Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Posedujem telekomov hg520c w-lan ruter i koristim interrnet peko w-lana na lap-topu medjutim na desktop racunaru kada uspostavim konekciju izgubim vezu i na njemi i na lap topu.Na tom racunaru hvatam signal preko Zyxel usb wireless adaptera.Mozete li mi pomoci.Hvala.

ruter je problem reklamiraj ga ako mozes da ti daju drugi!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Opet mi treba pomoć prijatelja.:al: Stavili smo USB Wireless Ralink 5370, pojavila se mreža ali je signal slab. Na ruteru već imam antenu od 8 dbi i kod mene gde ja imam pun signal na ovom laptopu pokazuje 70%. Da li bi sa ovim tp-link-tl-wn7200nd dovoljno pojačali signal?

ma da taj realink je slab vidi ga koliki je to uredjaj,sigurno bi radilo bolje sa tp-link-tl-wn7200nd
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
20
poz svima moje kratko pitanje da li je neko pravio Biquad antenu i ako moze neke informacije na koliko kilometra ima dometa hvala.
antana.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
poz svima moje kratko pitanje da li je neko pravio Biquad antenu i ako moze neke informacije na koliko kilometra ima dometa hvala.
maltretiranje oko ovog cuda nije vredno jer imas mnogo bolje fabricke antene za male pare.ovo je nekada bilo aktuelno kada nije bilo antena u ponudi i bile su skupe a sad nebih trosio vreme za ovo.

ovde imas objasnjenje ako zelis da utvrdis kako i koliko je jaka antena kao i kako se izradjuje,mislim na dimenzije.
HTML:
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=biquad%20antena&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CD8QFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.krnet.hr%2Fresources%2FBiquad.pdf&ei=dSzbUJv2NIzDtAbUj4GgCQ&usg=AFQjCNGi64aBsijUI_qUq7kL2banhBzMIg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.12.2012
Poruka
1
Zasto se ne mogu konektovati na wireless preko telefona? Sa proslim telefonom, (Huawei -M860) sam mogao,ali sada imam Samsung GT-C6712,i ne moze cak ni da mi locira wireless mrezu.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
Pozdrav, treba mi pomoć oko povezivanja dva računara. U kući imam malu mrežu i vezu sa Wi-fi internetom koja dobro funkcioniše sa druge strane imam računar u lokalu koji nema mogućnost priključka na internet. Izmedju kuće i lokala postoji optička vidljivost a razdaljina je otprilike oko 800m.
Doc1.jpg
Moje pitanje je šta mi je potrebno od opreme (antene, ap, i sl) da bih povezao ova dva računara bez posredstva IP. Koliko bi otprilike koštala ta oprema, kao i kako to izvesti
Da li bih ovo mogao da rešim sa dve loko5 nano station?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.03.2012
Poruka
47
LAN i Wireless podesavanje

zdravo svima imam 2 racunara na kojoj su oba wireless uredjaja i pre neki dan sam povezao lan sa jednog na drugi racunar zbog sharovanja podataka ( na drugom kompu menjam stalno wireless te se stalno konektujem kod komsije te kod mene) i sada kako da podesim sharovanje da vidim samo preko lan-a a da se preko wireless-a ne vidi? pozz
 
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
24
Pozzdrav! Kupio sam TP-LINK TL-WA801ND
http://www.tp-link.com/Resources/document/7106503452_TL-WA701ND_QIG.pdf

Ali kada udjem u njegove opcije tj(192.168.0.1) neznam sta dalje u quick setup-u
Imam Wireless(Wi-Fi) mrežu 2,4Ghz(ZONA.BA) i koristim username i password,a sa ovim su mi rekli da mi on pomaže da se konektujem na svome laptopu,smartphonu...

On u sebi ima sljedece operacijske modove:AP mode,Client mode,WDS/Universal Repeater mode,Bridge mode,Multi-SSID mode
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav, treba mi pomoć oko povezivanja dva računara. U kući imam malu mrežu i vezu sa Wi-fi internetom koja dobro funkcioniše sa druge strane imam računar u lokalu koji nema mogućnost priključka na internet. Izmedju kuće i lokala postoji optička vidljivost a razdaljina je otprilike oko 800m.
Pogledajte prilog 33797
Moje pitanje je šta mi je potrebno od opreme (antene, ap, i sl) da bih povezao ova dva računara bez posredstva IP. Koliko bi otprilike koštala ta oprema, kao i kako to izvesti
Da li bih ovo mogao da rešim sa dve loko5 nano station?
moze ako je sve ok i vodljivo mogao bi da resis i sa loko2 jer su jeftinije varijante.
iz tog rutera iz kucne mreze izvadis kabal do loko2 koji upucas u radnju,stavis ga u ap mode i stavis mu naziv mreze ili ti ssid i kljuc.
u lokalu stavis drugi loko i upucas ga ka onom prvom,skeniras mreze,zakacis se i to je to.
mogao bi da mi kazes koji ti je model ovog rutera u kuci jer bi ako je sa 2 antene mogli nesto jeftinije da napravimo.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
zdravo svima imam 2 racunara na kojoj su oba wireless uredjaja i pre neki dan sam povezao lan sa jednog na drugi racunar zbog sharovanja podataka ( na drugom kompu menjam stalno wireless te se stalno konektujem kod komsije te kod mene) i sada kako da podesim sharovanje da vidim samo preko lan-a a da se preko wireless-a ne vidi? pozz
izvini druze ali nista ja tebe nisam razumeo ovde,daces mi neke osnovne podatke.
koje wwlan uredjaje imas i sta je tvoje pitanje uopste?
 
Natrag
Top