Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
2
mozda taj neko ima malo dete pa ima zabranu,imas rutere koji mogu da se setuju da ne dozvojavaju pristup odredjenim stranicama,mozda je trazio od svog provajdera da to blokira i da ga pusta u odredjeno vreme,i to se moze ako nije telekomov net.postoji milion stvari.
Ali nema neko odredjeno vreme kad mogu da udjem, nekad mogu ujutru, nekad uvece, zavisi... telekomov je net
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
3
Pozdrav konobar019 imam problem sa wirelessom naime kada hocu da se konektujem samo mi izbaci poruku Acquiring network address uzimam internet iz svog stana sa rutera Airlive WL-5470AP,takva mi poruka izlazi i sa mreznim kablom.Svi drajveri su mi instalirani za wireless i mreznu kartu.U pitanju je laptop HP Compaq Presario V5000.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav konobar019 imam problem sa wirelessom naime kada hocu da se konektujem samo mi izbaci poruku Acquiring network address uzimam internet iz svog stana sa rutera Airlive WL-5470AP,takva mi poruka izlazi i sa mreznim kablom.Svi drajveri su mi instalirani za wireless i mreznu kartu.U pitanju je laptop HP Compaq Presario V5000.

ne daje ti ruter ip adresu tj ne daje racunaru.nov ruter bi pomogao hehe!a posto i sa mreznim isto radi verovatno ti nije ukljucen dhcp na tom ruteru zato i ne radi.moras da se zakacis za njega i da mu ukljucis dhcp on da bi ti radilo.
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Pozdrav svima, imam problem kao i vecina vas koji ste ovde,puno toga je napisano,ovo je kako vidim 39-ta strana o problematici interneta,ja nisam sve procitao pa ako je moj problem vec bio iznet ili slican ja se izvinjavam,na STRUCNI FORUMI > LINUX OS > apsolutni pocetnik izneo sam problem sa konekcijom,da ga nebih duplirao dali je neko voljan da mi pomogne,unapred zahvalan.
 
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
268
Imam Multi-Funcion Access Point USR5450 koji ima sledece modove:
- Access Point
- Access Point Client
- Wireless Bridge
- Multiple Bridge
- Repeater

Htela bih sa njim da hvatam wireless singnal iz komsiluka, pa da mi on prosledjuje signal na LAN Switch (za dva racunara koji nemaju wireless) i na antenice (ima dve) za laptop
Koji mod treba da koristim i kako to da podesim?
Pokusala sam sa Repeater modom, al nije uspelo (nisam imala net ni na desktopu, niti sam hvatala siglnal od njega na laptop-u). E sad, mozda nisam dobro podesila ili treba neki drugi mod.

Kada sam htela da pokusam neki drugi mod ostala mi je ta mreza is komiluka kao ESSID u podesavanju, a vise nisam mogla da pristupim IP adresi Access Pointa da promenim podesavanja.

..............
Upela sam da pristupim IP adresi, isprobala sam sve modove.
Za sada jedino funkcionise u AP modu kad ga povezem na modem od kablovskog neta, tada se ponasa kao ruter.
U ostalim modovima nije bilo rezultata :(
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.02.2013
Poruka
64
Imam Multi-Funcion Access Point USR5450 koji ima sledece modove:
- Access Point
- Access Point Client
- Wireless Bridge
- Multiple Bridge
- Repeater

Htela bih sa njim da hvatam wireless singnal iz komsiluka, pa da mi on prosledjuje signal na LAN Switch (za dva racunara koji nemaju wireless) i na antenice (ima dve) za laptop
Koji mod treba da koristim i kako to da podesim?
Pokusala sam sa Repeater modom, al nije uspelo (nisam imala net ni na desktopu, niti sam hvatala siglnal od njega na laptop-u). E sad, mozda nisam dobro podesila ili treba neki drugi mod.

Kada sam htela da pokusam neki drugi mod ostala mi je ta mreza is komiluka kao ESSID u podesavanju, a vise nisam mogla da pristupim IP adresi Access Pointa da promenim podesavanja.

..............
Upela sam da pristupim IP adresi, isprobala sam sve modove.
Za sada jedino funkcionise u AP modu kad ga povezem na modem od kablovskog neta, tada se ponasa kao ruter.
U ostalim modovima nije bilo rezultata :(
moras u repeater modusu to samo ti prosiri taj signal u tvom prostoru,kuci,stanu za detalje napisi marku i tip AC router-a,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Ovako stoje stvari kod mene ako mi mozes pomoci . Ja imam desktop intel dual core 2.6, 4gb ram itd. sa win 7 ultimate 64bita, na njega imam prikacen usb adapter tp link 150mbps i eksternu antenu jacine 2.4Ghz, 16dbi sa 15m kabla. Ja sam 1godinu koristio neki wifi signal od komsije koji je udaljen 400m od mene i imam idealnu opticku vidljivost. Nemam prepreke izmedju nas. Odjednom je taj signal nestao i onda se posle 2 dana opet pojavio na 2-3 sata i vise ga ne hvatam. Da napomenem da antenu nisam pomerao sa polozaja i da signal i dalje postoji kod komsije. Ja svakog dana prolazim pored komsijine kuce i prikacim se telefonom na njegov wifi signal. U cemu moze biti problem?
Antena i adapter si provereni i 100% ispravni kao i racunar. Da li bi mi pomoglo kad bih kupio antenu od 24dbi i koliko je ona jaca od moje? Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ovako stoje stvari kod mene ako mi mozes pomoci . Ja imam desktop intel dual core 2.6, 4gb ram itd. sa win 7 ultimate 64bita, na njega imam prikacen usb adapter tp link 150mbps i eksternu antenu jacine 2.4Ghz, 16dbi sa 15m kabla. Ja sam 1godinu koristio neki wifi signal od komsije koji je udaljen 400m od mene i imam idealnu opticku vidljivost. Nemam prepreke izmedju nas. Odjednom je taj signal nestao i onda se posle 2 dana opet pojavio na 2-3 sata i vise ga ne hvatam. Da napomenem da antenu nisam pomerao sa polozaja i da signal i dalje postoji kod komsije. Ja svakog dana prolazim pored komsijine kuce i prikacim se telefonom na njegov wifi signal. U cemu moze biti problem?
Antena i adapter si provereni i 100% ispravni kao i racunar. Da li bi mi pomoglo kad bih kupio antenu od 24dbi i koliko je ona jaca od moje? Hvala unapred
problem je kanal na kom se ruter nalazi sada a na kom je bio nekada,komsa je verovatno ugasio ruter pa upalio ili je secnula struja i posto je na skoro svim ruterima chanel namesten na auto on se promenio sa resetom rutera i sad je na nekom drugom kanalu na kom je tebi losiji signal.trebas se nekim laptopom zakaciti na taj komsijin ruter udjes u podesavanja i krenes da menjas kanale rucno i kad nadjes taj na kom si imao najbolji signal sacuvas ga na rucno i to je to.e da nemas mnogo muke jer ima ukupno 13 kanala tako da to nece biti tesko.
u linku ispod imas video od mene kako se ulazi u adsl rutere i imas jedan deo gde na kratko pise za chanel i kako bi trebao da bide podesen a ti mozes svojevoljno da stavis bilo koj broj kanala uslov je samo da ti to radi tj da imas dobar signal.jednom kada ga sacuvas pod rucnim podesavanjem ili ti manual vise nece menjati taj kanal tako da kad ga nadjes samo save i to je to!
ovde je video ako ima jos neki probl slobodno pisi :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
jel mozes da mi objasnis u cemu je problem sa ovim signalima sto su otkljucani a ne mogu da se povezem? Signal kao npr ovaj InterCom Lapovo3 Untitled.jpg iz prilozene slike.
 

Prilozi

  • 14191_217206571747617_325352644_n.jpg
    14191_217206571747617_325352644_n.jpg
    30,4 KB · Pregleda: 91
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
jel mozes da mi objasnis u cemu je problem sa ovim signalima sto su otkljucani a ne mogu da se povezem? Signal kao npr ovaj InterCom Lapovo3 Pogledajte prilog 37645 iz prilozene slike.

druze to nisu signali,to kao i da ih ne vidis.signal koji nemas bar preko 40% jacine je u 99%slucajeva neupotrebljiv.to sto ti hvatas sa tom antenom je uzas i normalno da ne radi.antena mora da bude usmerena u izvor signala pogotovo mrezne antene to proveri.sa njima ne mozes da ocekujes da ces imati upotrebljive 5 vrste signala osim ako se ti ne nalaze na smeru te antene tj u pravcu u kom je okrenuta.proveri konektor usrafljen i u karticu hoce da se desi da je popustio deo gde je stegnuta glava konektora na kablu i kao i kod antenskog ako spoljne zice dodiruju glavnu unutrasnju nema slike ili u tvom slucaju nema signala.proveri konektor unutrasnju iglicu sa rupom da nije pobegla unutra,kada skines konektor tj kada odsrafis od kartice okreni ga prema tebi i pogledaj ga unutra traba bas ovako da izgleda RPSMA-Male.jpg.ovaj najmanji prsten u sredini treba da bude ravan sa ovim belim delom,ako nije sjebo ti se konektor.jos jedna stvar hoce da se zablentavi i drajver ponekad,reinstaliraj drajver obavezno to mi je isto pomoglo nekoliko puta.
 
Natrag
Top