Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruka
10
da, imam win7 32bit zato ne mogu da instaliram utility. nasao sam jedan program (xirrus wifi inspector) samo je pitanje koliko su tacne vrednosti koje on pokazaujeCapture32.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
da, imam win7 32bit zato ne mogu da instaliram utility. nasao sam jedan program (xirrus wifi inspector) samo je pitanje koliko su tacne vrednosti koje on pokazaujePogledajte prilog 14905

pazi neznam sta da ti kazem vidim da je program siri tj.daje ti vise informacija kao na utility-u pa je mozda ok ali je od proizvodjaca do proizvodjaca.
tplink wlan kartice tj.njihov utiliti ne pokazuje realno signal.
na primer kod korisnika montiram grid i tplink karticu,ona pokazuje 95%signal preko utility-a ali je lose zakacen za predajnik(to mi vidimo preko naseg softvera) skinem tplink i stavim reinkjet wlan karticu i instaliram njen utility kad gle cuda signal 65% znaci nesto nije ok.
normalno ili je konektor ili je antena pomerena.hocu da kazem da softveri nisu toliko precizni uvek, radice to i na 50%signala na nekim utility ali npr.na tplink-u je 50% ustvari 20% sto je neupotrebljivo!bas cu sad da testiram ovaj program i sutra dobijes odgovor dali pokazuje realno signal!

Dodato posle 40 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

testirao sam ga program pokazuje dosta realno signale znaci ova prva dva signala su ti skroz ok ne odlicna ali ok dok na ova 2 zadnja ti nece raditi,malo vise pokazuje signale nego sto jesu za nekih 10%.drugim recima mozes slobodno da ga koristis u te svrhe i ima dosta naprednih opcija ako se razumes pa mozes i da petljas malo pozzzzzzz :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
1
Pozdrav
problem koji imam je vezan za zaključavanje wifi mreže. Naime imam ruter US Robotics USR9110 i laptop Acer Aspire 5230 na kome je Vista.
Wireless internet radi normalno sve dok ne pokušam da mrežu obezbedim na bilo koji način. ako aktiviram MAC filtering dobijem limited konekciju
tj. bez interneta, a ako pokušam da je obezbedim wep ili wpa ključem onda mreža nije u rangu sa mojim laptopom i ne mogu uopšte da se konektujem na nju.
Molim za pomoć
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2011
Poruka
1
Imam problem , kada mi se na lap topu isprazni baterija i on se ugasi , intenernet mi se izgubi na neko vreme i nmgu ponovo da ostvarim konekciju , potrebna mi je pomoc hitno . KORISTIM WIN7 .hvala
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam problem , kada mi se na lap topu isprazni baterija i on se ugasi , intenernet mi se izgubi na neko vreme i nmgu ponovo da ostvarim konekciju , potrebna mi je pomoc hitno . KORISTIM WIN7 .hvala

a kazi mi dali se konektujes preko kabla ili bezicno na net?

Dodato posle 17 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pozdrav
problem koji imam je vezan za zaključavanje wifi mreže. Naime imam ruter US Robotics USR9110 i laptop Acer Aspire 5230 na kome je Vista.
Wireless internet radi normalno sve dok ne pokušam da mrežu obezbedim na bilo koji način. ako aktiviram MAC filtering dobijem limited konekciju
tj. bez interneta, a ako pokušam da je obezbedim wep ili wpa ključem onda mreža nije u rangu sa mojim laptopom i ne mogu uopšte da se konektujem na nju.
Molim za pomoć

to mi se mnogo puta desavalo na montazama trebas da uradis sledece;
1.zakaci se na ruter i stavi mu ssid i stavi wep key to je kljuc od 10 brojki
2.onda mu nadji opciju za kanal koja je na auto, ti je stavi na channel 6 i stavi mu country poland da ti otkljuca 13 kanala

Region:
stavi poland

Channel:6Mode:54Mbps (802.11g)ovako stavi gde budes nasao ove opcije!:yea:to bi trebalo da sljaka bez problema:dance2:

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pozdrav
problem koji imam je vezan za zaključavanje wifi mreže. Naime imam ruter US Robotics USR9110 i laptop Acer Aspire 5230 na kome je Vista.
Wireless internet radi normalno sve dok ne pokušam da mrežu obezbedim na bilo koji način. ako aktiviram MAC filtering dobijem limited konekciju
tj. bez interneta, a ako pokušam da je obezbedim wep ili wpa ključem onda mreža nije u rangu sa mojim laptopom i ne mogu uopšte da se konektujem na nju.
Molim za pomoć

e da i baci tu vistu to je samo sminka stavi win7 da te vidi bog pozz!
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    6,8 KB · Pregleda: 307
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    6,8 KB · Pregleda: 305
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.10.2010
Poruka
9
PozZz svima na forumu.
Totalni sam laik za ovu oblast pa mi treba savet.
Telekom Srbije nudi "internet po duplo nizoj ceni "
CLICK4 download 4096 upload 512 kb/s
CLICK6 download 6144 upload 1024 kb/s
Da li mi je za gledanje filmova online sa neta dovoljan Click 4 ( ili ce da koci ??? )
Da li bih mogao sa komsijom iznad mene da delim signal preko wirnelessa , da delimo troskove i uzmemo Click6 ???
Znam da bi signal bio jak , jer je on svojevremeno imao bezicni net i meni je sve vreme signal bio " veri good "
Znaci da li je bolje da zajedno koristimo Click6 ili da svako pojedinacno uzme Click4 ?
Hvala i pozZz . . .
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
PozZz svima na forumu.
Totalni sam laik za ovu oblast pa mi treba savet.
Telekom Srbije nudi "internet po duplo nizoj ceni "
CLICK4 download 4096 upload 512 kb/s
CLICK6 download 6144 upload 1024 kb/s
Da li mi je za gledanje filmova online sa neta dovoljan Click 4 ( ili ce da koci ??? )
Da li bih mogao sa komsijom iznad mene da delim signal preko wirnelessa , da delimo troskove i uzmemo Click6 ???
Znam da bi signal bio jak , jer je on svojevremeno imao bezicni net i meni je sve vreme signal bio " veri good "
Znaci da li je bolje da zajedno koristimo Click6 ili da svako pojedinacno uzme Click4 ?
Hvala i pozZz . . .

za gledanje online filmova moze da ti zavrsi posao i klik 1 od 1.5mega (nece da koci dovoljan je klik 4 i vise od toga)
mogao bi da delis signal sa komsijom bez problema
ako komsija bude pustio neki download sa rapida ili megaupload-a ti neces moci da skidas u isto vreme sa njih
neznam za sta koristite net ali znas kako kazu cist racun duga ljubav tako da je bolje svako svoj i da te ne boli glava
moze ti se desiti da ti bas tad treba nesto da skines a nemozes jer on skida tako da se ja nebih mlatio sa time

Click 4 4096/512 Kb/s 2.122,82ovo je isuvise smesna cena da bi trabao da se maltretiras sa komsijom ako vec obojica imate uslove za adsl
pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2010
Poruka
9
Odlucio sam da sam uzmem Click 4
Da stvar bude jos smesnija cena mu vise nije 2.122,82 vec 50% manje
1061,41 din , i da se smejem do mile volje . . . . . . .
PozZz . . . i hvala na savetu . . .
 
Natrag
Top