Wireless - pitanja i odgovori

wireles problem

Imam ADSL preko Orion telekoma i njihov ruter ZyXEL P-660HN-T1A vrlo često mi se dešava da neki od drugih uredjaja (laptop, tablet) ne mogu da dobiju signal od njega, iako je udaljenost od uredjaja do rutera svega par metara (iz jedne sobe u drugu), evo ja sada pišem sa laptopa udaljen pola metra od rutera i sigurno mu treba 30 sec da otvori neku internet stranicu. Indikator jačine signala na laptopu mi pokazuje da je signal "excellent". Inace ruter sam dobio pre par meseci i bio je nov, laptop je Fujicu Lifebook AH 531 star 3 meseca. Često se desava da signal nestaje i dolazi, sve to u par sekundi. Napominjem da ovo nije stalno, vec povremeno, ali je u poslednje vreme ucestalo.
[h=1][/h]
 
Zanima me kako mogu da napravim deljenje, da tako kazem, interneta (inace imam sbb net, imam modem, ne ruter), preko usb wireles adaptera (tenda), na win xp sp3 moze da se to odradi preko Connectify Hotspot-a, ali program ne radi na sp2 koji trenutno imam i ne bih da ga menjam. Da li postoji neki slican program a da je tako lak za rukovanje?

Hvala

ne taj softver radi na win7 samo i cini mi se na vista tako da ne nema drugih za koje znam.
 
Zdravo, imam problema sa drugovim vajrlesom... Pre par dana on je uzeo jedan Tp linkov uredjaj i kada je prikacen radio je odlicno... E sada dolazi do problema... Postojao je jedan signal(vilataraluh) koji je bio odkljucan, i koji je radio feneomenalno. Signal je bio dobarm, sta vise odlican oko 80 % signala je hvatao i onda se jedne veceri sam diskonektovao sa tog signala i nije mogao da se prijavi... Naime, u programu tp link se ponovo konektovao i pisalo je da je sve uredu ali u onom Windows Xp-ovom programu za konektovanje izbaci da je signal los i da ne moze da se pristupi internetu... Probao sam da menjam one parametre u onom network protokolu i nece da radi, a takodje sam pre ove greske probao da se konektujem na neki drugi ruter, telekomov i radio je odlicno a nakon te greske uopste nije hteo da se konetkuje ni na jedan signal... On koristi desktop racunar sa operativnim sistemom Xp i nalazi se u kuci, a taj signal(vilataraluh) je ustvari signal jedne firme koja se nalazi odmah preko puta, prbao sam da se konekujem sa telefonom i ranije sam uspevao ali vise ne mogu ni to...I pomislio sam da je na taj signal stavljen Mac filter ali mislim da nije jer to se desilo oko 1 i 2 u noc kada u toj firmi zasigurno nije bilo nikoga u to vreme... Hvala unapred i nadam se brzom odgovoru jer mi pomoc treba pod hitno!!!
vidi neka zabrana ima sigurno jer bi bar sa jednim uredjajem mogao da se zakacis za njega.
 
pozdrav,imam jedno komplikovano pitanje,ne znam da li cu biti jasan,dakle;hvatam wireles od komsije preko tp link 422g,i na njemu je wifi antena od 16db,signal je extra,e sad hocu da preko nekog acces pointa ili nekog ruter,hvatam taj isti signal i prosledjujem ga na lap top i mob.bez kabla naravno,kompijuter ima xp o.sis.I da li mogu hg520s ruter koji imam za nesto da iskoristim posto sam raskinuo ugovor ostao mi je taj ruter,pa mogu li njega da iskoristim za moj problem,HVALA UNAPRED:hi:


ne mozes sa tim ruterom nista jer je to adsl ruter.treba ti ap i ruter,ap da prima signal a ruter da salje,5000din investicija otprilike.
 
Imam jedno pitanje za konobara019:koristim adsl od telekomasa pireli ruterom wifi fino radi oko kuće ali bih pojačao signal do druga koji je udaljen oko 100 metara i dobra je optička vidljivost,video sam kod nas u prodaji wifi adapter velikog dometa SM-N5000 koji se spaja na usb da li bi to bilo dobro rešenje? Veliki pozdrav i hvala unapred

nikad probao to ali mi ne deluje nesto extra ultra,trebace ti ulaganje bar 5000 din da bi to bilo kako treba.
 
Hvala konobar druze.. Ma radi on i na XP SP3, a ja imao SP2, sad sam presao na lastxp v22, sp3. Radi takodje i na win7 i na Visti, ali je Vista po mom misljenju i iskustvu, da ne kazem sta, a win7 jos nisam resio da koristim :)
 
Imam ADSL preko Orion telekoma i njihov ruter ZyXEL P-660HN-T1A vrlo često mi se dešava da neki od drugih uredjaja (laptop, tablet) ne mogu da dobiju signal od njega, iako je udaljenost od uredjaja do rutera svega par metara (iz jedne sobe u drugu), evo ja sada pišem sa laptopa udaljen pola metra od rutera i sigurno mu treba 30 sec da otvori neku internet stranicu. Indikator jačine signala na laptopu mi pokazuje da je signal "excellent". Inace ruter sam dobio pre par meseci i bio je nov, laptop je Fujicu Lifebook AH 531 star 3 meseca. Često se desava da signal nestaje i dolazi, sve to u par sekundi. Napominjem da ovo nije stalno, vec povremeno, ali je u poslednje vreme ucestalo.

reklamiraj taj ruter on je probl.
 
Natrag
Top