetno poznavanje operativnih sistema i racunarskih mreza.

jel ti radi sad na telefonu internet?
dali ti je pomogao ovaj turtorijal?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
16
cekaj malo rekao si da imas win xp na tom lap topu na kom imas net a da win7 imas na onom drugom na kom nemas net a hteo bi da imas zar ne?ovaj program ce ti raditi samo ako glavni net imas na win7.uostalom jesi li probao da ih umrezih kablovima?kakav je taj net sto ti imas jel na usb ili je psmci kartica?daj mi neku sliku iz network da vidim adaptere koje imas tamo lokal w-lan itd.(sa tog gde imas taj net naravno)

Ne, imam windows 7 ultimate na tom malom uredjaju koji se zove samsung n210 ima ispod baterije sim kartica se ubaci i preko nje ide internet. a drugi je laptop packard bell koji ima win xp profesional. e sad ja hocu na tom packardu da imam internet, jer mi ovaj samsung nekako mali i nema onaj numericki deo, koji mi treba da igram neki kviz :) pokusao sam kablovima, uradio sam kao sto si mi rekao ali nekako ne uspevam... evo ti slika, mislim da si na ovo mislio, za mene je ovaj win 7 jos uvek nov, ne umem bas na njemu da se snadjem.
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
a4oml3.png


7
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
cekaj malo rekao si da imas win xp na tom lap topu na kom imas net a da win7 imas na onom drugom na kom nemas net a hteo bi da imas zar ne?ovaj program ce ti raditi samo ako glavni net imas na win7.uostalom jesi li probao da ih umrezih kablovima?kakav je taj net sto ti imas jel na usb ili je psmci kartica?daj mi neku sliku iz network da vidim adaptere koje imas tamo lokal w-lan itd.(sa tog gde imas taj net naravno)

Ne, imam windows 7 ultimate na tom malom uredjaju koji se zove samsung n210 ima ispod baterije sim kartica se ubaci i preko nje ide internet. a drugi je laptop packard bell koji ima win xp profesional. e sad ja hocu na tom packardu da imam internet, jer mi ovaj samsung nekako mali i nema onaj numericki deo, koji mi treba da igram neki kviz :) pokusao sam kablovima, uradio sam kao sto si mi rekao ali nekako ne uspevam... evo ti slika, mislim da si na ovo mislio, za mene je ovaj win 7 jos uvek nov, ne umem bas na njemu da se snadjem.
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
a4oml3.png


7

instaliraj ovo Thank you for downloading Connectify from Download.com

YouTube - Turn your Windows 7 Laptop into a Wi-Fi Hotspot with Connectify!

ovo ti je uputstvo na engleskom a ako se ne snadjes napravicu ti turtorijal na nasem jeziku.ovo ti zavrsava posao 100%
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Zapravo, komsija mi koristi telekomov adsl internet i pustio je wireless signal po celom spratu, dao mi je sifru kako bih i ja mogao da ga koristim. U okviru mog laptopa imam ugradjenu mreznu karticu tako da internet mogu da koristim bez problema. Problem je sledeci: Desava mi se nekada s vremena na vreme da ne mogu da se konektujem, a zapravo u donjem desnom uglu gde je wireless ikonica svi parametri stoje normalno da sam konektovan... Kada pokrenem internet pretrazivac izbacuje mi sledecu gresku: Greska 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nije moguce pronaci server
Taj problem mi sa konektovanjem traje sve dok komsija ne restartuje svoj adsl modem, onda sve radi ok... Dal postoji neko resenje kako ne bih cimao coveka stalno da restartuje modem(da li ja mogu da ga nekako restartujem preko mog kompa ili nesto slicno)?

U pitanju je HUAWEI HG520s... On fakticki uvek pokazuje da ima signal al nekada nece da se konektuje na net sve dok se ruter ne restartuje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
16
instaliraj ovo Thank you for downloading Connectify from Download.com

YouTube - Turn your Windows 7 Laptop into a Wi-Fi Hotspot with Connectify!

ovo ti je uputstvo na engleskom a ako se ne snadjes napravicu ti turtorijal na nasem jeziku.ovo ti zavrsava posao 100%

Ma probao sam to vec ali nesto ne stima, ako premotas film, ja sam ti i skrenuo paznju na taj program, jer sam ga bio probao, nije nesto radio kod mene, ali izgleda da kod svih ostalih radi :) Ajde ako mozes napisi mi sta si ti radio tu, mozda ja radim nesto pogresno.
 
Natrag
Top