Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
07.07.2010
Poruka
7
kod njega sam ubacio d-link dwl-g510 i malu antenu...
instalirao sam drajver...
na wireless local area network pise disconect, a na pokazivacu wirelessa(mislim na krug) pise NOT CONECTED i crvene je boje...
moj ruter je huawei sg520 i njega sam podesio da salje wireless signal...
kod njega nece nikako da nadje moj signal...
da li jos nesto treba uraditi da bih mogao on primiti signal????
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ako ti je stavljena sifra na ruter normalno da nece da se zakaci,moras da mu setujes profil.nemogu sad tacno da se setim kako ide sa dlink karticom jer je odavno ne koristimo ali bi trebao da imas ikonicu dlink na desktopu kad instaliras driver,treba da je pokrenes i nadjes opciju desno setting ili scan ili tako nesto gde bi trebalo da ti izbaci tabelu sa signalima koje vidi.nadji opciju gde ti pise profile i u polje ssid upisi naziv tog signala,tu negde treba da imas i securuty opciju tu treba da izaberes nacin na koji si zakljucao tvoj ruter (wep.wpa itd)ubaci sifru i idi na save.trebao bi da se zakaci na ruter ako ga vidi.dlink kartice pokazuju mnogo manji signal od onog koji je realno pa se moze desiti da ti pise signal 30% a ustvari je 50%.

Dodato posle 45 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


ovo sam napravio sad nadam se da ce ti pomoci.

evo ti pdf manual za tvoju karticu,valjda ces se snaci!
http://global.dlink.com.sg/site_downloads/Wireless/DWL-G510/Manual/DWL-G510_B1_Manual_v100.pdf
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2010
Poruka
7
A sta je sve potrebno da ja podesim na svom adsl-u? Kod njega ima opcija da trazi signale ali ne nadje nijedan. Podesio sam u ruteru da salje wireless signal ali ipak ne moze da nadje. Da li treba napraviti neku konekciju u network connections pa da na njoj idem na properties i okacim share connections, zato sto na local area network nemam ponudjeno share internet?
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
2
jako mi je spor net(wireless) kad predjem na win7,dok na xp radi extra. Spor je do te mere da stranicu ocitava po par minuta,sto bas iritira.Inace radi se o win7 ultimate.Probao sam i razne pretrazivace ali "jopet" isto.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
jako mi je spor net(wireless) kad predjem na win7,dok na xp radi extra. Spor je do te mere da stranicu ocitava po par minuta,sto bas iritira.Inace radi se o win7 ultimate.Probao sam i razne pretrazivace ali "jopet" isto.

tu mogu biti vise razloga,jedan od glavnih ti je skoro uvek virusi.ako ti na jednom racunaru radi normalno a na drugom ne problem je u racunaru ocigledno.siguran sam da ce formatiranjem tj.obaranjem sistema resiti problem na win 7!hoce problem da bude kada se win7 stavi na racunar koji ima slab procesor i recimo 512mb ram memorije pa takodje dolazi do velikog laga prilikom rada sa istim.treci razlog moze da bude i sam vin7 koji si instalirao posto na netu ima brdo modifikovanih os-a pa si mozda zakacio i instalirao neku verziju koja je lose modifikovana i time napravio taj problem. pozzzzzzz
 
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
24
Pozzdrav imam AirLive Wireless Lan Card (WT-2000PCI,Turbo-G PCI Adapter) verzija 20070511.
Imam W-Lan tj konktujem se na ZONA.ba

Imam problem kada palim pc...AirLive mi se sporo pali...tj..svi se ostali programi upali..al on najzadnji...moram čekat minutu,dvije da se on upali..još sam probao isključiti što je više moguće programa pri startu windowsa ali opet isto..pa da li ti možda znaš šta je problem...!??
 
Član
Učlanjen(a)
13.08.2009
Poruka
0
Imam problem,
Dogovorio sam se sa prijateljem da delimo Wireles, radi se o paketu od 4mb sa (OpenTV - telekom). Koristio sam uputstvo telekom i podesio sifru na WAP-Personal, sifra ima 12 karaktera nesto slova nesto brojeva. Imam T-link wireless usb. Prvi put sam uspeo da se zakacim bez problema. Kada sam ugasio racunar pa ponovo pokrenuo nisam mogao da se zakacim. Tada sam brljao po Networku (win7) pa sam dodeljivo adrese... i u jednom trenutku sam ponovo ukljucio da automatski dodeli adresu - i dobio sam internet.
Medjutim jutros opet nije moglo, pokusavao sam vise puta i sve sto mi je palo na pamet. Javlja mi da ima problem sa Firewolom ali ne na mom kompjuteru i da izvadim i resetujem glavni ruter - problem je sto ne mogu da mu trenutno pristupim, prijatelj nije tu.
Ima li kakvo resenje ili treba da menjam nacin zakljucavanja na Share ili WAP-Enterprise ili ...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam problem,
Dogovorio sam se sa prijateljem da delimo Wireles, radi se o paketu od 4mb sa (OpenTV - telekom). Koristio sam uputstvo telekom i podesio sifru na WAP-Personal, sifra ima 12 karaktera nesto slova nesto brojeva. Imam T-link wireless usb. Prvi put sam uspeo da se zakacim bez problema. Kada sam ugasio racunar pa ponovo pokrenuo nisam mogao da se zakacim. Tada sam brljao po Networku (win7) pa sam dodeljivo adrese... i u jednom trenutku sam ponovo ukljucio da automatski dodeli adresu - i dobio sam internet.
Medjutim jutros opet nije moglo, pokusavao sam vise puta i sve sto mi je palo na pamet. Javlja mi da ima problem sa Firewolom ali ne na mom kompjuteru i da izvadim i resetujem glavni ruter - problem je sto ne mogu da mu trenutno pristupim, prijatelj nije tu.
Ima li kakvo resenje ili treba da menjam nacin zakljucavanja na Share ili WAP-Enterprise ili ...

ako je u pitanju hg520c i slicni modeli hg problem je skoro kod svakog,licno imam problema sa njima,svako od tih hawei ili kako vec ima problem sa automatskim dodeljivanjem ip adresa,nekad hoce da dodeli na wlanu nekad nece,drugim recima ruteri su shit!nema ti pomoci sto se tog tice,meni je par puta pomoglo menjanje sifre u wep i stavi 10 broja.kad ti se upali komp zakaci se za ruter i ostavi ga neko vreme da odstoji i dobice ip adresu,nekad je to 1 min nekad 10min.najbolje resenje ti je da kupis neki obican ruter iskljucis wlan na adsl-u povezes iz lana iz adsl-a u wan port u taj drugi ruter i setujes mu samo kljuc i to je to!
imas rutere na limundu a imas i u netiksu jeftino nove za 2000din.evo ovaj!
http://www.netiks.rs/wireless-bezic...tmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena
ovaj ce ti zavrsiti posao i resiti probleme!pozzzz

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pozzdrav imam AirLive Wireless Lan Card (WT-2000PCI,Turbo-G PCI Adapter) verzija 20070511.
Imam W-Lan tj konktujem se na ZONA.ba

Imam problem kada palim pc...AirLive mi se sporo pali...tj..svi se ostali programi upali..al on najzadnji...moram čekat minutu,dvije da se on upali..još sam probao isključiti što je više moguće programa pri startu windowsa ali opet isto..pa da li ti možda znaš šta je problem...!??

druze tu ti problem definitivno sistem veruj mi,sredi sistem i resices problem!pozz
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top